Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire megszokott, hogy ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire megszokott, hogy ezt azt a férfi fizet?

Figyelt kérdés
Az elején még igen, bár nekem az első randin fizetett, meg néha meghívott gyrosra, de azt látom, hogy másoknál együttélésnél is fizetnek a férfiak mozit, miegymást, nálunk már mindent felezünk, sőt van amit én fizetek pl mozit, és rossz látni, hogy bárhova megyünk, mindig látom, hogy a férfi veszi elő a tárcáját kérdés nélkül.

dec. 7. 10:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
78%

60, pedig nem a néhai éttermi kiadás a jelentős, hanem az, amit minden egyes nap megeszel. Számold ki, mennyi napi szinten a kaja és mennyi egy éttermi számla. És a férfi napi szinten többet eszik, miközben csak a felét fizeti ki. Ilyen pasitól messzire menekülnék.

És igen, ha te javasolsz egy programot, illik állnod a költségeket. Egy párkapcsolatban csak tudod, milyen a másik anyagi helyzete. Ha ő folyton olyanokat javasol, amik megterhelőek a kérdezőnek, akkor fizessen ő!

dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
100%

61, nem értünk egyet.

ha egy párban az egiyk folyton olyanokat javasol amiről tudja, hogy a másiknak túl sok... akkor az kotródjon.:D A másik helyzetének figylemen kívül hagyása egy toxikus magatartás, és mint ilyen, le kell építeni az ilyen emberrel vlaó kapcsolatot.

Persze van, hogy nem arról van szó, hogy lesz*rja, hanem simán csak nem fogja fel. Akkor meg az ilyen figyelmetlen, szintén nem épp az a fajta társ akire lehet építeni.


Az ember felelős a saját életéért, helyzetéért. Nem érdemes hagyni, hogy belerángassanak olyan helyzetekbe ahol kiszolgáltatottá válik a másiknak. MÁrpedig ha elmész egy olyan étterembe amit nem tudsz megfizetni és csak úg y"éled túl" ha a másik fizet helyetted... az függő, kiszolgáltatott helyzet. Egy normális párkapcsolatban egiyk fél sem akarja a másikat ksizolgáltatott helyzetbe taszítani.



Az otthoni kajálás felezése meg jjja. Igazábó ehhez is ritka eszesnek kell lenni, hogy egyáltalán felmerüljön... nem csak a kaja, hanem minden más fizetése is, pont a fizetésbeli különbség miatt.

Amikor én költöztem össze a párommal én úgy voltam vele, hogy fizetésarányosan fizessük a cuccokat. Aztán rájöttem, hogy hiába van pontosságra vlaó igény, kva fárasztó lesz minden költést arányosan szétosztani és akkor még mindig ott van, hogy ki mennyit fogayszt... sőt.... hiába eszik többet az egyik fél, ha ő pl olcsób bételt eszi mint az, aki kevesebbet eszik... hogy sázmolsz ebből arányt? Akarsz ezzel nap mint nap vesződni? Kétlem. De ha igen szólj, csinálok rá egy faja kis excel kalkulátort, de igazából köszönet abból sem lesz hosszú távon:D

Szóval a járható út igazából otthon is vagy az, hogy mindneki a maga kajáját fizeti és kész.... vagy közös kassza és kész... vagy lez*od a pénz tés kész. Valójában utóbbi az, ami valódi nyugalmat biztosít:D persze ehhez kell anyagi biztonság is.

dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%
62, nagyrészt egyetértek. Azonban azért, mert valaki meghívja a másikat néha egy-egy programra vagy étterembe, ami a másiknak kevésbé fér bele, attól még nem lesz senki kiszolgáltatva. Mindenkinek van saját bevétele elvégre, mellesleg itt a nőnek több maradt hó végén a pasija előtt.
dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
70%

63, yep, meghívhatja... de akkor azt előre mondja, elvégre tudja, hogy a másiknak ez nem fér bele, így a másik tudja mivel sázmolhat, stb.

Ha nem mondja, azzal kell számolni, hogy nem hív meg és eszerint kell dönteni.

Volt itt már olyan kérdés ahol a kérdező párja feldobta, hgoy nem utaznak-e el esetleg Amerikába, a kérdező mondta, hogy persze, aztán nagyot koppant maikor rájött, hogy amúgy a párja úgy gondolta, hogy mindneki fizeti magának a dolgot, a kérdezőnek meg a repjegyre sem futotta, nemhogy magára a nyaralásra. Persze még neki állt feljebb. Szóval nem, az, hogy "nem fér bele" az azt jelenti, hogy nem fér bele, nem azt, hgoy belefér, csak nem akarja. Bár igazából azt is jelenthetné, hogy nem hajlandó kiadni annyit, a lényeg ugyanaz: nem fogja kifizetni és kéz. Csak hát ha nem fizet, és úgy vesz igénybe egy szolgáltatást... az kínos.


Az meg, hogy kinek mennyi marad a hó végén, az pont nem számít egyáltalán.

dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 A kérdező kommentje:
Miért ne számítana. Mert, ha el akar menni programozni, azért hadd tudjak már bele adni én is a programba. Ha miatta nem marad a hó végén nem tudok beleadni mert a kaja miatt nem marad. És, ha valaki többet eszik, akkor engedtessék meg, hogy kvázi ne a nő fizesse az ő nagylábon élését. Én kevesebbet eszem, nekem senki nem fizet akkor semmit, miközben én fizetem a kajája egy részét, én az akciós termékeket veszem ő nem nézi az árakat.
dec. 8. 17:23
 66/68 anonim ***** válasza:
55%

Jó, kérdező, a te kérdésedet már 50 válasszal ezelőtt megválaszolták többen is, miért pattogsz még mindig ezen?:D

Vagy miért nem reagálsz a megoldásokra?

dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
70%

Néha???? Mindig a férfi fizet! Életemben nem fizettem soha sehol! Olyan férfival kell kezdeni, akinél ez alap! Már férjnél vagyok, de most sem fizetek soha sehol, pedig házasság lévén, nyilván közös a kassza!

Szakots ezzel a szarkupaccal, és kezdj igazi férfival!

Szívesen! 😇

dec. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is mindig a férjem fizet éttermekben, de ez nem jelenti azt, hogy csak az ő pénzéből lenne fizetve. Tudom hogy a neten minden nő 40 kg, és csak két almát eszik naponta, de mi kb. ugyanannyit eszünk :) Felesben megy minden, persze nem forintra kiszámolva :)

Nálunk ez jól működik, 22 év után is.

dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!