Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szeretnék pasimhoz költözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék pasimhoz költözni de nem tudom hogyan oldhatnám meg? Részletek lent

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, barátom meg 21, ő dolgozik és van saját lakása és már többször is beszéltük, hogy majd én költözök oda hozzá, de jó lenne már most csak az a gond, hogy én még tanulok, jövőre teszem le az érettségit, utána meg szakmát szeretnék még, és így nem akarok oda költözni a nyakára hogy ő tartson el, viszont az érettségi miatt nem szeretnék elmenni diákmunkára, mert szeretnék csak arra koncentrálni.. A kérdés az hogy így hogyan lehetne valamiképpen megoldani.. És kérlek ne gyertek azzal, hogy rá ér még meg fiatal vagyok, én is jól tudom :) de az én életem én döntöm el mit teszek :) Szóval csak szeretnék valami tippeket, hogy így hogy költözzek oda.. Pl gondoltam arra hogy szüleimtől kérhetnék arra pénzt hogy meg tudjam venni amire szükségem van, hiszen így is azt a pénzt rám költik hogy itt lakom, csak így nekem adnák.. Persze ez függ attól is hogy mennyire bíznak bennem.. Bocs a hosszú szövegért és előre is köszi a válszokat :)
2015. jún. 29. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Esti/levelező tagozat és mellette dolgozhatsz, így odaköltözhetsz és kereshetsz pénzt is.
2015. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem így sehogy. Döntsd el, hogy gyerek vagy, akit a szülei tartanak el, vagy felnőtt, aki valahogy megoldja saját magának.

Ne játssz felnőtteset a szüleid pénzén. Ha oda akarsz költözni, akkor keress vmi diákmunkát.

2015. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A diákmunka szerintem azért is nem kivitelezhető, mert az órái miatt nem tudna menni vagy alig... szabaddá kell tennie valahogy magát, hogy keressen pénzt. Így vagy szünetelteti a viszonyát vagy levelezőre megy át megpróbál szabadnapokat találni hétköznap, amikor mehet majd dolgozni.
2015. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Baráti családnál a 17 éves lányuk,hétvégente jár dolgozni mert még tanul.Nem tudom mondjuk,hogy mennyit keres vele,de a semminél az is több.
2015. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

A szülők túlnyomó többsége nem azért tartja el felnőtt kor közeli gyermekeit, mert a törvény kötelezi rá, hanem azért, mert szeretik egymást. A szülői/gyermeki gondoskodás (oda-vissza) akkor is működik, amikor már önálló családban élnek a fiatalok. Az önállóság viszont ténylegesen nagyon komoly felelősséggel jár. (Önálló, a szó azt jelenti, hogy egyedül, egymagában is élni képes.)

Az a felnőtt gyermek, akit a szülei jól neveltek fel, képes megállni a saját lábán. Nekem, és a gyermekeimnek ebben az életkorban sikerült.

2015. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 omba ***** válasza:
51%

Ha így érzed:

"nem akarok oda költözni a nyakára hogy ő tartson el" - akkor ne költözz.

Egy párkapcsolat az nem iylen.

2015. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!