Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Természetes hogy így érzek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Természetes hogy így érzek? Vagy nem szabadna így belemennem az együttélésbe?

Figyelt kérdés
Párom és én jó 40-esek vagyunk,én vagyok a nő. .Már sok éve elváltam párom kicsivel több mint egy éve.Kb.8 hónapja találkozgatunk, de csak hétvégén mert másik városban dolgozik egyenlőre.Végül is jól megvagyunk, szeretem őt megismerkedésünk pillanatától fogva. Tapasztalatom alapján nem találnék jobban hozzám való férfit. Gyerekek már kirepültek ezért szeretnénk összeköltözni. Én ennek nagyon örülök. Mégis mostanában néha motoszkàl bennem valami furcsa érzés. Olyan félelem féle hogy jól döntöttem-e. Az ki van zárva hogy más férfit akarnék. Inkább azt érzem a véglegességtől félek, a kiszámíthatóságtól. A felelősségtől hogy most már örökké gondoskodnom kell róla bizonyos értelemben. Hogy a napok kiszámíthatóak lesznek. Hogy nem lesz lehetőségem többé egyedül lenni, illetve ha ilyen igényem lenne megbántanám páromat vele.El sem bírom képzelni miért vannak ilyen gondolataim ahelyett hogy örülnék hogy végre megtaláltam a páromat. Örülök persze, de miért érzek mást is?
2018. ápr. 7. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túlgondolod az egészet!

Miért ne lehetne igényed néha az egyedüllétre? Minden csak azon múlik meg tudjátok-e beszélni a pároddal. Nem vagytok már túl fiatalok, mire szeretnél még várni?

2018. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Te is egyedül laksz a lakásodban, és ő is egyedül az ő lakásában?

Szerintem természetes, amit érzel, évekig egyedül éltél ezek szerint.

Szerintem ne "véglegesítsed" még agyban ezt a dolgot, fogd fel próbaidőnek az összeköltözést.

Melyiktek lakásában laknátok?

2018. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Párommal elvileg mindent meg lehet beszélni. Mégis ez az egyedüllétre való igényem rosszul esne neki. Például már említettem hogy néha ha fáradt vagyok külön szobában aludhatnánk. Hát nagyon rossz kedve lett, ő ezt annak a jelének veszi hogy nem érzem jól magam mellette. De ez nem igaz. Csak szeretek néha egyedül lenni. Természetesen nem várok semmire. Örülök hogy vagyunk egymásnak. Ez valami olyasmi érzés mintha félnék attól hogy örökre elveszítem a szabadságomat és soha nem ér már engem az életben semmi új. Miközben tudom talán az új csak rosszabb lenne. Erre vágytam és vágyom de mégis. Most már tudom mi vár rám életem végéig és ez olyan lehangoló. Plusz soha többé nem csinálhatok amit akarok. Például ha pihiznék 2-3 napot azt már nem tehetem meg. Páromnál fogunk lakni.
2018. ápr. 7. 11:18
 4/17 Költőnő? ***** válasza:
100%

Ha vki sokáig van egyedül és megtanulja értékelni, jól megélni, akkor minden más kicsit ijesztő lesz. Én ugyanezt éreztem összeköltözés előtt, mert én szerettem egyedül élni. Nekem fontos a magány, az egyedüllét, amikor az embernek nem "kell" szólnia máshoz. Meg sokszor csak úgy-már bocs a szóért- döglenék és bambulnék ki a fejemből.

Szóval én is féltem. Nem mondom, h néha nem hiányzik egy-egy momentum, de így is nagyon jó; két éve tök jól működik.

2018. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Olyan dologtól félsz, ami csodás.

Így is lehetsz egyedül. Szeret, meg tudod vele beszélni. A kiszámíthatóság nagyon jó. Más értelemben pedig mindan nap együtt kell majd dolgozzatok a helyzetekkel, amik kiszámíthatatlanok.

Szeresd. Beszéld ezt meg vele. Ő biztos jobban meg fog nyugtatni, mint itt akárki.

2018. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es, remélem én is úgy fogok járni végül mint te. Nagyon szeretem páromat de olykor alig várom hogy végre egyedül legyek. Akár éjszaka is. Olyankor elengedhetem magam teljesen, akkor alszom, eszem, tévézem stb. amikor akarok. Ha fáradt vagyok nem csinálok semmit, akár figyelem a csendet. Nem kell sietnem semmihez. Ezt egy társ mellett így nem lehet.
2018. ápr. 7. 14:22
 7/17 Költőnő? ***** válasza:

Nálam ő ezt szerencsére megérti. Itthonról dolgozik, ergo szinte tényleg soha nem vagyok itthon egyedül. Plusz ő még eléggé introvertált is és nem az a kimozdulós fajta.

De én elmondtam neki, h nekem ez kell, egyszerűen szükségem van rá. Megoldottuk. Eljár nélkülem ide-oda. Meg simán megcsinálja, h akar órákra leül a gép elé, engem hagy.

Olyankor tanulok, kockulok, bambulok.

Mindent lehet, csak akarni kell.

2018. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

kérdező, szerintem introvertált vagy.

olvass utána a neten.

teljesen értem, mivel én is intro vagyok, h. szeretnél néha 1dül aludni és a szorongásodat is értem az együttéléstől.

az a legtöbb intro számára nagy meccs, amennyibe nem introvertált a társa, sok konfliktusa lehet.


én a helyedben nem költöznék össze,ún. látogató párkapcsolatban élnék, a hét bizonyos napjait együtt töltenénk, de mindenki a saját lakásában lakna.


így az autonómiára, szabadságra, csöndre, egyedüllétre való igényed sem sérülne.


ha a párod ezt nem tudja tolerálni, akkor érdemes elgondolkozni, h. megéri-e feladnod ezért a kapcsolatért a személyes igényeidet, szükségleteidet.


ugyanis rengeteg konfliktust szülhet, ha úgy próbálsz hozzá alkalmazkodni, hogy te valójában nem érzed jól magad, és másra vágynál.


a helyedben élvezném az életet, hogy a srácok végre kirepültek.


én kapcsolatba sem kezdtem volna, de ha neked fontos, akkor érdemes elgondolkoznod, mi az a határ, amíg teljes szíveddel tudsz részt venni benne, és mennyire darál be a megfelelési kényszer.

2018. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8-as sok mindenben igazad van. Megneztem mit jelent, valóban több minden rám illik. Leginkább az hogy én sokszor kifejezetten szeretek egyedül lenni, enni, aludni, boltokat nézegetni stb. Mégis az a probéma hogy egy számomra fontos értékrendű férfinak ez a látogatói kapcsolat nem felel meg. Ahogy párom is nagyon családszerető, igazi szoros köteléket akar. Ezt is szeretem benne, ilyen életre vágynék én is elméletben. De aztán amikor pár napot együtt töltünk már alig várom hogy végre egyedül legyek.
2018. ápr. 7. 18:18
 10/17 anonim ***** válasza:

kérdező, én sok jó kívánok neked az együttéléshez, de mivel magam is intro vagyok, meg merem kockáztatni, hogy te ebbe tönkre fogsz menni.

ismerek olyan intrót, aki azért kezdett terápiára járni, mert annyira kikészült az együttéléstől.


azt mondod, a párod nem akar látogató párkapcsolatot, a párod nem akarja, hogy néha külön aludj.


észreveszed, hogy mind csak az ő igényei és szükségletei vannak előtérbe helyezve?


és veled mi lesz, ami neked fontos, ami neked jó, amire neked van szükséged?



magadnak te legyél a legfontosabb, ez nem önzőség, de láttam sok szart, és tönkre fogsz menni, ha mindig csak a másik igényeit szolgálod ki.


introvertált vagy, teljesen más életritmust, igényeket jelent ez a hétköznapokban.


én is pánikba esnék, ha össze kéne költöznöm vkivel.


azt érezném, nem lehetek teljesen önmagam, nem lehetek szabad, és a folyamatos megfelelési kényszertől padlót fognék.

2018. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!