Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit rontok el mindig?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit rontok el mindig?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok. Nekem eddig soha senki sem kérte meg a kezem. Nagyon fáj, talán most érte el a tetőpontját a dolog. Van egy párom, aki szeretek, ő is engem. Most volt nem régien a 31. szülinapom és nem tudtunk elmenni arra a helyszínre, ahova terveztük, mert engem be kellett osztani a munkában egy kolléga betegsége miatt. Amikor megkérdeztem, mikor kaphatom meg az ajándékom, azt mondta azt nem itthon szeretné. Ezért nem haragszom rá, majd ide adja, amikor akarja.

Vele sokat beszéltünk házasságról . Az előző kapcsolatomban hibáztam, hogy 5,5 fél évet vártam az eljegyzésre, helyette csak hitegetést kaptam. Párom szerint is ez szemétség volt.

Én a páromat szabadjára engedem, ami azt jelenti, hogy nem hívogatom, nem írok rá, ha elmegy munkahelyi buliba nem igen reagálok erre, mert ez az ő dolga. Szóval nem vagyok az a csüngő típus, mert muszáj a másiknak teret és elvegőt hagyni.

Én annyit mondtam neki, hogy ha nem akar házasodni, ( ezt pár hónapja beszéltük) maximálisan elfogadom, de akkor engedjük el egymást. Ezzel nem is trenírozom, mert minek. Úgyis a férfi kéri meg a nő kezét, ha szeretné.Akkor azt mondta, szeretne. Na majd meglátjuk. Nem hiszek már ebben, mert nekem mindig csak a hitegetés jut.


Most elég sok esküvő történt és eljegyzés is. Tényleg nagyon fáj. Most ezzel nem tudok mit csinálni, mármint az érzéssel. Közben dolgozok, idegen nyelvet is igyekszem tanulni. Hát nem tudom mi lesz. Azt viszont megtanultam, hogy nem fogok alárendelni magam és magamból feladni bármit. Sajnos ezt elkövettem egyszer és hittem az előző páromnak.


Van egy gyerekem a volt páromtól, akit a mostani párom nagyon szeret. Neki is van kettő, de ők nagyobbak az enyémnél. Mindig játszik vele, együtt is játszott már a 3 gyerek. Közös gyerekről beszél, ami szép és jó, de tudja rólam, hogy nem fogok belemenni még egy olyan gyerekvállalásba, ahol nincs házasság. Nem rohanok, csak most ilyen érzelmi szinten vagyok, hogy ez most fáj. Nem tudom már min változtassak. Ha már ő felhozza a témát, pl gyerektémáról vagy nem reagálok vagy inkább másról beszélek, ez azért van, mert ez nekem nem vicces és egyszer még , mondjuk 35 éves korom előtt szeretnék szép családot. Mindenesetre nem volt semmi a gyerekem apja sem, amikor inkább apaságit csináltattunk és elhitette velem, ha gyerekünk lesz, elvesz, mert ő a házasságnak így látja értelmét. Most meg "sír"nekem, hpgy ő mindig nagycsaládot akart. (házasság nélkül).


2020. aug. 30. 11:06
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*levegőt hagyni
2020. aug. 30. 11:12
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem rontasz el. A dolog meg fog oldódni. Nyugi. Türelem.
2020. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%
Hogy lehet ennyi sirni egy hulye hazassagert.. Jo Isten. Hihetetlen hogy a mai vilagban ez a legfontosabb egy embernek.
2020. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Most valahogy lelkileg próbálom magam rendbe tenni. A gyerekem apjától 1 év együttélés után kérdeztem meg azt, hogy neki mi a véleménye a házasságról, mert 42 éves volt már akkor és neki nem volt felesége és családja sem. Akkor azt mondta, hogy az csak egy papír. Mondtam neki, rendben, elfogadom, de akkor nem egymást keressük, mert nekem meg nem az. A neki papír azt jelentette, hogy nem akar házasodni. Utána elmondtam neki, hogy bár nagyon fáj, de szakítani akarok vele, mert én nem fogok tudni így élni, hogy örök élettárs maradjak, ne legyünk egymás hivatalos hozzátartozói. Azt mondta akkor ( 4 éve), hogy ne hagyjam el, mert ő nála ez változni fog, meg így meg úgy. Eltelt 1 év, se szülinapkor, évfordulón, semmikor nem jött az eljegyzés, csak a kacatok. ( gyertya, ékszertartó, nyaklánc- amit tudom szeretetből adott, de nagyon rosszul esett). 43 éves volt, amikor azt mondta, hogy mivel már úgyis végzek a mesterképzéssel, szeretné ha gyereket vállalnánk és ha összejön elvesz. 3. hónapban össze is jött a gyerekünk. Örültünk neki. Amikor már a 7. hónapban voltam és még akkor sem történt semmi, megkérdeztem, hogy mi történt , hogy nem lett se elhegyzés, se esküvő? Azt mondta, én voltam az oka, mert szerinte nem teremtettem otthon nyugalmat . Hát nem tudom. Én már egyre feszültebb voltam attól, hogy a közös gyerekünket várom és közben semmi sem történt. Nyilván nem gyilkoljuk egymást, attól, hogy nem vagyunk együtt, de tudja azt is, hogy ezért haragszom rá.
2020. aug. 30. 11:23
 5/23 anonim ***** válasza:
11%

Szóval te képes vagy minden egyes kapcsolatot eldobni azért mert nem vesznek el feleségül?


Bármennyire is legyen tökéletes az a kapcsolat, szeresd akár mindennél jobban őt/őket, szeressenek a férfiak is mindennél jobban, téged legyél akár te az életük értelme....de te ezt eldobod mert nem vesz feleségül..


De tudod mit? Ha neked ennyire fontos, hogy meglegyen az a gyűrű és az a papír meg a csilivili fehér ruha, akkor ne csodálkozz azon ha majd 40 felett is egyeüdl maradsz majd.

2020. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

De felszínes vagy utolsó, már bocs. Hogy lenne már tökéletes egy kapcsolat, ahol ilyen kardinális kérdésekben nem értünk egyet? Nem hinném, hogy mindig a nő adjon fel mindent.

A másik: soha nem akartam csilivili fehér ruhát. Egy nagyon egyszerű is megtette volna 2 tanúval, 200 fős násznép nélkül.

Aki pedig azt mondta, miért kell sírni egy papír miatt? Nem sírok, de akit nem vesznek fel úgy, hogy már vagy egy közös gyerek, nem képes felvállalni mások előtt, hogy igen ő a feleségem, erre nem tudok mit mondani. Persze számítottam ilyen jellegű támadásokra. Én próbáltam lenyelni ezt a gyerekem apjának, de nem ment. Nem volt kerek így a kapcsolat és nagyon sok konfliktusunk volt már ebből, mert hívtak minket esküvőkre és nagyon rosszul esett, amikor a karonülő gyerekünkkel voltunk és kérdezték, és ti mikor házasodtok? Mikor mehetünk mi is az esküvőtökre? Két féle ember létezik: akinek fontos és akinek nem az. Elfogadom, de akkor ne húzzuk egymás idejét :)

2020. aug. 30. 11:32
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

Ez sehol sem felszínesség, maximum te vagy pont felszínes.


De tudod mit? Ha neked ez minden vágyad , akkor hajrá keresgélj tovább és várd ki a megfelelő férfit aki elvesz.

2020. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ez miért bűn kedves utolsó, ha valaki nem akar örök élettárs vagy barátnő maradni? Én szerintem leírtam többször is, hogy nem ítélem el ha valakik élettársak, mert nekik az úgy jó. Azért abba, hogyan szeretnék élni, hadd legyen már ráhatásom, mondjuk abból a szempontból, hogy feleség legyek, ne csak élettárs, mert kvázi a másiknak így senkije sem vagy. Mellesleg amikor vártuk a gyerekünket, a kiírt napja előtt már haza sem engedtek, meg kellett műteni, mert olyan rossz volt a helyzet. Ha akkor ott történt volna valami, semmi információt sem kapott volna a gyerek apja, mert ő nekem nem volt hozzátartozóm. Látom, nem érted. Szerinted, nekem csak a fehér ruha az, ami kell, meg a hülye papír.
2020. aug. 30. 11:47
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Forradalmian, mi több, radikálisan új nézőpontot javasolnék neked, kedves Kérdező:


ELŐSZÖR házasodj, AZTÁN legyen közös gyereketek -erre gondoltál már?

2020. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A kérdésem alatt is írtam, több ilyen nem lesz .Mármint házasság nélkül gyerek. Nyilván már a meglévőt nem tudom visszacsinálni és csak azért mert az apja ilyen volt, ezért nem ő a hibás.
2020. aug. 30. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!