Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek érdemes tovább várni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes tovább várni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve vagyunk együtt a párommal, sajnos a suli miatt távkapcsolatban.

Ez azt jelenti, hogy 3-6 hetente 4-5 napot tudunk együtt tölteni, illetve nyaranta egyhuzamban 1-1 hónapot teljesen.

25 éves lány vagyok, ő 26 éves fiú.


Tavaly befejeztem az egyetemet, de egyéb okok miatt nem tudtam hozzáköltözni, így, hogy ne legyek tovább otthon ingyenélő pióca (annak éreztem magam..) elkezdtem dolgozni. (kormányhivatalnál vagyok recepciós-titkárnő, havi 80 körüli a nettóm).


A pasim viszont még tanul(t) ő most fejezte be a sulit, de a szakdolgozata csak következő félévben lesz kész.

Igyekszik diákmunkát találni, de nem látom rajta a nagy elszántságot- én pedig nem merek/akarok elköltözni 300 km-re úgy, hogy se neki, se nekem nincsen munkám ott.


Együtt szeretnénk élni, de reálisan szemlélve, így nem lehet.

Nem szeretném piszkálni, de ez így tarthatatlan. Ilyen hozzáállással nagyon nehéz lesz az életünk.


Szerintetek várjak még fél-egy évet (ameddig a szakdolgozata kész van)vagy "keményítsek " kicsit be, és lökdössem a munka világa felé?

( Nem arról van szó, hogy, ha odaköltözök, el kell h tartson, de, ha most felmondok és elköltözök , a mai magyar viszonyokat tekintve, hónapokig munkanélküli leszek.. 2 munkanélküli pedig....

Neki könnyebb állást találnia helyben, mint nekem 300 kmről)


Szeretem, de 25 vagyok, öregnek érzem magam, lépnék egyről a kettőre.

Állítólag ő is, de a szavakon túl nem igazán látom ezt.


2015. máj. 22. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelj nyilván lökdösd a munka felé mert ez a létfeltételetek lesz, viszont nem csak te vagy úgy hogy nem tudsz munkát találni a mai magyar viszonyokat tekintve hanem ő sem. Ha szeretnéd szerintem fel sem merülne ilyen a fejedben, de te tudod...

Van egy jó megoldás ami millió embernek nyújtott segítséget. Menjetek külföldre dolgozni takarítónak havi fél millióért :)

2015. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy én tudom, hogy szeretem :)

Szerintem, te félreértetted a kérdésem. Nem szeretném elhagyni, hanem arra kerestem választ, hogy kicsiny hárpia-módban rugózhatok-e türelmetlenebbül a témán?


Szeretem, de ettől függetenül (sajnos) bennem felmerül a dolog.

NEM fogok úgy összeköltözni vele, hogy a szülei tartanak el kettőnket. lesülne a képemről a bőr.

2015. máj. 22. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy kényelmetlen lenne, de ebben a szar mai világban, főleg Magyarországon nem lehet normális melót szerezni szerintem a megoldást nektek külföld jelentené.
2015. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fix állásod van,ezért jobb lenne ha ő alkalmazkodna hozzád,és ő költözne.
2015. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neki mennyire muszáj ott maradnia ahol most van?

Mert szerintem neki egyszerűbb lenne jelen esetben mozognia mint neked.

Amúgy abszolút megértelek, szeretnél lépni a kapcsolatotokban, amiről érdemes őt is megkérdezni hogy akarja-e a szintlépést vagy jó neki így. Főleg hogy pasi (ösztön miatt mondom) törekedne ha akarná! Mert így értékes éveket pazaroltok, én őszintén nem tudnék távkapcsolatban élni de ez nem ellened szól, remélem érted mire gondolok ezzel, hogy tényleg lépni kell.

2015. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Neked amúgy mi bajod van, hog egyetem után csak egy ennyire ótvaras állást tudtál szerezni? Ezt bármelyik 16 éves meg tudná csinálni, ezért ugyan kár volt 25 éves korodig taníttatni téged. És hogyan képzeled a jövődet, beleragadsz ebbe a langyos életbe, csinálod a munkát, ami nem igényel szakképzettséget, ami ugye egyenes út ahhoz, hogy később se alkalmazzon téged normális cég, egyrészt mert nincs benned ambíció, másrészt mert harmincéves pályakezdő, pláne nő aki hamarosan szülni megy, nemigen kell sehová... te ne a fiúdat rúgdosd a munka felé, hanem saját életedet rendezd. Ne akarj felnőttet játszani, amíg ennyire életképtelen vagy.
2015. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Öreg éppen nem vagy, türelmetlen annál inkább. Ne mondj fel, ha odaköltöznél se keresne intenzívebben munkát.

Arról szoktatok beszélni, ha ő is végez, hogyan tovább?


Én inkább arra törekednék a helyedben, hogy a recepciós állásból valahogy kimozduljak, addigra végez, aztán majd kiderül miféle munkát keres / talál és hol?

2015. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Az egyetem után, 4 órás meló + levelezős másik suli mellett 1 évig ápoltam a halálos beteg anyukámat itthon. Végignéztem, ahogy szenvedések közt elsorvad. Aztán, a karjaim közt halt meg.


Minek taníttattak? Talán, mert Van/volt tehetségem és kedvem a szakhoz, amire mentem ( nem bölcsész és nem is művész, kicsit komolyabb).

Csak tudod, több, mint 1 év kihagyás után sajnos a tudásom nem a legfrissebb, (olyan terület, ahol kb. hetente jelenik meg új kutatási eredmény) illetve, lelkileg sem vagyok még rendben.

És képzeld, ameddig naprakésszé teszem a tudásom, addig sem adnak mosolyért kenyeret a boltban.


Nekem az lenne a kérdésem hozzád, hogy neked mi a bajod, hogy ilyen stílusban, hangnemben beszélsz?

Zavar a kérdésem? -ki kényszerített, hogy válaszolj?


Mégis, kinek képzeled magad ?

2015. máj. 22. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!