Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért vagy hűséges párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagy hűséges párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hűség. Egy olyan szó, amivel sokan csak dobálóznak, de azt sem tudják miért kell annak lenni. Neked mit jelent hűségesnek maradni? Társadalmi elvárást? Elvárást a párodtól? A szüleidtől, családodtól? Félsz, hogy elítélnek, ha nem vagy az? Vagy egyszerűen magadban érzed azt, hogy hűséges szeretnél lenni több évtizeden keresztül?

Volt már olyan, hogy hűséget fogadtál, és megszegted? Mit éreztél, mire jöttél rá?

Miért kell hűségesnek lenni? Esetleg azért vagy hűséges, mert különben félsz nem találnál normális monogám párkapcsolatot?

Neked az érzelmi megcsalás vagy fizikai megcsalás a rosszabb?


Néhány kérdés ami eszembe jutott.



2016. dec. 19. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmi megcsalást rosszabbnak tartom, bár nehéz ezt ilyen sziklaszilárdan kijelenteni, helyzettől is függ. Én azonban azt rosszabbul viselném, hogy nem csak megkívánt valami nőt fizikailag a párom, hanem másba szerelmes, másnak önti ki a szívét, mástól vár érzelmi támaszt.

A hűség nálam személyiségjegy, ha lehet ilyet mondani. Egyszerűen nincs is igényem a páromon kívül más férfi törődésére. Választottam, és ez nekem így kielégítő helyzet.

2016. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert tudom, hogy mennyire megbántanám (ahogy én is megbántódnék fordított esetben), miért okozzak neki fájdalmat, úgy szeretem, még belegondolni is rossz, hogy ilyennek bántsam:)

Akiknek számít a véleménye, azok nem ítélnének el, nem néznének rám máshogy, így nem ez a visszatartó erő nálam...

Az érzelmi/fizikai megcsalást szerintem nem nagyon lehet összehasonlítani, hogy melyik a rosszabb, pl a fizikai, ha rendszeres és nem tud róla a másik, sokkal rosszabb, mint ha együtt dolgozol valakivel, megkedveled, de nem lépsz semmit, mert tudod, hogy jobban szereted a párod, annál, mint hogy lecseréld másra.

Voltam megcsalt és megcsaló, igazából akkor ezek azért nem estek rosszul, mert nem volt szerelem egyikünk részéről sem.

2016. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hűség. Ígéret, bizalom, őszinteség. Hinni valakinek. Egy normális párkapcsolat alapjai.

Régen rossz, ha a hűség külső indíttatású. Ha felmerül a hűtlenség igénye, azt először a partnerrel kellene közölni.

Fizikai vagy érzelmi, ez egyénfüggő.

2016. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle elvárásnak nem akarok megfelelni.

A hűség számomra becsületbeli kérdés, és nem is kezelem külön a többi becsületbeli kérdéstől. Számomra a hűtlenség árulás, ugyanúgy árulás, mint átverni a barátodat, meglopni a testvéredet, hátha szúrni a saját anyádat, vagy bármi ilyesmi.

És én nem árulom el azt, aki bízik bennem. Soha.


Nem fordult elő még olyan, hogy megszegtem.


Érzelmi megcsalás meg.. nem tudom, ennek a fogalomnak szerintem semmi értelme, ez kb. olyan, mint a gondolatbűnözés, elköveted azzal a bűnt, hogy gondolsz rá? Nem.

2016. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hazudnék ha azt állítanám, hogy egyik-másik kapcsolatomban nem fordult volna meg a fejemben a félrelépés gondolata, vagy nem izgatott volna rettentően esetleg egy másik csaj. Bizony volt ilyen. Viszont ezt megtenni sosem tudtam volna, nem lett volna hozzá képem, nem tudtam volna együtt élni a gondolattal, hogy amikor a párom esetleg épp rám gondol, én valaki mással hancúrozok. Mellesleg nem tudtam volna a páromnak ekkora fájdalmat okozni ha mindez kiderül. És ez akkor is így volt, amikor a kapcsolat már hanyatlásnak indult. Volt egy-két csaj, aki viszont szemrebbenés nélkül megtette ezt velem...
2016. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek semmitől.Alapvetően ilyen a személyiségem,hogy nem csalnám meg,nem tudnék hazudni és a lelkiismeretem se hagyná.Szeretem a férjem,de ha nem szeretném akkor hamarabb szakítanék,mint h megcsalnám. Nem tudnék így játszadozni magammal se mással.Ha elválnék amúgy kellene egy kis egyedüllét,hogy helyre tegyem magamban a dolgokat mielőtt újra kész lennék egy kapcsolatra,ennyi.
2016. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagyok hűséges, mert én is hűséget várok el a páromtól. Nekem se esne jól, ha megcsalna, akkor én miért tenném?!

Lett volna már lehetőségem félrelépni, de nem tettem meg, mert nagyon rosszul esne, ha a párom viszont élne egy ilyen lehetőséggel

2016. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert a másiktól is elvárom.

30/f

2016. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

nem mondanám, hogy azért vagyok hűséges, mert annak kell lenni. ez csak úgy bennem van. soha nem érdekelt, hogy olyannal szexeljek, akibe nem vagyok szerelmes. tehát nem is nagyon kell akarnom, vagyhát érted, meg se fordul a fejemben hogy annak kell lenni, ez az elvárás. nem foglalkoztat más férfi.

ha nehezemre esne hűségesnek lenni, akkor eleve nem akarnék monogám kapcsolatot. keresnék egy olyan férfit, akivel nyitott kapcsolatban lehetnék, ő is szexelne mással, én is, így mindenkinek jó lenne.

ha a barátom szexelne mással, az kevésbé zavarna, mintha másba lenne szerelmes, vagy más érdekelné. tudom hogy neki nem függ össze a kettő.

az én esetemben viszont nyilván ha mással szexelnék az is borzasztó lenne neki, mert nem szexelek érzelmek nélkül.

2016. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem ezt a nagy hercehurcát a hűség körül. Számomra ez nem munka vagy erény, én azért vagyok hűséges, mert egyszerűen nekem ez a jó. Letojom, hogy más mit gondol, sőt manapság már inkább az a ciki aki nem szexuálisan túlfűtött és kalandvágyó... Én csak azzal akarok lenni akibe szerelmes vagyok, semmiféle igényem nincs másokra, szóval nem érzékelek semmiféle csábítást aminek ellen kéne állnom. Ha pedig már nem szeretem a másikat, akkor otthagyom, mert miért csinálnék olyat ami nekem rossz?
2016. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!