Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tőlem is azt fogja elvárni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tőlem is azt fogja elvárni majd, mint az anyjától?

Figyelt kérdés

A párom még a szüleivel lakik, mert nincs egyelőre pénzünk összeköltözni és én még tanulok.

Sokszor beszélgettünk erről a témáról és olyankor határozott véleménye volt arról, hogy a férfi meg a nő meg kell ossza igazságosan a háztartási munkákat és semmi nem kizárólagosan a nő dolga, hiszen ő otthon is ezt látja a szüleinél.

Viszont ő semmit nem csinál otthon (csak a csekkekbe száll be): nem takaít még a saját szobájában sem, ha a kávéfőző nincs megtöltve, még kávét sem csinál magának. A szülei főznek, takarítanak, mosnak.


Attól félek, hogy a szája jár csak, hogy meg kell osztani a munkát, de az otthoni viselkedés megszokta és ha összeköltöznénk, valahogy szépen lassan minden rám maradna.


22/L, 26/F


2016. okt. 27. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Ezt csak akkor tudod meg, ha már összeköltöztetek. A lényeg, h nem kell az elején hozzá szokatni
2016. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Most vagy ez, vagy béreljetek olcsó cselédséget.
2016. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kapásból rávágnám most hogy csak a szája jár.

Én annak idején otthon ha pl nem volt főzve, megfőzetem magamnak egyszerűbb ételeket. Takarítottam, rendet raktam stb...

Viszont lakva ismerszik meg egy ember, tehát mindenképp erőssen javallott egy közös albérlet majd.

F33

2016. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Tök jogosak a fenntartásaid. Akárki akármit mond, egy szüleivel élő felnőtt ember NEM önálló (akkor sem, ha van saját keresete). Nem neki kell időben befizetni a számlát, gondoskodni arról, hogy legyen otthon mindig vécépapír, kávé, víz, tisztítószer, élelmiszer, és hogy a lakás rendben legyen. Az, hogy beleadok havi 20-30ezret a rezsibe, nem önállóság, ezt egy 14 éves kollégista is megcsinálja, mikor kifizeti a havi kajáját. Én azért megkérdezném tőle, hogy ez így nagyon kellemesen hangzik, de hogy gondolja, ha egy kávét nem bír magának lefőzni? Nem túl hiteles, na.

Ez úgyis akkor derül ki, ha összeköltöztök, de azért nem árt neki felhozni ezt még előtte.

2016. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%

#4 ne magadból indulj ki. Én otthon élek, de az összes rezsi már az én nevemen fut. És attól mert a szüleimmel lakom az én gondom, hogy időben be legyenek fizetve a számlák.


De mivel MÁS is él velem együtt, így a bevásárlási meg a takarítás megoszlik. Ez a normális. Hisz együtt élünk, így megosztjuk a munkát.


Szóval te is mondhatsz akármit, én önállónak tartom magam!

2016. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

leírtad, hogy nem egy önálló emberről beszélünk, csak egy nagy gyerekről

te döntöd el, hogy kell-e

nekem nem kéne ilyen pasi, van 1000 különb

2016. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Én is anyukámmal éltem sokáig, bizonyára nem voltam önálló. Ezért volt saját kft-m, én vettem a házat, alapvetően egyedül kitataroztam, én fizetem máig a hitelt, vagy a rezsit (kb. ugyanannyi), pedig kéthavonta csak egy hétvégét töltök otthon. És gyakrabban főztem én, mint anyukám, aránylag rend is volt tartva, illetve meg lett javítva mindig a csöpögő csap, a nem gyulladó vízmelegítő, a tönkrement villanykapcsoló még amellett is, hogy stabil 12 órákat dolgoztam. Tehát az, hogy valaki a szüleivel él még nem feltétlen jelenti, hogy nem önálló.
2016. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hahó, kedves 7. hozzászóló! Örülök, hogy ilyen öntudatos vagy, de olvasd el, amot a páromról írtam, mert nem Rólad szól a kérdés :)
2016. okt. 27. 14:26
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

olvastam... :) csak igyekeztem más válaszolók számára megosztani, hogy ne vonjanak közvetlen összefüggést a két dolog között.


Amúgy meg a párod lusta és jó eséllyel az is marad. Elég kevés embert ismerek, aki a kor előrehaladtával felpörögne, illetve a kapcsolatban eltöltött idővel arányosan lenne egyre cselekvőbb. Ezek általában fordítva szoktak történni. Ami az elején nem működik, az szinte mindig csak rosszabb lesz. Ismerek olyan lányt, aki egy zacskó chips elfogyasztása alatt 3x porszívózik, meg elmosogat, mielőtt a mosogatógépbe teszi az edényt (komolyan ismerek ilyet) Ő a te pasidhoz való - zsák a foltját, tudod! :)

2016. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tőlem is azt fogja elvárni majd, mint a anyjától?"

Nem. Sokkal többet!

Te még - az otthoni munkáID mellett - ki is elégítheted.

2016. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!