Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Választanom kell a párom és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Választanom kell a párom és a karrierem között? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Januárban végeztem az egyetemmel. Az utolsó nyaramat és félévemet végig dolgoztam Budapesten, szerettem a helyemet. A párommal távkapcsolatban éltünk, diploma után hazacsábított, egy kisvárosba, itt élnek a szüleink és itt él ő is, itt dolgozik, itt van egy kisebb gazdasága.

Ő nem akart költözni, úgy nézett ki, hogy vagy maradok dolgozni, vagy a szerelmet választom és hazajövök. Hazajöttem, mondván, hogy együtt megoldunk mindent, találunk nekem állást, összeköltözünk és élünk boldogan, mint hal a vízben. Nagyon nehéz döntés volt, de őt választottam.


Január óta munkanélküli vagyok, a párom tart el. Most sikerült találnom egy állást, ez is csak egy kis irodai, papírtologató munka, semmi szakmai kihívás (szerkezet építőmérnök vagyok a végzettségem szerint). Közben Pestről is visszahívtak a régi helyemre, ahol volt kihívás, volt sikerélmény, jó volt a környezet, imádtam. Emberhiányuk van és szinte azonnal visszavennének, sajnálták, hogy felmondtam.


Gyakorlatilag ismét ott tartunk, hogy vagy a karrieremben leszek boldog, vagy a párkapcsolatomban. Egyébként a párommal jól megvagyunk, de nem érzem magamat teljesnek. Nagyon rosszul érintett az utóbbi 5 hónap, hogy sehova nem kellettem itt, friss diplomás létemre a párom tartott el. Természetesen fizetésben sem lenne mindegy a két hely. Ő továbbra sem hajlandó költözni.


Ti mit tennétek?



2015. jún. 5. 18:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A karriert valasztanam.
2015. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvéreméknél is hasonló helyzet állt fel, végül felköltöztek mindketten emiatt és nagyon jól megvannak. Kényes kérdés, szerintem nincs jogunk megmondani, hogy Te mit tegyél, mert te tudod, hogy érzed magad igazán a kapcsolatban. Ha tényleg úgy érezném, hogy igen, ez az ember egész életemben mellettem lesz lehet lent maradnék. Viszont ha hajszálnyi kétség is lenne bennem (és én ilyen típus vagyok...), akkor felmennék dolgozni, mert az meg elég cink, ha 10 év múlva szakítotok és te már teljesen odaláncoltad magad mindenféle szakmai munkalehetőség nélkül.
2015. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Karrier- mivel a szerelem (a statisztikák szerint) pár éven belül elmúlik.
2015. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
karrier....egyértelmű...
2015. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltátok azt a verziót, ahol ő volt kényelmes pozícióban. Nem jött be. Szépen vezesd le neki.

Utána próbáljátok ki azt, ahol neki lesz kényelmetlen.

Volt már távkapcsolat is. Ha mind a 3 verzió megvolt, tudtok mérlegelni. Lehet ő kevesebbet vergődne Pesten, mint Te vidéken. És akkor egyértelmű, de ehhez ki kell próbálni.

2015. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Épületszerkezeti konstruktőr (építészmérnök) vagyok. Én a helyedben a karriert választanám. Aktatologatással nem fogsz előrébb jutni az életben és ha 2 év múlva megunjátok egymást, akkor nem fogsz tudni mihez kezdeni. Ez a pár hónap munkanélküliség még elfogadható a szakmádban a munkáltatók szemében; de ha meg vissza is vennének, az még jobb.


Mennyit keresnél Pesten amúgy? Nagyon érdekelne, mert én nem érzem magam túlfizetve...

2015. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Tanulságos válaszok. :) Egyik oldalon azt látni, hogy egy csomóan itt panaszkodnak, hogy mennyire hiányzik egy kapcsolat, másfelől a többség azonnal dobná a kapcsolatát a karrier javára.


Én egyértelműen a páromat választanám, a munka csak egy eszköz a megélhetéshez, a párom pedig a társam az életbe, mélyen szeretjük egymást, ő az, aki a legnehezebb helyzetekben is kiállt és kitartott mellettem, aki mindig ott van, amikor szükségem van rá, nem pedig a kollégák.

De ez én vagyok. Arra nem tudok válaszolni, hogy te miben találod meg a boldogságot, neked mi a fontosabb. Meg persze a párodnak is. Ez a ti döntésetek.

2015. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én annó a tanulást választottam. Nekem megérte. Kérdező, te tudod mit akarsz az élettől.
2015. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

7: Ez nyilván egyéni felfogás meg szakma kérdése, de nekem a munkám nem csak egy eszköz a megélhetéshez, hanem a hobbim, a szenvedélyem, egy eszköz ahhoz, hogy hasznosnak és "sikeresnek" érezzem magam valamiben, és nem is bírnék a seggemen maradni hosszú ideig.


Lehet más lenne a válaszom, ha itt lenne mellettem a lelki társam, de nincs. Nekem meg mindig ott a kisördög a fejemben, hogy mi van ha x év múlva szétmegyünk, vagy x év múlva meghal én meg még a megélhetésemmel is küszködhetek majd.

2015. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Karrier. Mert ez alapján a párodnak nem vagy túlzottan fontos: ha az lennél, akkor nem volna kérdés, hogy megy ő veled. Hacsak nincs valami iszonyatosan helyhez kötött különlegesen szuper munkája. Bár ez esetben meg ő dob téged a karrierje miatt.

Meg egyébként is, a legutóbb te hoztál áldozatot, most hozzon ő.


#7: ha az ember valóban megtalálta az élete társát, akkor ez a kérdés fel sem merül. Mert akkor a párja ugyanilyen gondolkozás mentén kiáll mellette és követi.

De ha nem a jelenlegi párja az élete társa, akkor minek erőszakolni?

2015. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!