Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan oldjátok meg a főzést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjátok meg a főzést házasságban élők/együttélők?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran főzöl frisset?

Mikor főzöd?

Mennyit? Hány fogást?

Stb. Stb. Ilyen kérdésekre keresem a választ.


2018. dec. 28. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Én testépítek és 85 kilós férfiként megeszem naponta 70 deka csirkemellet, ugyanennyi zöldséget, 40 deka rizst, 5 tojást és 20 deka zabpelyhet. Este kb 1 órát töltök a konyhában, olyankor megcsinálom 5-6 ételhordóba az egész másnapi kajámat előre, hogy azt utána már csak ki kelljen venni a hűtőből és melegíteni kelljen. (Rizsből, zöldségből, csirkéből csinálok annyit egyszerre, hogy ne kelljen mindet minden nap, csak lehetőleg minden másnap főzni/sütni.)


Barátnőm azt eszik/csinál, amit megkíván. Amúgy főzne rám, előző párjára is főzött például, de ugye én nem nagyon igénylem és ő is megvan nélküle hogy kelljen nekem. Ünnepekkor együtt főzünk, pl most is, inkább ő tanít engem, mert én eléggé csak az alapokat tudom, kevés ételt, de olyankor jól szórakozunk, meg nálam is vannak csaló napok, pl most Karácsonykor, amikor nem ettem olyan szigorúan. Ő pl. reggelire müzlit eszik vagy gyümölcsöt, ebédelni bent szokott a városban ebédszünetben, vacsorára meg néha tőlem "lop" csirkét, zöldséget, néha összedob magának valamit, hétvégén levest, ha olyan abból én is eszek, egyáltalán nincs elveszve ezekben.


32/F, 25/N

2018. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 peca1000 ***** válasza:
85%
Menüt veszünk minden nap :)
2018. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekek is vannak, elég nagyok, és állandóan éhesek, úgyhogy minden nap főzünk. Hiába csinálok dupla adagot, azt is felzabálják. Hétköznap én főzök, hétvégén a férjem vagy közösen. Jó időben szombatonként kirándulunk, csavargunk, akkor eszünk menet közben valamit.

Általában egy fogás, néha leves és valami. Ünnepeken három fogás, vagy ha sok a vendég, akkor többféle is.

Mindketten szeretünk főzni.

2018. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
Asszony főz, én ritkán.
2018. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Együtt szoktunk főzni. Mármint, egyikünk főz, de a másik is ott van vele, közben beszélgetünk. Az, hogy ki csinálja az ételt elég változó, de kb 50-50%-ban osztjuk meg.



Hétvégén tuti főzünk, hét közben ahogy kijön a lépés.

2018. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Nàlunk én főzök, a férjem intézi hozzà a bevàsàrlàsokat. Nekünk így kényelmes:) Én rühellek vàsàrolni, ő meg főzni. Meg nem is nagyon tud...10- 11 éves korom óta kotyvasztok, van gyakorlatom:) rà meg főzött anyukàja, szóval nem volt rà szorulva, hogy maga csinàlja. Én szeretem is amúgy:)

A gyakorisàg attól függ mi a kaja, mikor fogy el. Pl a fűszeres krumplim frissen sütve a legfinomabb. Neki àltalàban 2 naponta főzök frisset- úgy fogy el. Magamnak 3 napra szoktam előre. Mindenki csak 1 félét, nincs több fogàsos menü.

Édességeket, sütit többnyire veszünk, igény szerint, abban nem vagyok jó. ha kér akkor sütök palacsintàt, rà kér karamellszószt, azt is megcsinàlom,ma összedobtam kekszes kókuszgolyót.

Szenteste óta màr csinàltam marhapörköltet tarhonyàval, csirkehúslevest sok zöldséggel, tegnap lencsét sertés sülthússal és lesz majd még egy adag csirkehúsos zöldséges leves szilveszter előtt.

Àtlag hétköznapokon hazaérek melóból fél 6- ra, meghallgatom/ fél szemmel nézem a híreket, közben feldobom a vacsit ami fél 8 előtt teljesen kész mire a férjem hazaér. Hétvégén akkor főzök mikor felkelek délutàn 1-2 utàn. Addig a férjem elvan ràntottàval, szendviccsel:)

2018. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szinte minden nap van főtt kaja, általában két napra főzünk. Az főz aki éppen több energiát érez magában vagy pedig együtt. Az, hogy mikor attól függ hogy alakul a napunk. Az én beosztásom elég rugalmas, van amikor itthonról melózok, ilyenkor délelőtt szoktam főzni valamit. Ha mindketten délután érünk haza akkor általában este főzünk. Nem vagyunk nagyon oda a levesekért, szóval az csak hetente egyszer vagy kétszer van. De legalább valami gyors 10 perces vacsit mindig igyekszünk összedobni. Párom sütni nem nagyon tud, én viszont nagyon szeretek szóval valamilyen süti vagy desszert is van heti 1-2 alkalommal.
2018. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Akkor főzök, ha elfogy az előző, de azt is nagyon ritkán. Nálunk egyébként az főz, akinek épp kedve és ideje van rá. Hétköznap munkahelyen eszünk, hétvégén szülőknél, vagy étteremben.
2018. dec. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

10 éve vagyunk házasok, 4 gyerkőc van, itthon vagyok velük. Minden nap főzök/sütök, heti 2x van süti/pogácsa/ilyesmi is. Nekem ez alap és mivel kislányaink vannak, szuper lehetőség nekik is továbbadni a főzés szeretetét.


Egyébként a férjemnek sem okoz gondot semmilyen étel elkészítése, pl szüléskor sosem fagyasztottam kaját, szépen ellátta a gyerekeket és nekem is hordta be a kórházba a kaját, plusz a gyermekágyas időszakok alatt is javarészt ő főzött.

2018. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Munkahelyen ebédelünk, reggeli / vacsora az nálunk hideg mindig, úgyhogy csak hétvégén szoktunk főzni. Hétvégén az főz, akinek épp olyanja van, de sokszor együtt csináljuk, vagy egyikünk főz, másik mosogat /takarít addig. Meg inkább nálunk specialitások vannak, és ha valamihez kedvünk van, az főzi, akinek az jobban megy. Nem vagyunk nagy étvágyúak, egy fogás általában elég. Csak ketten vagyunk, így a mennyiség sem nagy, nyilván ha lenne gyerek, annyival többet csinálnánk.
2018. dec. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!