Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki mit tenne a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit tenne a helyemben? Higgadjak le és várjak, vagy mondjam el neki a nyilvánvalót? /Hosszú lesz, köszönöm ha elolvasod/

Figyelt kérdés

6 hónappal ezelöttig én és a 9 éves fiam albérletben éltünk kettesben 6 éve. Két éve megismertem egy férfit és azóta egy párt alkotunk. Pár hónapja eladta a tulaj a lakást ezért-majdnem azonnal-költözni kellett, az akkori albérlet helyzet miatt ez szinte lehetetlennek tünt. A barátom hellyel-közel az anyjával él aki nagyon keveset van otthon, van másik lakása is, rokonok, meló stb. A fiam a szüleimhez ment megbeszélés után amíg rendezem ezt a helyzetet mert akkor maximum egy 1 szobás lyukat tudtam volna azonnal kivenni, ami sehogy sem lett volna jó ezért a szüleimmel megbeszéltük, hogy addig náluk lesz úgyis nyugdíjasok, jó egzisztenciával, az iskolája közelében és imádják egymást. A barátom mondta, hogy amíg nem találok valamit miért nem megyek hozzá? Végül ebben maradtunk. A fiamat nem hoztam ide, mert ez nem egy biztos talaj egy gyereknek. Ha esetleg összeveszünk vagy akármi lehet, neki ott biztosabb. 3hete jött el az idő, hogy összeszedtem a kauciót, a lakbért, és némi tartalékot is és nagyjából hó végén megyek el. Ezt a barátom tudja. Az anyósom nagyon szeret engem jól kijövünk, ő neki a napokban mondta a barátom, hogy megyek. Ő mondta, hogy miért nem maradok, a lakás hatalmas itt lehet a fiam is, szivesen megismerné, szereti a gyerekeket. Mondtam, hogy a fia ezt nem mondta én meg nem erőltetem.

Igazából nem volna rossz. Nagyon jól kijövünk, 1000szer jobban sült el ez az x havi együttélés mimt gondoltam és most, hogy elmegyek borzalmas érzés.

A kérdés a következő lenne amit nem tudok eldönteni.

Mondjam neki, hogy jöjjön velünk, vagy várjam, hogy ő mondja? Félreértés ne essék jó munkám van álag feletti fizetéssel bőven nem eltartót keresek a gyerekemnek. Pusztán azt szeretném ha ez az igény belőle fakadna. És tudom, hogy ez az én hibám de ha hagy elmenni tudom, hogy meggyűlölném érte...


Szóval fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Én nem akarom matt helyzetbe rakni és ultimátumot sem adni. De jelenleg itt ülök és fogalmam sincs, hogy ezt hogyan intézzem.


2017. nov. 2. 07:55
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja, lemaradt mindketten 33 évesek vagyunk.
2017. nov. 2. 07:55
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

Először is, én azt nem értem az egészben, h gyereked nélkül hogy tudtál valakinél lakni. Inkább lepasszoltad a nagyszülőknek, h te az új pasiddal lakj együtt? Ne haragudj, de a pasidnak is milyen lelke van? Hogy egy szóval sem mondja, h a gyerekedet ne hadd magára, költözzön ő is oda? Mert kvázi egyedül hagytad... Vagy csak nekem fura ez az egész? "Ha esetleg összeveszünk vagy akármi lehet, neki ott biztosabb"-> Az esetleges szakítás után nem mehetett volna a nagyszülőkhöz?!... Na mindegy!


A kérdésedre válaszolva: Ha te akarod, h költözzön hozzátok a pasid, akkor te kérdezd meg, h mit szól hozzá. Nyilván ő nem fogja feltenni a kérdést, h "Hozzátok költözhetek?", ha neki van egy biztos lakhelye.

2017. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A fiam akkor ment a nagyszülőkhöz amikor a lakás eladás kipattant az albérletben. Nyilván prio 1 volt neki biztos pontot találni. Nem lepasszoltam...

Látom már, hogy felesleges volt ide kiírni ezt a kérdést mert csak rosszindulat zúdul.

2017. nov. 2. 08:05
 4/27 anonim ***** válasza:
51%

Útba volt a gyerek, így meg meg volt oldva egy kis időre, hogy anyuka rájöjjön milyen apaalapanyag lesz a pasikájából!

Èn sem èrtem ezt a leadom mamáèknak èn meg èlem világom szemlèletet. Tèged már nem fogadtak volna be anyádèk? Vagy minek mentèl egyedül inkább anyóshoz?

2017. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

Nem akartam rosszindulatnak felhozni az egészet és nem szerettem volna ezt kiemelni. Csak fura volt, mert én magamat nem tudnám elképzelni, h úgy lakjak együtt valakivel, hogy a gyerekem a nagyszülőknél van és valószínű az anyukájával szeretne lenni. Biztos vagyok benne, h jó anya vagy, nem kérdőjeleztem ezt meg egy percig sem és azt is eltudom képzelni, h abban a helyzetben ez tűnt a legokosabb dolognak és ettől függetlenül nem ítélkezek feletted, mert bárki kerülhet ilyen helyzetbe! :) Nem szántam rossz indulatnak, csak picit furcsállom, h a pasi sem hozta sose szóba X idő után, h költözzön oda a fiad, mert mégis a gyereknek az anyja mellett a helye? Mindegy, ezt ne vesézzük, de ilyenekből is jobb lenne kiindulni, h milyen férfit engedsz a gyereked közelébe. Olyat aki téged akar, vagy aki a fiadat IS! Alaposan gondold meg, kérlek :)

A kérdésre pedig válaszoltam : Tedd fel neki te a kérdést. Mivel a saját lakásodról van szó, nem akar szemtelen lenni, h ő ajánlja fel, h hozzád költözik. Nem is lenne normális tőle az ilyen kijelentés :)

2017. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Simán kommunikáció..


Szerintem nem "normális", hogy nem meri valaki mondani a párjának, hogy ő részéről nagyon jól érezte ezt a rövid együttlakást, és úgy érzi, jó lenne, ha így telnének a mindennapok.Ő mit gondol?


Ennyi az egész.

Még ha furcsa is, hogy ő magától nem mondja, neked akkor is jobb, ah rákérdezel, mert talán meg tudod, mit gondol a helyzetről.. ÉS nem barkóbázol magadban.

2017. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Én mindenképpen megyek a gyerekkel egyébként is 2 hónap lett volna csak közbejött egy nagyobb volumenű kiadás ami kitolta. Kocsival 10 percre vannak, szóval nem is távolság.


Egyébként mondta, hogy hozzam, de én olyan helyen akartam tudni a gyereket-nyilván-ami szikla szilárd. Mire én eljöttem a lakásból már a szüleimnél volt a gyerek. Meg lehet kövezni érte.


Köszönöm az építő jellegű kommenteket, igen ez a legegyszerűbb valóban. Azt is el tudom képzelni, hogy én gondolkodom visszafelé, pusztán jobb lett volna ha ő mondja ki. De simán el tudom képzelni azt is, hogy tőlem várja. Pedig egyébként mindent meg tudunk beszélni kendőzetlenül.

2017. nov. 2. 08:24
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
De te mièrt nem mentèl inkább a szüleidhez a gyerekeddel együtt!??
2017. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nos, nem írtam le mert nem gondoltam, hogy a témába vág de rossz a viszonyunk és ezért. De a gyereket imádják.

Nem azért mert teher volt a gyerekem és le akartam passzolni. Remélem így már világos.

2017. nov. 2. 08:33
 10/27 anonim ***** válasza:
23%
miert nem mentél te is a szüleidhez?
2017. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!