Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek ha a párom úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etyabuu kérdése:

Mit tegyek ha a párom úgy viselkedik mint egy gyerek?

Figyelt kérdés
22 éves srác és gyakran kiborul ha megkérem, hogy ágyazzon be vagy segítsen takarítani. 23 éves vagyok. Pár hónapja már együtt lakunk, de ez elég gyakori probléma. Miután leszidom, hogy ez így nem jó és tényleg csak apróságokat kérek akkor mindig megsértődik, nem lehet vele beszélni és csapkolódik. Én vagyok neki az első barátnője. Nekem még nem volt olyan akivel együtt laktam volna. Komolyan gondolom ezt az egészet de iszonyatosan tudok rá haragudni ilyenkor.
2017. jan. 22. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Ha ezt, olyan formában adod elő, mint ha az anyja lennél nem csoda, ha kiborul.


De, ha normálisan leültök megbeszélni és megosztjátok a feladatokat, az szerintem rendben van.


De pl. én nem adnám át az ilyen feladatokat (beágyazás, takarítás, mosogatás) a kezemből, mivel akkor vagyok nyugodt, ha én csinálom és akkor biztos úgy van megcsinálva, ahogy én szeretem.


Persze előfordul, hogy megkérem erre-arra a férjemet házimunka terén, de nem sokszor. Mindenkinek megvan a maga "feladata".

2017. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
En kidobnam a francba. Nem az en dolgom megtanitani arra, amire az anyja elfelejtette. A hazimunka mindenki feladata, aki az adott haztartasban el, a ferfie is. Aki huzza emiatt a szajat az visszamehet az anyjahoz nyugodtan.
2017. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a dolgok közlésével van a hiba, általában kommunikációs probléma okoz hasonlót.


Csomagold be neki szépen, hogy mit szeretnél pl. :


Szívem, nagyon örülök, hogy (itt valami pozitív), de szeretnélek megkérni, hogy ha felkelsz az ágyból ágyazz be magad után, mert (milyen hatást/érzést vált ki belőled) feszült leszek, ha nincs beágyazva és a végére még egy pozitív, nem szeretnélek korábban felkelteni, hogy megágyazzak, mert szeretném, hogy kipihend magad.


Talán így rá tudod venni. Mindig konkrét dolgot kérj, ne általánosíts, mert azon nem tud változtatni.

2017. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj egy munkabeosztásos táblázatot és a reszortokhoz íratkozzatok fel magatok,persze megbeszélés keretében.Ezt rakjátok fel egy jól látható helyre.
2017. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

én túlzásnak tartom ezt is, hogy körbenyaljam a seggét a barátomnak, hogy megcsináljon valamit. mintha ő tenne szívességet nekem.

mondd meg neki mi van. nem vagy az anyja, nem vagy a cselédje, egyenlő felek vagytok, pakoljon el ő is. ha nem tetszik akkor költözzön haza.

ha nem változtatna, én szakítanék. biztos nem bírnám hogy minden egyes nap azzal szembesülök, hogy egy lusta disznó, egy gyerek, nekem meg anyáskodnom kell felette, mindent megcsinálni. ki akarja ezt elviselni élete végéig...

2017. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

"Mindig konkrét dolgot kérj, ne általánosíts, mert azon nem tud változtatni."

retardált, vagy mi? :D szerintem minden ember tudja (tudnia kéne), hogy mit jelent a házimunka.

2017. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Valószínű úgy van vele hogy lett egy anyu2 az életében, tőled várja hogy megcsináld a dolgokat. Otthon mennyire segített be? Ha nem nagyon, akkor sajnos rád vár a feladat hogy elmond neki hogy együtt éltek, közös háztartásban, nem körülugrált, nem takarítónő vagy, nem az anyja vagy és ha nem akar disznó ólban élni, akkor tenni is kell érte.

Ne csináld meg helyette, mutasd meg neki 1-2x max.

Ha nem megy akkor a falra fel egy táblázat, kinek mi a feladata, leültök és megbeszélitek ki mit vállal.

2017. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Mérlegeld, hogy pasit szeretnél magadnak, vagy egy kisgyereket :D

Nem vagy az anyja, nem neked kell megnevelned, ez már jobb nem lesz.

2017. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1# hát köszi de attól, hogy te csicska akarsz lenni, más nem fog mindent megcsinálni egyedül, főleg ha már gyereket is nevel valaki.
2017. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Képzeld van gyerekem de nem ez a lényeg...


Ha neked ez "csicskaság", a Te bajod...


Ha majd, egyszer belőled is értelmes felnőtt nő lesz, rájössz, hogy a gondoskodás is a szeretet egy formája és nem egyenlő azzal, amit Te "csicskaságnak" gondolsz...


Vagy, mert attól, hogy neked "büdös" a házimunka van, aki szeretetheti, mert például egy stresszes munkanap után lenyugtatja az idegeit, vagy mert egyszerűen szereti csinálni...


De, köszönöm a kedves hozzászólásodat!

2017. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!