Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 2 év után sem élünk együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év után sem élünk együtt, ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Én 27/N vagyok, párom 30/F. A történet röviden, hogy ő a nagymamájával él régóta és tizenévesen megfogadta, hogy ő onnan csak a saját lakásába költözik át. Azóta elég tudatosan dolgozik és teszi félre a pénzt emiatt. Bennem már fél év után felmerült, hogy nagyon szeretnék vele élni, de ő ragaszkodik a saját lakás projekthez és hogy az albérlet ezt csak anyagilag hátráltatja, főleg hogy állítása szerint nem áll már anyagilag olyan messze a dologtól (pár milliója még hiányzik a átlagárakhoz képest).

Ezekbe mind nem tudok belekötni, számomra is logikus, viszont érzelmileg nagyon megvisel, elutasítva érzem magam, és úgy érzem, hogy számomra az igazi összetartozás érzését az együttélés hozná el és addig meg csak "várakozok". Ő azt mondja, hogy szeretne velem élni és velem tervezi az élet nagy dolgait is a későbbiekben, de nyilván nem tud pontos dátumot mondani, hogy mikor jön össze a lakás. Nemrég megbeszéltük, hogy habár még nincs meg neki a teljes összeg, de kezdjünk elmenni lakásokat nézni, azért hogy egyrészt megadjuk az esélyt, illetve velem is szeretné éreztetni, hogy halad ez a dolog és hogy velem tervezi.

Úgy érzem, hogy komoly dilemmában vagyok és fogalmam sincs hogy hozhatnék jó döntést. Megéri várnom vagy az időmet pazarlom? Tudom, hogy egyik kapcsolatra sincs garancia és senki nem lát a jövőbe, de hogy tudnám a legjobban megítélni, hogy bízhatok-e benne és a kapcsolatunkban?

Többször felmerült bennem emiatt a szakítás, de nagyon félek attól, hogy eldobok egy értékes embert, aztán szívhatnék újra éveket a párkereséssel... múltbéli tapasztalataim alapján, illetve ismerősök friss beszámolói alapján is elég küzdelmes ez manapság és ettől a témától eltekitnve nekem a párom teljesen megfelelő és szeretem.

Talán még érdemes hozzátennem, hogy régi csalódások miatt elég vastag falakat húztam magam köré és nagyon nehezen bízok, ezt a párom mindig türelemmel és szeretettel kezelte, szeretne segíteni a "gyógyulásban". De valószínűleg emiatt is már a saját ítélőképességemben sem bízok, ezért sem tudom, hogy ezzel a helyzettel mit kezdjek.

Ti mit gondoltok, hogy látjátok külső szemmel?


jan. 4. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
78%

Mindketten jól látjátok a dolgokat. Majd összeköltöztök. De nekem ez a lakásprojekt kicsit önzőnek tűnik, azért légy résen, magának akar lakást, te meg csak úgy...

Vagy hoogy? Te teszel abba a lakásba valamit hogy előbbre haladjon az ügy?

Meddig tart egy ügyvéddel egyeztetni hogy ki mennyit tesz abba a lakásba? Ha van pénzed...

Ha nincs, akkor meg csak tőle várod hogy fészket teremtsen a segged alá?

jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:

A seggem alá? Milyen kedves :D

Én amióta dolgozok albérletekben éltem és nem tudtam sok pénzt félretenni, de mondtam a páromnak, hogy ha ezen múlna, akkor 1-2 milliót én is bele tudok tenni, de valószínűleg ő ebbe nem fog belemenni. Számára rendben van, sőt jó érzéssel tölti el, hogy férfiként ő teremti meg az anyagi biztonságot. Azért is szeretné a lakást megteremteni mielőbb, hogy én már ne szívjak az albérletezéssel.

Legalábbis ezeket mondja nekem, de mivel a bizalommal vannak problémáim, így nem tudom, hogy ezek vajon reálisan hangzanak-e vagy inkább hülyítésnek és időhúzásnak tűnik, ezért voltam kíváncsi a külső nézőpontra mert nem akarok hülyét csinálni magamból.

jan. 4. 08:31
 3/61 anonim ***** válasza:
75%
És neked milyen a lakhatásod? Arról semmit nem írtál.
jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
100%
Hozzád nem tudna költözni? Nem igazán értem, ha ennyire szeretnéd, ez miért nem opció, ha valóban albérletben élsz. Vagy nagyon pici, 1 szobás?
jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy a párom nem szeretne albérletezni, hiszen pont az a baja, hogy akkor nem tudna annyit félretenni. Én egyébként albérletben élek az anyukámmal. Régebben az exemmel laktam albérletben, de mikor szétmentünk, akkor anyukámmal összecuccoltunk, hogy anyagilag könnyebb legyen a bérlés.
jan. 4. 08:41
 6/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak pár millió hiányozna, akkor vennék fel hitelt, hogy végre minden este dughassam a szeretett nőmet, minél hamarabb.
jan. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Hát igen ez bennem is felmerült... az a baj, hogy mindkettőnk családja nagyon csúnyán megszívta már többször is a hitellel, így mindkettőnket ráz a hideg a gondolatától is...
jan. 4. 08:46
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
És így mennyi időt tudtok együtt tölteni?
jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
50%

Ő mekkora lakásban/házban él? Az nem opció hogy amég nincs meg a lakasa addig odaköltözz? Vagy nem jössz ki a nagyival?


Amúgy teljesen megértem igazából mindkettőtök álláspontját. Ezert kerdeztem hogy te nem mehetnél e. Logikus hogy nem szeretne miattad alberletbe menni, mert onnantól nagyon nehéz félretenni, hitellel kiegészíteni meg megint kockázatos. Bár még mindig jobb mint az albérlet

jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Jóban vagyok a nagyival, de ők sem élnek nagy lakásban szóval folyton egymásba botlanánk, azt meg őszintén szólva nem érezném nagy előrelépésnek.

Főleg, hogy pár utcára vagyunk egymástól és minden nap találkozunk, tehát igazán nem is az együtt töltött idő mennyiségével van gondom, hanem az az érzés hiányzik, hogy tényleg együtt éljük az életet és a mindennapokat ketten egy párként a saját kis helyünkön.


Én is pont ezt érzem amúgy, hogy neki is igaza van és nekem is és ez így már régóta egy patthelyzet és nem tud mozdulni a kapcsolatunk semerre, amíg nincs meg a lakás. És ezt nem tudom, hogy érdemes-e várnom erre az egészre, főleg hogy továbbra is bizonytalannak érzem. Illetve már érzelmileg egy kicsit kimerített az eddigi várakozás is.

jan. 4. 09:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!