Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az embereket miért zavarja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az embereket miért zavarja a féltékenység?

Figyelt kérdés

Én ezt sosem értettem. Arra vagyunk féltékenyek akit szeretünk, akit nem akarunk elveszíteni. Akkor ez mégis miért olyan hatalmas zavaró tényező? Persze ha még nem jöttek össze akkor oké akkor biztos zavaró. De ha már együtt vannak akkor mégis miért baj ez?


Nem minden féltékeny ember beteges.


2017. jan. 19. 03:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Az alacsony önértékelés egyik legbiztosabb jele, és ez egyáltalán nem vonzó tulajdonság. A hab a tortán pedig a féltékenység önmaga, ami kis mértékben is idegesítő.


N

2017. jan. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A féltékenység fárasztó, leszívja az energiám, folyton azzal kell foglalkozni, hogy most ezért vajon hisztizni fog vagy nem. Ha engedek a féltékenynek, akkor bennem marad tüske, hiszen nem csinálhattam azt, amit jónak láttam volna. Ha nem engedek jön a hisztériás roham. A kellemetlen érzéseim összekapcsolódnak a féltékeny emberrel, és egy idő után már ártalmatlan szituációban is jelen lesznek, szépen lassan megutálom.
2017. jan. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
A féltékenység a bizalom és önbizalom hiánya. Gyakran pedig átmegy klinikai esetbe.
2017. jan. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A szeretet nem birtoklasi vagy.
2017. jan. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Mindenkinek ment a piros kéz. :)
2017. jan. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, szeretnél találkozni egy régi ismerősöddel, akivel spanok voltatok, de történetesen ugyanolyan nemű, mint a párod. Na ekkor otthon jön a perpatvar, hogy biztos nem szeretsz, biztos el akarsz hagyni.


Vagy vegyünk egy durvább példát. Bármikor, mikor hozzászólsz párod jelenlétében egy vele azonos neműhöz számíthatsz rá, hogy kettesben összevesztek azon, hogy a másik tuti jobb ebben, abban, tuti jobban néz ki, nagyobb a melle, tisztább a bőre, biztosan le akarsz feküdni vele.


Nem sarkított példa egy olyan ember, akivel heti 2-3× azon kell veszekedni, hogy féltékeny, és nem csalod meg, csak beszélgettél a 3. személlyel.

2017. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyven is, elmész megveszélni valamit és az ügyfél jól néz ki már perpatvar van.

A munkából származó jövedelem kellene, de ugy hogy ne is találkozzak egy ügyféllel :) ahamm.. persze.

2017. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem önmagában a féltékenység zavaró, hanem annak a mértéke.

Az nem baj, ha valaki fél elveszíteni, és érezteti velem, hogy vagyok olyan jó nő, hogy biztos másoknak is kellek.


A gond ott kezdődik, ha úgy áll hozzá, hogy az visz el egy körre, aki megkíván. Akkor ott a baj már eleve azzal kezdődik, hogy bennem nem bízik, illetve nem tisztel annyira, hogy felfogja, hogy tudok nemet mondani.

A másik, hogy a mértéktelen féltékenykedés valóban meg tudja mérgezni a kapcsolatot, főleg ha nem is ad rá az ember okot. Elvégre idővel csak ki kell ismernie annyira, hogy felfogja: hűséges típus vagyok, nem járok görbe utakon, nem flörtölök, nem hazudozok. Ha ennek ellenére is jelenetet csinál valaki, csak mert késett a busz, és fél órával később ért haza a párja, akkor ott már problémák vannak.

Az ilyen esetekben a féltékenykedés csak tünet. Ami zavaró, az a bizalmatlanság, és a többi egyéb, ami kiváltja a féltékenykedést.


Ennek a szélsőséges eseteit is vehetjük, mikor az utcára se engedi a férj a feleséget, és inkább ne is dolgozzon, mert ki tudja... Ebben az esetben nemes egyszerűséggel a személyi szabadság korlátozásáról van szó, magyarul túszul ejti, rabságban tartja. Azt hiszem, nem kell ecsetelni, hogy ezzel mi a probléma. Nem az, hogy szerelmes...


Önmagában egy kis egészséges féltékenység még teljesen normális, és néha jót is tesz a kapcsolatnak. Mind esetre jobbat, mint az ilyen "ne röhögtess, úgyse csalsz meg, nem kellenél te a kutyának se, ha elhagylak" hozzáállás, ami meg a másik véglet.

2017. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, nem a másik személyről szól, hanem mindig a saját önbizalomhiányát, hibás önképét, komplexusait és beteg kötődési mintáit vetíti ki a másikra. Mérgező, kapcsoltagyilkos, gusztustalan dolog és az egyik legundorítóbb jellemhiba, ami létezik. A másikat bünteted azért, mert magaddal van bajod - ami aljas és nagyon nem fair dolog. Lehet lepontozni, de én féltékeny emberrel szóba se állok, már megtapasztaltam, milyen egy ilyennel együtt lenni, a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom.
2017. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap..


Például azért, mert sokszor idáig fajul. Én teljes mértékben elítélem már a sokkal enyhébb formáját is, megadom, de el is várom a teljes bizalmat egy kapcsolatban.

2017. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!