Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek a barátnőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a barátnőmet megilleti a fele vagyon?

Figyelt kérdés
A ház az én nevemen van,összeköltözés előtt kaptam.Összes bútort én vettem de nincs semmi ami bizonyítaná,hogy összeköltözés előtt szereztem.Autót,robogógat és egyéb cuccokat is az én pénzemből vettük de akkor már együtt voltunk.Nem akarunk szakítani csak szóba jött a dolog és most azt beszéltük,hogy ő hivatalosan kapna-e valamit?7 éve vagyunk együtt ha ez számít valamit. (Én úgy tudtam,hogy csak házasság esetén kell felezni a vagyont,de akkor is egy bizonyos idő után)És az számítana-e ha ő is keresne és az ő pénze is benne lenne pl.az autóban?

2016. jan. 24. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha egyutt laktok, es barmit fizetett mar a kozosbe, onnantol kezdve a fele az ove.
2016. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem fix de én így tudom: a ház a tied, mert összeköltözés előttről van és az ilyenkor különvagyonnak minősül. De az életközösség utáni szerzemény, ha az nem öröklés, vagy különvagyonból származás, akkor az már közös.
2016. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.És ha külön kasszán vagyunk?
2016. jan. 24. 16:01
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Nincs olyan hogy kulon kassza, csak ha irtok szerzodest elore.
2016. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A ház a tied mindenképpen.


"Az élettársat a vagyonszaporulatból a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés. A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül. Ha a szerzésben való közreműködés aránya nem állapítható meg, azt egyenlőnek kell tekinteni, kivéve, ha ez bármelyik élettársra nézve méltánytalan vagyoni hátrányt jelentene."

2016. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

Mindenről papír kell.

Ha a te neveden van a ház, de ő ott lakik akkor nem rakhatod őt ki.

Autó ha a te neveden van akkor a tied, lényeg h ilyenkor jó ha mindenről van számla, mindenről van papír.

Különben lósz**art sem ér.

2016. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Miért nincs olyan,hogy külön kassza?Tulajdonképpen én tartom el havonta adok neki x összeget amit arra költ amire akar.(Csak én dolgozok).
2016. jan. 24. 16:27
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

ő nem szándékozik dolgozni?


megkérdezte, hogy a fele ház az öé e? vagy ha szakítanátok, akkor viheti e a bútorokat? az eszem megáll :D

2016. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem is várom el,hogy dolgozzon,csak otthon legyen tiszta a ház és meleg étel fogadjon az a lényeg számomra.Egyébként úgy jött szóba,hogy a szülei válnak.
2016. jan. 24. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudtommal együttélés esetén nincs közös vagyon a jog szerint. Ebben különbözik a házasságtól. Ha szétmennétek, valamennyit megítélhetne neki a bíróság, mert ilyenkor az otthon végzett munkát is "megbecsülik pénzre", de azonkívül csak azt vihetné magával, ami a nevén van+ a személyes cuccait. És örökölni se örököl utánad, csak ha írtok végrendeletet.
2016. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!