Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan megy a rezsi fizetése,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan megy a rezsi fizetése, ha a párod nevén van az ingatlan és a hitel is?

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel, hogy a lakás után fizet a párod havonta 150.000 Ft-ot a banknak (random szám). A rezsibe ilyenkor felezni szokás, vagy a teljes rezsit magadra vállalod?
dec. 16. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Exemnek mindent fizettem nőként de ezt a hibát többet nem követném el.
dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagytok házasok vagyis semmi közöd hozzá, nem a te hiteled . Főleg ha fizetnél bele és szakitanátok akkor a ház annak a részéből ami az összegből kijönne mit beleraknál ahhoz semmi jogod nincs
dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetsz a hitelbe, és ezt bizonyítani is tudod, akkor de, jár az ingatlanból, illetve amit belefizettél. Ezt tisztázzátok le az elején, hogy szeretnétek, adsz-e bele vagy nem, és menjetek ügyvédhez! Utólag, szakításkor, már nem lesz reklamáció.

Az nem fair, hogy többet adsz a rezsibe, mert jajj a hitel, aztán szakítas esetén meg üres zsebbel mész utcára. Amivel kevesebbet fizet a megélhetésre, annyival szállsz be a hitelbe tulajdonképpen, csak nincs nevén nevezve.

dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy megbeszélitek / ahogy a bevételeid engedik.

Nekünk a rezsi kb 50, ha annyi a havi lakhatási költséged még az sem sok.

dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A párom nevén van minden és mindent ő fizet.
dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem tudom mi lesz majd ez érdekes kérdés.


ha a jövőbeli barátnőm nem szeretne bele fizetni a rezsibe az nekem nem gond mert nem annyival nagyobb a fogyasztás nem garasoskodnék ezen. ha akar fizetni fizet ő dönt.


lakás hitelt teljes egészben én állom, jó jó rózsaszín köd stb stb de ha ne adj isten ki szeret belőlem akkor úgy vagyok vele, hogy ne vigye a lakást, ebből nem engedek talán még szerződés is íródna a lakásra. sry csajok de nagyon nehéz a lakhatás megoldása manapság ezért akármennyire is ok minden de erre fel kell készülni.

dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hitel az övé, amig nincs valami lepapírozva ezzel kapcsolatban. Nem fizetnék évekig a semmire, ha szakítunk. A rezsi feles, ha már ott élek, az az én fogyasztásom is.
dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az enyém a lakás és én fizetem a rezsit is, mert így egyszerűbb. Van aminél be van állítva a netbankomban, hogy automatikusan fizesse minden hónapban, a többinél meg elektronikus számlát kapok, ami az én email-emre jön és így sokkal könnyebb, ha én rendezem ezeket. Cserébe viszont a párom intézi a bevásárlások nagyobb részét. Már a férjem, de korábban sem centiztük ki, csak arra törekedtünk, hogy nagyjából felesben menjenek a dolgok és egyikünk se érezze igazságtalannak. Azt nem akarnám, hogy átutalja a rezsi felét meg pontosan kiszámoljuk bevásárlásoknál, hogy kinek mennyi a része.
dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk úgy van megoldva, hogy nem teljesen közös a kassza, van egy közös számla, amire a fizetéseink arányában (én is jól keresek, de a férjem kb. 4x annyit) utalunk havonta egy-egy fix összeget és minden közös kiadást (kaja, utazás, tisztákodószerek, szórakozás stb.), beleértve a rezsit és a lakásfenntartáshoz/lakberendezéshez köthető dolgokat is onnan fizetjük.


Viszont a fizunk maradéka saját számlánkon marad, azzal mindketten szabadon gazdálkodunk (nagyjából azonosan gondolkodunk a pénzzel való bánásról, szóval egy kis részét költjük csak el hobbira, egymásnak ajándékra stb., nagy részét befektetjük különböző formákban), na és a lakáshitel törlesztőjét is innen fizetem.

dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vazul65 ***** válasza:
52%

Én (f) gründoltam össze mindent, FULL egyedül. Lakás, autó, rezsi, nagybevásárlás, nyaralás, mindig minden az én terhem volt.

Sosem kértem tőle (n) semmit, ő meg magától nem adott.

Szarrágó, kommunista a hölgy. Ami az övé az az övé. Ami az enyém az a mienk, tehát az övé is. Van vagyonszerződés, a többit leírom veszteségként és tanulságként.

dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!