Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az életem tönkrement pár nap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az életem tönkrement pár nap alatt. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

A párommal úgy volt, hogy jövő hónapban összeköltözünk. Már fél éve dolgoztunk a házon, mert fel kellett újítani kicsit. Rengeteg munkát öltünk bele a házba és a kertbe, erre a párom apja, akié jog szerint a ház, bejelentette, hogy eladta a házat, annak ellenére, hogy megbeszéltük vele a dolgot, és már biztos volt, hogy odaköltözünk. Megengedte, és azt mondta, hogy leveszi a hirdetést, és nem árulja már tovább a házat így.

Ennek ellenére eladta. A munkánk, a pénzünk mind odalett amit beleöltünk a házba.

A másik dolog meg az, hogy jövő hónapban kellett volna elkezdenem az OKJ-s tanfolyamot, amit már egy éve kinéztem magamnak. Beküldtem a jelentkezésem, de azért megkérdeztem, hogy ugye ingyenes lesz-e nekem, mert 21 alatt vagyok és nincs még szakmám. Erre azt írták, hogy nem, ki kell fizetnem nekem is a 150 ezret, mert esti iskolának számít (ami megjegyzem sehova se volt odaírva).

Szóval nem is költözhetek, nem is tanulhatok, és hiába jelentkezem álláshirdetésekre, sehova sem kellek.

Komolyan már azon gondolkozok, hogy szakítok a barátommal (úgyis jobbat érdemel mint én) és öngyilkos leszek. Nincs semmi értelme az életemnek.

Szerintetek mit csináljak? Már teljesen visszaestem a depressziómba...

19L


2015. máj. 19. 21:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy ilyenen gondolkozz, mindenkit ér csalódás, kinek kisebb kinek nagyobb, ha őszintén szeretitek egymást és együtt akartok lenni akkor megtaláljátok a módját és minden jó lesz..eszedbe ne jusson még1x ilyen öngyilkosságos gondolat meg duma.
2015. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 RRR ***** válasza:

ne csessz ki a barátoddal és magaddal

együtt megoldjátok a gondokat .pláne ennyi idősen

beszéljétek át a lehetőségeket

a faterből meg tapossátok ki a lóvét vagy állítsátok vissza a házat az eredeti állapotába

2015. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

A párod apja egy köcsög.

Nem vagyok jogász, de meg kellene kérdezned vki szakértőt, hogy nincs-e keresnivalód az ügyben? Már ha számlákkal tudod igazolni, hogy a te pénzed is benne volt...

Ezt az "úgyis jobbat érdemel, mint én" dolgot gyorsan felejtsd el. Az öngyilkosságot szintén.

Túl fiatal vagy ahhoz, hogy eldobd magadtól az életet, a boldogságot, a lehetőségeket...

2015. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Már több mint egy éve dolgozunk azon, hogy ez összejöjjön, erre most ez történt. Úgy érzem, a barátom apja felelős az egészért, olyan mérges vagyok, hogy napok óta csak sírok.

Úgy tűnik, hogy én mindenkitől csak azt érdemlem, hogy belém tapossanak, és kihasználjanak. Nem akarom megtudni, hogy mi vár még rám, ennyi szenvedés, ami engem ért egész életemben, elég volt. Azt hittem, hogy végre kezd egyenesbe jönni az életem, erre ez is csak egy újabb csalódás...

2015. máj. 19. 21:45
 5/30 anonim ***** válasza:

Elég tapló a faterja, el kell ismerni. Saját fiával így kib*szik. Beeteti, hogy odaköltözhet, csak hogy felújítsa ingyen, aztán meg jól eladja.


A tanfolyammal viszont nincs igazad. Igazán utánanézhettél volna alaposabban, hogy mi minek számít, ha már a saját karriered ezen múlik.

2015. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy utánanéztem, de sehol nem volt odaírva, hogy ez egy esti iskola.
2015. máj. 19. 21:48
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mérges, az lehetsz.


Nem tudom, hiszel-e a lélekvándorlásban, ha igen, akkor az öngyilkosság teljesen felesleges procedúra, mert addig fog újra kezdődni minden, míg meg nem tanulod a leckét...


Ha meg hagyjalak ezzel az ezoterikus maszlaggal, akkor azt mondom, csak azért se add fel, mert akkor "ők győztek"!

2015. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Elegem van, hogy mindenki csak kib.szik velem. Az egész életem egy nagy szar volt, amíg meg nem ismerkedtem a barátommal, és azt hittem, hogy végre jó lesz minden. Azt hittem, hogy végre egyszer velem is történik valami jó. De úgy tűnik, hogy én ezt érdemlem az emberektől, hogy csak kicsesszenek velem, kihasználjanak, átverjenek...

Nem tudom, hogy mit tettem, amiért ezt érdemlem, de már csak az öngyilkosság tűnik megoldásnak. Nem látok kiutat ebből a helyzetből, és őszintén szólva nem akarom megvárni, amíg még valami más rossz dolog történik. A barátom meg úgyis találna valaki mást, mindenki tudja, hogy sokkal jobbat érdemel nálam, én csak egy kis hülye, haszontalan, csúnya lány vagyok. Értéktelen az életem, és nincs is lehetőségem jobbra.

2015. máj. 19. 21:56
 9/30 anonim ***** válasza:
55%

Ott a gond, hogy te is elhiszed magadról, hogy értéktelen, haszontalan, csúnya lány vagy.

(Pedig ez nyilván nem igaz, ezt ismeretlenül is ki tudom jelenteni.)

Amíg ez nem változik, addig valóban ki fognak használni, és megtaposnak, bocs.

2015. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

Na igen a helyzet szépen szólva is sz*r.

Leírom mit tegyél és kilábalhatsz a helyzetből:

- Fejezd be a hisztit. Semmin sem segít. Öngyilkosnak sem kell lenni, csak a gyáva idióták tesznek olyat.

- Legfontosabb: legyél RACIONÁLIS. Objektív, korrekt mindennel és mindenkivel szemben. Rengeteget segít ha az érzelmeidet hátra hagyod. Fókuszálj a feladatodra és annak a legtökéletesebb elvégzésére.

- Szedd össze amid van. Összegezz, mi az amiből indulni tudsz. Minden segítség, javító körülmény, befolyás, akármi. Írd össze, szedd össze az agyadban, mérlegelj GONDOLKOZZ.

- Ha megvan, szedd össze mi az amire elsődlegesen SZÜKSÉGED van. nem kiskutya és kiscica. A legfontosabbak. Állíts fel egy listát prioritás szerint.

- Képességeidhez és önkritikádhoz mérten gondold át mire vagy képes. Mi az, ami közelebb hoz a célokhoz. Te rajtad múlik, hogy van-e becsületed és lelkiismereted olyan dolgokat is megtenni, ami nem feltétlenül helyes. Igen, néha rákényszerül az ember.

Ha mindezt végigcsinálod, racionális, okos gondolkodással, összeszedheted magad. Fontos, hogy sose törj össze. Hajts, tarts ki végig és gázolj át mindenen és mindenkin, ha a célodhoz ezzel közelebb kerülsz. Nem féltétlenül lesz etikus, de erre van szükség.

2015. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!