Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az összeköltözést be szokták...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az összeköltözést be szokták "jelenteni"?

Figyelt kérdés

A párommal ha minden jól megy, szeptembertől összeköltözünk. Még egyikőnk szülei, testvérei, barátai sem tudják. Be szokás ezt jelenteni, vagy elég annyi ha mindketten a saját családunknak, barátainknak annyit mondunk hogy "ja amúgy összeköltözünk ősztől". Vagy jobban illik közösen elmondani mindenkinek?


Ti bejelentettétek az összeköltözést?


U.i.: a bejelentést nem úgy kell elképzelni, mint egy eljegyzési vacsit vagy valami nagy ünneplést, hanem hogy ketten a család/barátok elé álltatok és úgy közöltétek a hírt.



2017. jún. 18. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mennyi idősek vagytok?
2017. jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből nem derül ki, hol éltek most. Ha valamelyikőtök a szüleivel él, akkor nyilván praktikus okai is vannak annak, ha szóltok, hogy össze fogtok költözni.


De egyébként szerintem ezt nem kell bejelenteni, meg nagy feneket keríteni neki, egyszerűen ha beszéltek arról, hogy miújság, akkor elmeséled, hogy "képzeljétek, ősztől összeköltözünk", vagy "épp lakásokat néztünk", vagy "kiválasztottuk a lakást, amibe ősszel beköltözünk" vagy ilyesmi. Ez ugyanolyan dolog, mintha elmennétek nyaralni, vagy történne valami valamelyikőtökkel. Egyszerűen elmesélitek és kész.

2017. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ahogy íród, de bőven elég megemlíteni, ha szóba kerül. Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani.

30/f

2017. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én 22L, párom 25F, mindketten szülőktől költözünk, a sógornőm lakásába (mert az üresen áll).
2017. jún. 18. 20:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyilván közölni kell, ha szülőktől költöztök, tudják, hol keressenek. Meg nekik is egy folyamat a leválás, elengedni a gyereket, megszokni, hogy más lesz a helyzet.
2017. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én egyetemista vagyok, szóval nem új dolog nekik, hogy csak hetente/kéthetente járok haza, páromnál pedig tudják a szülők, hogy azért költözik el más városba (ahol én is tanulok), hogy tanulhasson még egy szakmát (helyben nincs) és jobb állása lehessen. Tehát nem kell egyikőnknél sem "elengedni a gyereket" olyan igazán, csak azt nem tudják még, hogy mi össze szeretnénk költözni az adott városban.


Mielőtt valaki nekem esik az anyagiak miatt: párom esti okj képzésre mehet csak a kora miatt, így dolgozni fog mellette, nekem pedig van spórolt pénzem, valamint az idei nyarat is (mint az utóbbi 4-et) diákmunkával töltöm, így több pénzem lesz, tehát konkrétan el tudom magam tartani az egyetemi hónapok alatt, nem a szülők fogják finanszírozni az együttélésünket.

2017. jún. 18. 20:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez is az elengedési folyamat része. Más egy kollégium, ahonnan haza jársz, és más egy másik, pároddal közös otthon.
2017. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Eddig sem kollégiumból jártam haza, hanem albérletből.
2017. jún. 18. 21:08
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Tudod, mit? Ti ismeritek a szüleiteket, ez alapján hozzátok meg a döntést. Én szólnék. Majd jobban érted ezt a leválási folyamatot ha szülő leszel (már ha leszel). :-)
2017. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Nagy közös bejelentésre nincs szükség.

Viszont a családdal nyilvánvalóan kommunikálsz, így azért azt illik jelezni, hogy "anyu-apu, ősztől a Józsihoz költözök". Esetedben nagy változás nem lesz, hiszen most is albérletes vagy, olvasom.

Barátoknak mondjuk volt, akinek csak utólag meséltük, hogy ja képzeld már együtt élünk. Azért ez nem olyan hírértékű dolog, max azoknak, akikkel tényleg olyan szintű barátság van, hogy a tegnapi vacsit is elmeséled.

Szóval bejelenteni nem kell, de a "ja amúgy összeköltözünk" jellegű infóáramlás fontos.

(Én már rég nem élek otthon, de az infó kedvéért azért csak szólnék anyámnak, hogy hé, most már ne ott keress, ha baj van, elköltöztem... :) )

2017. jún. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!