Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek is gaz hogy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is gaz hogy ha egy férfi eljegyez egy nőt de ugyanúgy baratnőnek és csajomnak szólítja?

Figyelt kérdés

Miért nem menyasszonyom?

Pl mást aki el sincs jegyezve a baráti körébe azt úgy emlegeti hogy felesége de a saját párját nem.

Csak szerintem bántó ez?


2020. aug. 1. 21:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megszokni... És rövidebb is kimondani. Én is páromnak hívom a vőlegényem. Ő is hol barátnőmnek, hol menyasszonyomnak, hol páromnak. Pár hónapja vagyunk jegyesek, még nem szoktam meg a gyűrűt sem az ujjamon. És olyan nagyzolónak és nyáltengernek tűnik számomra ez a menyasszony-vőlegény megszólítás, amire nem érzem úgy, hogy sok ember kíváncsi lenne és az adott történet szempontjából sem fontos, amiben a párom szerepel. Általában akkor szoktam használni, ha valakivel nagyon éreztetni akarom, hogy foglalt vagyok, de legtöbbször ha a páromra hivatkozok, nincs bennem ez a bizonygathatnék (vagy minek nevezzem) vagy védekezés.


Amúgy sokan használják a barátnőjükre azt, hogy "az asszony". Pedig azt meg a feleségre szokták inkább.

2020. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Egy éve vagyunk jegyesek már. Nem is zavarna ha közbe más nőt akit el se jegyzett a barátja azt ne feleslegenek szólítaná....
2020. aug. 1. 21:42
 3/23 A kérdező kommentje:
Én is párommal hívom öt vagy néha férjemnek de eszembe nem jutna barátomnak vagy pasimnak szólítani 5 év és 1 év jegyesseg után.
2020. aug. 1. 21:43
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Abban igazat adok, hogy a csajom/pasim eléggé proli megszólítás. Beszéltél vele erről?
2020. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Én az esküvőig párom/barátomként beszéltem a férjemről. Számomra a "vőlegény/menyasszony" olyan semmilyen, hiszen ugyanúgy a barátom volt akkor is, csak jelezte, hogy el akar venni. Ő mit mond egyébként? Lehet, semmi szándékosság nincs benne, csak így szokta meg.
2020. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször a keresztnevén hívom. Mindenki érti belőle, kire gondolok, ahogy az eljegyzésről is tudnak. Csak vicceskedve, négyszemközt szoktam vőlegényemnek hívni, vagy ha kedveskedek, pl "ezért vagy te a világ legjobb vőlegénye".

Amúgy nem nagyon érdekel, nekem sem áll a számra.

2020. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat!
2020. aug. 1. 22:16
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kimaradt ez a menyasszonyom-vőlegényem említés. Az olyan bensőséges vagy nem tudom. Mi említettük egymást függetlenül, hogy házasság előtt vagy után voltunk már, párom, férjem, feleségem, asszony.

Meg utóbbi időben, így húsz közös évnél tartva, én szoktam sokszor pasimnak szólítani férjem :D De említeni csak olyanoknak említem így, akikkel közel állunk egymáshoz.

2020. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Pedig sokkal inkább vagy te neki a csaja/barátnője, mint ő neked a férjed. Szóval, ha szigorúan nézzük, akkor a te "férjem" elnevezésed sokkal inkább helytelen. A házasságkötés egy jogi aktus, ami által férj és feleség lesz valaki. Nálatok ez nem történt meg. Az eljegyzés csak egy gesztus, jogi értelemben nincs jelentősége, tehát a barátnő státusz megmarad(hat.) Ettől függetlenül úgy szólítjátok egymást ahogy akarjátok. Én arra gondolok, hogy a barát párját, azért nevezi feleségnek, mert amikor megismerte, ugyanabban a státuszban volt, mint most, és bár nyelvtanilag helytelenül, de feleségnek nevezték(hiszen ők is úgy szólítják egymást, ahogy akarják,) és ő már azt vette át, hiába nem feleség hivatalosan. Téged viszont értelemszerűen nem nevezett első randitól feleségnek, tehát, később se állt át (mint ahogy a barát esetében se.) Egyébként miért nem vele beszéled meg, ha ez téged zavar?
2020. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
A csajom megszólítás amugy is ciki szerintem. Engem tini koromban hivtak így utoljára de akkor se tetszett, barátnő meg ők de ha eljegyzett vegulis az olyna hulyen hangzik hogy a jegyesem 😀😀parom ez a legjobb szó szerintem, mi mostis így mondjuk vagy barát barátnő, vagy ha a baratom idiota akkor bemondja a munkahelyen hogy ász asszony 🙃😆😆😆
2020. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!