Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akarok összeköltözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok összeköltözni, hogyan tálaljam?

Figyelt kérdés

2 éves a kapcsolatom a barátommal, 2 utcányira lakunk egymástól, de még mindketten szülőknél (huszonévesek vagyunk). Neki alkalmi munkái vannak, nekem fix állásom, de minden nap másfél órát utazok oda-vissza. Adódott egy lehetőség a cég dolgozóinak, hogy 10000 Ft-os lakbérért szállóra lehetne költözni, akár egy személy egy szobában.

A lakás a munkahelyem mellett van, tehát nagyon vonz a lehetőség. Félre is tudnék így tenni későbbre a keresetemből.

Viszont a barátom az összeköltözésen gondolkozik, időnként elejti, hogy ha majd együtt lakunk. De én nem csak a munkahely közelsége miatt akarok ott lenni, hanem hogy később legyen esélyem egyszer saját lakásra.

De van még egy ok. Talán sokan megvetnek, de én élek-halok a feleség státuszért. Számomra csak akkor van együtt lakás, ha gyűrű van az ujjamon (legalább eljegyzés) - mert k-nak érezném magam nélküle. Ez a neveltetésem miatt van és jártam pszichológusnál, hátha megváltozik a véleményem, de nem változik ebben az egy dologban. Szóval, én így nem akarom, de nem tudom, hogy mondjam ezt el. Nagyon negatív manapság a fogadtatása a házasságnak és annak, ha egy nő "el akarja vetetni magát". Itt is számítok sértő hozzászólásokra, de én ezt szeretném, feleségül vetetni magam. Nem a szép ruha, meg a buli érdekel, hanem így érezném biztonságba magam és nem csak magam, hanem inkább a leendő gyerekeimet. Szóval nem szeretnék úgy egyedülálló anyuka lenni, hogy apuka rá sem néz a gyerekre és gyerektartás sosem jön (ami a környezetemben sokaknál nagy cirkusz). Tehát, hogy biztos legyen a gyereknek az anyagi háttere és ne csak részemről.


2015. jún. 10. 00:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Hogy lehet az, hogy 2 éve együtt vagy vele, és soha nem beszéltetek arról, hogy házasságban, családalapítással képzelitek el a jövőtöket, vagy hogyan?
2015. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Beszéltünk róla, de ő mindig együttélést emleget, én meg nem merem azt mondani, hogy nekem házasság kell...

nehéz lenne helyette mást találni, mert minden másban egyetértünk és hasonlóan gondolkozunk és szeretem is. Úriemberként viselkedik velem és mindent megad nekem lehetőségeihez mérten.

2015. jún. 10. 00:45
 3/19 anonim ***** válasza:
De hát milyen verzióban állapodtatok meg? Mit hisz, mit szeretnél?
2015. jún. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ne hülyéskedj, tök normális a hozzáállásod az együttélésről, emiatt nem kell pszichológushoz járni. viszont ne várd el a párodtól, hogy kitalálja a gondolataidat. mondd meg neki, hogy te hogyan képzeled el a jövőtöket
2015. jún. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Talán sokan megvetnek, de én élek-halok a feleség státuszért"

Az emberek jó része szerencsére még ezt az álláspontot fogadja el, akik lenyomizzák az ilyen felfogással élőket, azok:

Már elváltak, jó páran lapátra tették már, képtelen a párkapcsolatokra, meg bármilyen kompromisszumot kötni bárkivel is.


Amúgy nem nagyon értem a kérdésed, de az jön le belőle, nem szeretnél összeköltözni a barátoddal, és távol akarsz lenni tőle, mert a jövőd az fontosabb, ő meg nem is dolgozik.

2015. jún. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*a nem ilyen felfogással élőket. Bocsi.
2015. jún. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyunk egyformák! Én példáúl 33 éves vagyok és a páromnak megmondtam már a kapcsolatunk elején,hogy ne is lepjen meg soha olyan kérdéssel,hogy :hozzám jössz feleségűl? Mert én soha nem fogok férjhez menni.Az összetartozás nem azon múlik,hogy van e rólla papírotok! Lepontozhattok,de ez van! :O
2015. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az a papir egy jofi es erkolcsi elkotelezetseget jelent ezert felnek tole.

Ha csak papir lenne sokkal tobben alairnak gyorsan par het utan.

Kerdezo igazad van elkotelezetseg nelkuli osszebatyuzas elettars orokos mennyasszony baratno statusz 30 felett nagyon ciki.

,,soha nem akarok ferjhezmenni ,, mogott komoly erzelmi gondok vannak

2015. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8: Az nem érzelmi gond, hogy valaki nincs kalibrálva egy bizonyos társadalmi berendezkedésre.
2015. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2 év nem olyan kevés idő egy eljegyzéshez. Én simán megmondanám, nem erőszakosan csak tényeket közölve, hogy miért fontos. Bàr nem értem, ez hogy nem jött még szóba.
2015. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!