Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy beszélitek meg/kezelit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy beszélitek meg/kezelitek a pénzügyi dolgokat?

Figyelt kérdés

Egyedül ez okoz konfliktust közöttünk, azt is ritkán, de akkor nagyot.

Két hozzáállás: egyik nagyon belebonyolódó, nagyon számolgatós, nagyon számonkérő, a másik meg inkább nem akar vele foglalkozni, a témától a hideg rázza, inkább a "megoldjuk" életelv alapján működik.

Hogyan lehet ezt JÓL kezelni? Nyilván egyik sem jó, mindkettő a ló két oldala. Ti hogyan beszélitek meg a pénzügyeket, hogyan álltok hozzá a dologhoz?


2015. jún. 25. 15:09
1 2
 1/11 Mumusan ***** válasza:
Van amit közösen fizetünk. A többi pénzzel meg mindenki szabadon gazdálkodik.
2015. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Közös kassza esetében. Ezt nem tettem hozzá.


És alapból nem erre gondoltam, hogy közösen vagy felesben fizettek-e dolgokat, mert az a kérdés szempontjából lényegtelen. Inkább a megbeszélés rész érdekelne, amikor megpróbáltok valami stratégiát kialakítani, hogy most akkor tegyetek félre, ilyesmi.

2015. jún. 25. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindenki fizeti a sajatjat Mindenben. Rezsit felezzuk. Vita nincs. N
2015. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kozos kassza csak a vitat gerjeszti. Nem szabad! N
2015. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindent en fizetek :P
2015. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már az elejétől minden bevétel és kiadás teljesen közös, ha valamit akarunk magunknak venni és jut rá a közösből, akkor megvesszük, ha nem, akkor majd ha kisikerül.

Soha nem volt köztünk ebből vita.

2015. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nalunk ez igy megy:


Baromi sokat koltesz


En: Tudom


Es ennyi:)))

2015. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kozos kassza eseten, vannak kotelezo kiadasok, lakasrezsi,internet,stb. kocsi fenntartasa ezeket kifizetjuk, aztan sokszor nincs is mirol tovabb beszelnunk, max a maradek penzt szetosztjuk hogy naponta mennyit kolthetunk kajara.Jo azert nem ennyire veszes a helyzet, mert ha megbeszeljuk es felreteszunk egy kis penzt havonta akkor el tudunk menni nyaralni. Ugyhogy nekunk elegge ossze kell tartanunk anyagilag hogy eleg legyen mindenre, nem tudjuk azt megtenni hogy ketfele koltunk. De azert nincs vita mert nincs plusz amin ossze tudnank veszni, hogy uristen mire toljuk meg el.
2015. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
érdekes téma.. Mi közös kasszán vagyunk meg nem is.. Közös a lakbér,rezsi,kötelező dolgok mint wc papír,tisztítószer stb..illetve meghatároztunk egy fix összeget amit minden hónapban lerakunk, onnantól kezdve mindenkinek szíve joga a megmaradt pénzével azt kezdeni amit akar, DE! mi pl. közöljük egymással, ha éppen szűkös a pénztárca vagy csúszni fog a fizu stb. hogy a másik úgy számoljon.. Van hogy ő ad nekem pénzt hó végén, van hogy én adok neki pénzt..Nem emlékszem, hogy ebből lett volna vita valaha is.. Ha nagyobb kiadást tervezne bármelyikünk, akkor az az első hogy közösen megbeszéljük hogy miújság.. Itt is mint minden részében a kapcsolatoknak a lényege a normális kommunikáció illetve kompromisszum kérdés..
2015. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Carragher_x ***** válasza:

" alapból nem erre gondoltam, hogy közösen vagy felesben fizettek-e dolgokat, mert az a kérdés szempontjából lényegtelen" - egyáltalán nem az, mégpedig pont azért nem, mert nagyon különböző a két fél.

A közös kassza a legtöbb esetben életképtelen és csak halmozódó feszültséget szül, mert az szokott a vége lenni, hogy a dominánsabb fél dönt a pénzügyekről a másik meg elveszti önállóságát, ami után megy a titkolózás, meg a másik szarrágása aprócseprő dolgokon...stb

Szóval le kell ülni és szépen meg kell beszélni, hogy miként is osszátok fel a dolgokat, mert a közös úgy látszik nálatok is csak feszültséget szül. Én az arányos teherviselésben hiszek, nézzétek meg, hogy ki mennyit keres, mik a főbb közös kiadásaitok, illetve mire szeretnétek közösen félretenni, aztán ezeket a dolgokat osszátok fel egymás között arányosan (még csak fillérb*szó módon se kell, mittudomén, egyik intézi a bevásárlásokat, másik fizeti a rezsit, a legtöbb kiadás nagyságrendje nemigen változik, nem kell a kasszánál számolgatni...), a maradékkal meg mindenki azt csinál amit akar.

2015. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!