Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikortol gondoltatok “komolyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortol gondoltatok “komolyan” a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ti mikortol ereztetek azt hogy hivatalosan is osszekotnetek az eleteteket? Mi az az ido vagy esetlegesen feltetel amikor eljegyeztetek egymast/osszehazasodtatok/ elettarsi kapcsolatot irtatok ala?


Az en gondolatom es eletem az jelenleg ugy all, hogy 24 eves vagyok, Parom 35. O az elejen kozolte hogy szeretne majd gyereket rovid idon belul. En pedig ekkor mondtam hogy nalam elosszor van eskuvo de ha mas nem akkor is annak a jelet szeretnem latni hogy komolyan gondolja velem. (Gyuru min.) kozeli ismeroseink ragjak is a fulet hogy mikor gondolja ugy hogy engem felesegul vesz? Ezt sokszor akkor is kerdezik tole a ferfi ismerosok mikor en is ott vagyok es sokszor valami szarkasztikus humorral elvicceli. En pedig nem hagyom annyiban visszaoltom ugyanebben a stilusban a gyerekkel. ( van hogy viccelodik ilyennel is masok elott mikor beszelgetunk hogy megkerdezi otszor terhes vagyok e.)

A tobbiek volt hogy rakerdeztek nala hogy benne lennek e en az eljegyzesbe es mondtam hogy igen mert szamomra az jelentosseggel bir es ugy erzem tart ott a kapcsolatunk. O mindig elvicceli.

Sajnos vannak egyeb aprosagok a kapcsolatunkban ami idorol idore de feluti a fejet es egyszeruen szarunk arra amit ezzel kapcsolatban a masik mondd. ( ezek aprosagok de akkor is igy van.) es most erett meg ra bennem a gondolat hogy ket felnott modjara megbeszeljuk mit is varunk a masiktol mert nekem igenyem van az eljegyzesre eskuvore meg gyerek elott, neki pedig mi errol meggyozodese mert ha hezital velem kpcsolatban akkor nem biztos hogy egymast kerestuk es nem erdemes rabolnunk egymas idejet barmennyire is banhatnank ezt.


Szerintetek?

Legyszives ertelmes valaszokat irjatok, en is normalisan probaltam leirni a gondolataimat, es a kerdojeleket a fejemben. Elfogadom ha mas velemennyel vagy te es ezt le is irod de kerlek azt vedd figyelembe hogy az en latasmodom mi es aszerint probalj nekem tanacsot megfogalmazni.

Nagyon koszonom a valaszokat!


2020. júl. 23. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ideje lenne elköszönnöd tőle. Mielőtt komolyabb sérülés nem történik a lelkedben.

Nem ő a te embered.

2020. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Amikor facebookra kiraktuk hogy kapcsolatban, onnantól már komoly a dolog.😁
2020. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Voltak hosszú kapcsolataim, de csak a jelenlegiben érzem azt 100%-osan, hogy hozzá szeretnék menni. Vele viszont 2 hónap után már éreztem. Most 10 hónapnál tartunk. Az elején mondtam, hogy nálam a sorrend az össszeköltözés, házasság, gyerek. És mivel 29 vagyok, ismerem magam és ennyi kapcsolati tapasztalat után tudom mit akarok, 1 év után aktuálisak érzem a lanykérést, rá egy évre esküvő, aztán gyerek. Párom azt mondta, ez szerinte is vállalható. Kíváncsi leszek, higy valóban tartja-e a szavát és maximum másfél éven belül megkér-e.
2020. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, hogy meg akarod beszélni vele a konkrét terveket, és jó az a hozzáállás is, hogy ha nem egyeznek, akkor kár húznotok egymás idejét.

Nem tudom, mióta vagytok együtt, még akár lehet normális is, hogy ennyire nem tudja rávenni magát az eljegyzésre, de ha már együtt éltek minimum fél éve, akkor azért én időszerűnek gondolnám a dolgot. Erre jó a tervezett beszélgetésed is, egyébként, mert legalább akkor tisztázhatjátok, hogy neki konkrétan mire van szüksége lánykérés előtt. Mert most én itt mondhatom az elméleteimet, végső soron mégis csak neki kell feltennie a kérdést és ha ő mondjuk tartósabb együttélést tartana ideálisnak vagy részedről várna el valami extrát, akkor nem sokra mész a tanácsaimmal.


Amúgy ha 35 évesen még csak elbagatellizálja a kérdést, akkor nekem gyanús, hogy nem akar esküvőt (legalábbis, veled nem), hiába a gyerek-téma. De ez csak személyes véleményem, aminek az égvilágon semmi alapja sincs, hiszen nem ismerem a párodat.

2020. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Egy eve vagyunk egyutt es egyutt is elunk!

Volt elottem egy hosszabbtavu kapcsolata ami szamomra sok esetben erthetetlen de mindegy elmult! Viszont ott sem volt semmi hivatalos, igy aggaszt a dolog hogy o talan nem is tori ezen magat.

2020. júl. 23. 15:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én borzasztóan nehezen kötődöm bárkihez, nem jön se gyorsan, se könnyen. Az elején lazán tekintettünk a kapcsolatunkra a férjemmel, egyszerűen csak jól éreztünk magunkat egymással, de nem szövögettünk távlati terveket. Benne úgy 2-3 hónapon belül fordult át komolyra az egész, nekem úgy fél év után. Most vagyunk együtt 10 éve. Nekem az esküvő sem volt sosem fontos, de neki igen, így összeházasodtunk, gyereket viszont nem akarunk és így sokkal könnyebb lazán venni.

Neked viszont nyilvánvalóan fontos téma és nem fair a párodtól, hogy nem mond semmi konkrétumot, nem lehet vele ezt egyszer normálisan megbeszélni. Szerintem ha 35 évesen itt tart fejben, akkor nem hiszem, hogy komolyan gondolja és a gyerekvállaláshoz sem elég érett. Szerintem ő se tudja, mit akar, nem akar változtatni, de nem is akarja ezt neked (és valszeg magának sem) bevallani. Itt a döntés a tiéd, a tettei magukért beszélnek.

2020. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
1 év semmi hidd el, mi 3,5 év után se jutottunk el a lánykérésig, pedig szeretném nem kicsit 24N
2020. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az esküvő sosem volt fontos, 13 évig éltem a gyerekeim apjával, házasság nélkül. A mostani párommal szintén nem lesz házasság, és igazából én nem akarom.

Tudom, nőként furcsa lehet ez a hozzáállás, de megpróbálom elmagyarázni.

Én nem hiszek a "legfeljebb majd elválunk" eszméjében, ha esküdnék, azt egy életre gondolnám. És szerelem, meg család ide vagy oda, nekem nem jött még olyan az életembe, akinél azt éreztem volna, hogy vele biztosan együtt leszek 80 éves koromban is... Azért ne vegyenek el, mert "így szokás". Az vegyen el, aki nem tud más nőt elképzelni az életében, és akinél én sem tudok többé mást elképzelni, csakis őt.

A pasiknál is hasonló lehet a helyzet. A házasság, az olyan "végleges" dolog, és még ha minden rendben is van a kapcsolatban, de az elköteleződés örökre, az ijesztő lehet.

Egy nagy beszélgetést mindenképp megérné a dolog kettőtök közt, kérdező, mert ha neked ez fontos, és úgy érzed, Ő Az, akkor neki is végig kellene gondolnia, miért visszakozik, egyáltalán mi a terve hosszú távon.

2020. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: akkor is tudtad, higy nem vele akarod leélni az életed, de gyereket azért szültel? Ez csak szerintem nem normális? Persze, mások vagyunk, de nekem azért az a logikus, hogy azzal vállalok gyereket, akivel el tudom képzelni az életem. Az más kérdés, hogy ez nem mindig így jön össze.
2020. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%

Azt tudtam, hogy nem biztos, hogy vele akarom leélni az életem. Nem tudom, érzed-e a különbséget.

Sok olyat ismerek, aki az igazira vár, és nincs gyereke, pont ezért, és valószínűleg már nem is lesz neki. Én a nemférjemmel 13 évet éltem együtt, sok házasság a felét se éri meg. A gyerekeim normàlis családban élnek, napi kapcsolatban vannak az apjukkal. Nincs láthatás, illetve bármikor van. Nincs játszma. Ő jó apa, ez szempont volt. Szerintem a legtöbb holtomiglan-családnál jobban működünk most is, így is.

2020. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!