Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Titeket zavarna, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a párotok a megkérdezésetek nélkül kötne életbiztosítást és megtakarítást?

Figyelt kérdés
Együtt élünk, van egy közös kassza, amiből a közös költségeket fedezzük, de a többit külön rakjuk el. Ő autóra gyűjt. Említette, hogy ma összefut egy régi ismerősével biztosítások kapcsán, megjegyzem az a srác érdekes módon eddig sosem kereste a társaságát, csak most, hogy palira vehette. A párom nagyon jóindulatú, de vagy éppen ezért eléggé befolyásolható ember. Belement egy életbiztosításba (évi 16 000), ahol én vagyok a kedvezményezett, illetve egy megtakarításba (havi 20 000, 8%-os kamat). Elégedetten jött haza, de nekem rosszul esik, hogy nem beszéltük meg, nem is erről volt szó, mikor elindult itthonról... Tudom, hogy az ő pénze, de mégis csak együtt élünk, és nem akarom, hogy lehúzzák. Szerintetek szóljak neki, vagy nyeljem le, mert az ő dolga?
2015. máj. 22. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha zavar akkor szólj neki az aggályaidról. Életbiztosítást köthet normális biztosítónál is.
2015. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolta nem tartozik a gyerekre! MERT GYEREK VAGY!!!
2015. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kérdést, hogy van-e jogom ezzel foglalkozni, vagy nem. Második, neked inkább nem reagálok, mert csak minősíteni tudnálak, de nem pozitív jelzőkkel. :)
2015. máj. 22. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Elárulok egy szakmai titkot. Ezek az életbiztosítások úgy vannak kitalálva, hogy fizeted 10-15-20 évig, ha hosszú lejáratú a dolog, pl Allianznál is, vagy akárhol, életprogramok néven szoktak futni, szóval úgy vannak kitalálva, hogy alig kapsz vissza többet, mint amit befizettél. Jó, ha azt visszakapod. Mindig vonnak le kezelési költséget, éves indexelési költség meg miegymás. Szóval én nem fizetnék ilyet, biztos. Max lakásbiztosítást.
2015. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mérges lennék, mert én pénzügyi területen dolgozok. Az életbiztosítások között pl rengeteg ráfizetéses van, és az évi fix 8% kamat is gyanús. Egyedül lakástakarékpénztár esetében tudom ezt elképzelni. Nagyon kell vigyázni, ezer meg egy csaló cég bukott ki az utóbbi időben, nem szabad bedőlni egy jó ismerősnek. Szóval csak óvatosan!
2015. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és 30 napon belül mindenféle indoklás nélkül visszamondhatja a megkötött szerződést. Szóval van még időd lebeszélni. :D
2015. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha megdöglik én járok jól,tőlem köthet.
2015. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És akkor hogy a kérdésre is kapj választ: ha úgy egyeztetek meg, hogy a közösbe adott pénzen felüli jövedelmével mindenki maga rendelkezik, akkor neked ahhoz végül is nincs közöd. Ahogy neki sincs ahhoz, hogy te mire fordítod a pénzed.

Így szerintem amiatt nem érezheted rosszul magad, hogy nem egyeztetett veled előre.


Más kérdés, hogy ha fenntartásaid vannak a befektetéseivel kapcsolatban, azt nyilván mondd el neki.

2015. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!