Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg smucig vagyok vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg smucig vagyok vagy ez már szerintetek is túlzás?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, párom 43 és 2 éve vagyunk együtt.

Utóbbi időben három olyan eset is volt, amiért összekaptunk az anyagiakon és szerinte nagyon bevarrt nő vagyok, szerintem pedig ő túlságosan bőkezű mindenkivel és már az én káromra is.

Első körben, meghívott minket párom unokatestvére Brüsszelbe egy kis kiruccanásra. Felajánlották páromnak, hogy fizetik a hotelünket 3 napra. Nagyon boldog voltam, vettem egy csomó ajándékot nekik és a gyerekeiknek, csomagoltunk és mentünk.

Kicsit spontán volt az ajánlat, ezért nem tudtam sokat félretenni az útra de kész anyagi csőd lett belőle. Első nap egy étterembe mentünk mindannyian, párom unokatesói és gyerekeik. Ott úgy döntöttünk párommal, hogy fizetjük nekik a vacsit és nagyon megköszöntük a meghívást. Én ezzel úgy voltam, hogy le van tudva valamennyire a mi részünk mert tényleg bőkezű voltam ajándékozás terén, a család minden tagja kapott valami szépet.

Párom másnap behúzott az egyik kis boltba, hogy vegyünk borokat, chipseket, kaját, söröket és üdítőket a családnak és majd a hotelszobában leülünk este inni. Ezt is fizettem…hát nem gagyi borok voltak de mindegy, lenyeltem még. Harmad nap megint berángatott párom, hogy vegyünk a gyerekeknek táskát meg japán figurákat az egyik boltban. Mondom felejts el! Így is szerintem túl kompenzáltuk őket. Ha mindezt összeadom akkor már magam is kibérelhettem volna azokat a hotelszobákat, összevesztünk.


Egy másik alkalommal a húga meghívott minket magához Pécsre pár napra. Ide is úgy készültem, hogy vittem ajándékot, italokat.

Na, ott is meghívtuk a csajt étterembe, mozijegy, koktél, bármit csináltunk mi kellett fizessük párom nyomására. Mondom ilyen drága rokonlátogatáson még nem voltam. Megértem, hogy szép a város és jó úgy látni, hogy nem kell szobát bérelni valahol de a húgodhoz jöttünk aki hívott minket nem egy vadidegenhez estünk be! Ráadásul húga sem csapott körölöttünk nagy cécót, csinált egy adag krumplistésztát és pá. Erre hogy még vegyek húgának cigit és dinnyét, beintettem, ezen is összevesztünk.


Két ünnep közt kicsit stresszes voltam és egy családi eseményre kellett volna bescannelnem 20 fotót. Lassú a scannerem és tényleg néha egy szendvics megkenésére sem volt időm, ezért párom felajánlotta hogy segít, elintézi. Hálás voltam rábíztam, ő meg elvitte az egyik közös ismerősünkhöz a fotókat, hogy a munkahelyén scannelje be. A hölgy általában úgy is ráér az irodában és pikpak megcsinálja. Párom mondta, hogy majd vesz a hölgynek valamit a boltban hálából és majd odaadom a pénzt.

Azt hittem csokit vesz vagy ilyesmi erre otthon egy szatyor holmi várt. A hölgy ismerősünk otthon süt kenyeret és speciálisabb alapanyagokat használ hozzá. Párom összevásárolt ehhez minden sz..r lenmag, teljes kiőrlésű bizék meg két üveg drága olajat. Amikor odaadta a számlát, hogy fizessem ki elkezdtem vele ordítani hogy nem normális. Erre én vagyok a hálátlan és bevarrt, hogy megszakadtam akkor is amikor Brüsszelben meg Pécsett egy kicsit a zsebembe kellett nyúlnom.

Hát köszönöm a türelmét és kitartását annak aki elolvasta ezt a sok nyafogást de tényleg eldurrantam ezen.



jan. 8. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem veled van a baj. De akkor hagyd is el minél előbb.
jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia....Pecsi vagyok :) 🙋‍♀️🤗

Az fasza....

Én már az első kör után mondtam volna ,hogy rajtad a sor öcsi, nem pedig még hagyom magam

...

Ne haragudj,de te voltál a hülye, hogy hagytad

jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként szkennelni lehet Copyguruban is párszáz forint az egész, nem kell ehhez mindenféle protekció:D


De ja, egyesek nem értik a "meghívás" lényegét. Meghívni nem ugyanaz, mint adósságba verni. A meghívott fél a hálán kívül nem tartozik semmivel. Lehet jófej az ember, igen, de ha nem költ visszafelé egy fityinget sem, akkor is teljesen egál a dolog... mert meghívták, azaz a másik fél önszántából és térítésmentesen adja azt, amit ad.


De egyébként meg lehet ezt beszélni, tuti valami korábbi berögződés az egész. A megfelelő út a kettő között van. Bár egy szkennelésért vlaóban nem kéne gyakorlatilag semmit sem adni, de mondjuk eleve fölösleges szívességből szkenneltetni.. mindegy:D


Beszéljetek erről sokat akkor, amikor épp nincs aktualitása a dolognak. Pl beszéljetek arról hogy ment ez gyerekkorban, milyen mintákat látott a szülőktől, milyen általános elvet lehet felállítani, hogy a kapott dolog mekkora hányadát illik "visszatéríteni" ilyenkor, stb...


Mert amúgy simán lehet az, hogy megállapodtok egy százalékos arányban, hogy ha meghívnak titeket valahova, akkor annak a meghívásnak pl a 75%-ában visszahívjátok a másikat. Akár 100% is lehet, csak akkor aztán tényleg semmi értelme amúgy annak, hogy mások fizetik a szállásotokat:D

jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja illetve még annyi, hogy ha van legközelebb egy ilyen meghívás, akkor ELŐRE beszéljétek meg, hogy mi az az sszeg amit cserébe adtok. A fenti százalékos minta mentén. És akkor ez lehet egy hivatkozási alap, hogy BÉci, megbeszéltük, hogy 100 euróig adunk vissza, ezt tegnap letudtuk, nem kell mégmégmég ajándékozni nekik"

De minden esetben ELŐRE


A szkennelőssel nehéz mit tenni, ez tényleg egy rossz szokás.

jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Megint egy kamukérdés, megint ugyanattól. Valami fizetett kérdésgyártó vagy? Legalább csinálnád úgy, hogy nem lehet már messziről kiszúrni. Elveszed az ember kedvét ettől az oldaltól. (Igen, tudom, tegnapelőtt regisztráltál, ez az első kérdésed, blablabla..)
jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
A te pöcsöddel verni a csalánt és jófejkedni mindenkivel, nyilván neki nem kerül semmibe. Cuki.
jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért neked kéne vásárolgatnod mindenfélét az ő rokonainak. "Erre hogy még vegyek húgának cigit és dinnyét". Hát erre az a válasz, hogy te akarod ezeket megvenni neki, Édes, hajrá!

Ezeket a dolgokat meg kell beszélni, a szabályokat le kell fektetni. Ha megbeszélitek előre, hogy a meghívásért cserébe x összegben ajándékoztok, és ő még venne hozzá dolgokat, akkor tegye a saját pénzén, ne veled vetesse meg. Nem vagy az anyja, akitől cukorkára kér egy kis zsebpénzt.

jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Párom másnap behúzott az egyik kis boltba, hogy vegyünk borokat, chipseket, kaját, söröket és üdítőket a családnak és majd a hotelszobában leülünk este inni. Ezt is fizettem…"


De miért? A párodnak nincs pénze?

jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én csak azt nem értem, hogy miért mindig TE fizetted a dolgot? Miért a TE pénzedből ment?
jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, ezt én rontottam el, már az elején tisztáznom kellett volna.

Itt most tuti meghúzom neki a vonalat, hogy meddig és mi köze a pénzemhez.

Segíteni akartam neki a legtöbb esetben mert szabadúszó, nincs fix munkahelye és van amikor nincs elég pénze de nem hittem volna, hogy ennyire szemtelen is tud lenni.

A scannelős részhez annyi, hogy azt hittem, hogy ő scanneli majd be. Idejébe simán belefért volna. Álmomban sem jutott eszembe, hogy elviszi máshova. Ahogy az egyik válaszoló írta, protekcióm volt egy scanneléshez, ezen jót nevettem.

5-ös, neked meg elmentek otthonról…

jan. 8. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!