Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom azt mondta: fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom azt mondta: fizet nekem a takarításért, csak neki ne kelljen megcsinálni. Ehhez kérek hozzászólásokat! Mi volt ez?

Figyelt kérdés

Együtt tervezünk majd élni. Minap szóba került újfent, hogy én elvárom, hogy maga után rendet tartson, ami neki nagy fizikai fájdalmat okoz a megtétele. Erre mondta ezt a gyönyörűséget, hogy inkább lefizet engem, csak csináljam meg helyette. Hát elhűltem. Most már nem tudom eldönteni, hogy takarítónője lennék ott vagy a párja vagy ki tudja mi...


Ki hogy reagálta volna ezt le?


Én szerintem ez már erősen alázó beszólás volt.

Sokszor volt megjegyzése, hogy a nő dolga stb. Meg a nők ezt megszokták csinálni, mert gondoskodóak! Amire szoktam mondani, álomvilágban élsz és én nem takarító személyzet vagyok és nem is az anyád!


Más nő is ilyeneket hallgat a párjától?

Mert azt is mondta: nem tudok olyat mondani, aki nem gondolja ugyanígy.


Valaki mondja, hogy létezik olyan normális egyed, aki magától, mert szép helyen akar élni, ezt is megteszi, hogy takarít maga és netán a párja után is néha és férfi!


2015. jún. 29. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem, az én párom képes normálisan rendet tartani, nem törik le a keze tőle :P

Idióta pasi nem is kellene, aki ilyen soviniszta nézeteket vall, hogy a takarítás a nő dolga.

2015. jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nő ugyanúgy dolgozik annyi időben, mint a férfi, akkor a férfinek kutyakötelessége, hogy az otthoni teendők felét ő csinálja meg. Ha egyáltalán nem csinál semmit az gáz, de ha csak takarítani nem szeret, de főzni igen, akkor megegyezhettek a felosztásban.
2015. jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Én férfiként baromira utálok mosogatni. Szóval azt megcsinálhatnád helyettem. Meg ha már úgy is velem laksz, most már kezelheted te a mosógépet is. ;)
2015. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel a legroszabb együtt lenni, menekülj!
2015. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

1000 forint/óra.

Én benne lennék, sőt örülnék is ennek.

2015. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A saját szobájáról volt szó, hogy a ruháit tegye el mert olyan mint egy turkáló és sosem töröli le a port se az asztalról. Szóval maga után! S azt is szokta mondani, hogy miért nem dicsérem meg érte? Mondom miért, engem megdicsérsz, hogy de ügyi vagy, hogy eltetted magad után a saját ruháidat? NEM! Azért mert férfi, ki kell mindenért nyalni a hátsóját meg könyörögni, hogy ugyan már kérlek édesem csináld már meg!

Ojj de kiakasztó ez és ezt már másodjára hallgatom...


Hogy szoktassam le erről?

2015. jún. 29. 21:34
 7/12 RRR ***** válasza:

te egy házi robotgépnek kellesz

gondold át még egyszer ezt a kapcsolatot

2015. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem fog megváltozni. Vagy elfogadod öt, vagy ne költözzetek össze!
2015. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Erről leszoktatni nem lehet, ő ilyen, vagy megszokod és beletörődsz, vagy...


Hogy megnyugtassalak: én eddig csak olyan pasikkal találkoztam, akik ha nem is minden nap tisztára nyalták az egész lakást, de azért valamilyen szinten rendet tartottak maguk körül- igen, még tizenévesen is ilyen pasikba botlottam, tehát ez nem életkori sajátosság volt. A párommal együtt élek, mivel tanulok és eddig nem dolgoztam (majd jövő héttől :3 :D ), ezért leginkább én vittem a háztartást, én takarítottam és tartottam rendet, de ennek ellenére ő is azért megtette a maga részét- szennyes ruhát a szennyesbe, néha elmosogat, ha megkérem rá, segít a bevásárlásban, ha hétvégén nem vagyok itthon, mert a szüleimet látogatom, akkor felporszívózik, felmos, tehát ilyen alap dolgok, senkinek semmi baja. Most, hogy nemsokára én is dolgozni kezdek, valószínűleg nagyobb mértékű lesz a munkamegosztás közöttünk, mert eddig így volt kiegyensúlyozott, most majd úgy lesz, hogy együtt takarítunk (ami amúgy eddig is volt). És nem ő az első ilyen pasi, csak az első, akivel együtt is élek.


Kérdező, én ugyan ennyi miatt még rögtön nem szedném a sátorfám (magam ismerve megcsinálnám, bár morcognék közben), de mindenképpen beszélnék vele, hogy ez így nem jó, nem háztartási gépezet vagy meg bejárónő, hanem a társa, a partnere, nem kiszolgálni akarod őt, hanem vele együtt élvezni az életet. A szexizmusából valószínűleg nem fog visszavenni, de esetleg ha te is nekiállsz olyanokat mondani, hogy légyszi, menjen már ki a téli mínusz tíz fokban vadászni meg tüzifát hozni, mert az a férfi dolga, akkor talán észbe kap, hogy ma már ez nem így működik. Hosszú távon ezt a gondolkodást még az én birkatürelmem sem viselné el szerintem.

2015. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is csak azért viselem el, mert még nem látom nap mint nap.

Az a baj, hogy otthon ezt látja! Hogy az anyja megcsinálja helyette, mamája is mit mond mindig? Miért ne csinálja meg, úgyis megteheti mert ugye otthon van, nyugdíjas már...

Én értem honnan származik ez a hülyesége, DE! Nem kéne így legyen örök életében, de otthon ezt hajtogatják, hogy a nő dolga, s ezt én látom is mikor ott vagyok. Legutóbb az anyja hajtogatta a ruháit be neki! Mondom neki, ne csináld, mert így sosem tanulja meg hogy kell! Erre mint aki direkt, az anyósom ezután később valamivel hozza be a második adag ruhát amit talán még ki is vasalt neki és szépen behajtogatta!

Nem hagyják felnőni! S ha ott lakunk ez lesz és mondtam neki én ezt nem sokáig fogom elviselni. Vagy egy pár leszünk, vagy külön leszünk, mert az nem járja, hogy leszek én meg ők a család... Ha meg mi kapcsolatban vagyunk és egy pár vagyunk, akkor nem szeretném, ha bejárnának oda azért, hogy elpakoljanak utána és a többi. De semmit nem ér a szavam ott és azért is, hogy nehogy az legyen amit én mondok, nehogy a fia hiányt szenvedjen már és két szalmát keresztbe tegyen ilyenben...

Mert aláírom azt, hogy mosógépet megszerelte, kifest (teszem hozzá azt én is, még gletteltem is nekik, betonozásban is segítettem, fát pakoltam stb ami "férfi/as" munka), néha megfőz, abban azért segít - de otthon nem hagyják érvényesülni ebben, ő meg azt mondja: minek? Úgyis megcsinálják helyettem, nekem nem kell! Vannak erényei is, szerelgetni elszerelgetni meg hasonlók, de azok nem mindennapos dolgok, viszont ezek a "szirszarok" igen és bármilyen hihetetlen, mikor fáradt az ember pláne kiidegelődik benne. Mi lenne ha gyerek lenne?

2015. jún. 29. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!