Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Férfiakhoz szól a kérdésem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiakhoz szól a kérdésem elsősorban. Mennyire elfogadott a részetekről a házassági/élettársi vagyonjogi szerződés?

Figyelt kérdés

Összeköltözés, illetve házasságkötés előtt?

27N



2019. máj. 4. 21:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

Párommal nálunk egyértelmű volt, hogy készül. Máshogy nem házasodnánk. A kapcsolatunkat tartsa össze a szerelem és ne pedig az, hogy közös a vagyon. Nem látom magam előtt, hogy valaha is szétmennénk vagy megromlana a kapcsolat. Az elmúlt 9 év tükrében ez kb lehetetlen. De ha egyszer mégis megromlik ne tartsanak össze a közös anyagiak. Egy kapcsolat szóljon a szerelemről ne a pénzről. Sajnos túl sok kapcsolatot látok ami csak azért tart, mert közösek az anyagiak. Ennek semmi értelmét nem látom.

Ami a közös élethez és célokhoz kell az össze van dobva egy számlára, a többivel meg gazdálkodjon szépen mindenki.

A közös kassza amúgy is egy átláthatatlan katyvasz lenne nálunk. Mindkettőnknek több helyről van jövedelme, ebből sokszor nagyobb összegeket vissza kell forgatni. Nekem van mellé egy családi vállakozás ami sokszor deficites, csak a vásárlók iránti hűség miatt működik még, mert ha mi nem csinálnánk nem lenne a városban. Na most párom pénzét ne húzzam már le azért, mert éppen pénzt kell tolni a családi vállalkozásba amihez semmi köze nincsen. Nekem ehhez muszáj látni, hogy mennyi az az összeg amivel én rendelkezni tudok. Ez egyszerűen nem megy egy, teljesen közös számlával. Párom is dolgozik, vállalkozása van és mellette oktat is. Ha nem lenne külön számlánk fogalma sem lenne, hogy mennyit tud mondjuk a vállalkozásába visszaforgatni.

Nem azért készült szerződés mert sajnálnánk egymástól a pénzt. Hanem mert egyszerűen átláthatatlan ha minden közös. Vagyunk annyira értelmes emberek, hogy soha nem vitáznánk a pénzen, de nem is akarjuk, hogy bármilyen szerepe legyen a kapcsolatban.

Sajnos én az összes full közös kasszás kapcsolatban azt látom, hogy megszűnnek az egyéni célok. Ami szerintem soha nem egy egészséges párkapcsolatra utal. Vagy pedig ráerőltetik egymásra a céljaikat. Tehát teszem azt én akarok venni majd egyszer egy vízparti nyaralót, fontos cél nekem és régi álmom. Párom meg úgy van vele, hogy ha akarom legyen, de magától tuti egy forintot nem áldozna ilyenre mert neki annyira nem fontos. Akkor minek erőltessem rá, és miért a közös vagyont áldozzam ilyen célra? Szóval nálunk ezek miatt az okok miatt készült szerződés. Egy kapcsolat szóljon arról, hogy társak vagyunk, nem pedig egy ember kettő helyett. Szóljon a szerelemről és ne arról, hogy mennyi pénz van a bankszámlán.

2019. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

10-es?

Miért sérült elme, ha valaki előrelátó és gondol arra is, hogy mi lesz ha nem működne a kettejük kapcsolata?

2019. máj. 4. 22:08
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem párja egy haszonleső, úgy fogalmazok hogy selyemfiú. Ebben az a pláne hogy kettejük közül ő az aki a másik pénzére hajt, és mégis ő hozta fel a szerződést. Nővérem egy naiv lélek és buta is szóval nem sajnálja tőle a pénzt. De ő még egy ócska ajándékot sem kapott tőle.
2019. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
14%
Aki nem akar a híd alá kerülni válás esetén,annak kötelező.
2019. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs, de ha akart volna a feleségem, nem lett volna kifogásom.
2019. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kötnék, de csak mert szerintem jó biztosíték mindkét félnek. Sosem lehet tudni mennyire romlik a kapcsolat válás esetén és megelőzhető egymás hátba szúrása.
2019. máj. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ellenemre, de nálunk felesleges lett volna teljes mértékben.

Amink volt, azt már mind közösen teremtettük meg, közel tökéletesen egyforma anyagi helyzettel érkeztünk a kapcsolatunkba. Ezen felül a házasság előtt szerzett anyagi javak, azok mindig is külön vagyont fognak képezni, ha úgy alakul, tehát ezen sem lenne vita, ami nálunk egy lakást érint. Örökség, amit a házastársam évekkel a közös életünk előtt örökölt.

Ha elakarnánk válni, akkor nem ez szabna gátat valószínű, elég tiszta a képlet, hogy fele-fele jár.

2019. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!