Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ért már véget kapcsolatod,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ért már véget kapcsolatod, amikor nem történt meg az eljegyzés? Meddig vártál és hány éves voltál?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 07:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is vártam az eljegyzést, mert megbeszéltük már a kapcsolat elején, hogy mindketten akkor szeretnénk az eljegyzést, ha egy max 2 éven belül esküvőt is tudunk tartani.

Több mint öt évet voltunk együtt, 24 éves voltam mikor szakítottunk.

2020. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Még benne vagyok a kapcsolatban, de nem tudom mit csináljak. Lassan 7 éve vagyunk együtt (én 29, ő 32 éves), és nem tudja rászánni magát. Szeretjük egymást, és ezt leszámítva minden jó, de mégis fáj amikor látom, hogy körülöttem már mindenki feleség, vagy legalábbis menyasszony. Nem csak a velem egykorúak, de tőlem 4-5 évvel fiatalabbak is. 99%-ban boldog vagyok, de ott az a rohadt 1%, ami ha eszembe jut vagy emlékeztetnek rá - mondjuk sokan kérdezgetik, mikor lesz esküvő, vagy meghívnak egy esküvőre - annyira fáj, hogy amint egyedül vagyok, órákig bőgök. Nem tudom, meddig bírom még ebben a kapcsolatban, lassan meg fogom hozni a döntést.
2020. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Hát ez az utolsó válaszadó. Én nem akarlak a szakításra rábeszélni, de nem várnék rá, az biztos. Nem vagy elkésve semmiről sem, de te sem leszel fiatalabb. Igen, nagyon tud fájni, nekem is fáj, hogy nem vagyok feleség. A szörnyű érzés nekem az, hogy még egy exfeleség is exfeleség nem exbarátnő. 7 év nagyon hosszú idő. Mit mond, miért nem tudja magát rászánni?
2020. okt. 8. 09:38
 4/35 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem a nőknél ezt a házasság mániát... egy hülye papírtól nem leszel boldogabb, mint amilyen most vagy. Ez a nem várnék rá duma meg szinte gusztustalan. Mire kell várnod? Évek óta együtt élsz valakivel, aki mellett boldog vagy, leélnél vele egy életet, de azért, mert nem kapsz egy nyomorult gyűrűt, meg haszontalan papírdarabot, inkább otthagynád? Tudok hozzá gratulálni... vajon hány évesnek kell lenned ahhoz, hogy ne annyi eszed legyen, mint egy 12 éves kislánynak, aki fehér ruháról, templomról meg mittudomén, hogy még mikről ábrándozik...
2020. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
19%
Ja a nok teljesen kattantak, azt hiszik ezen mulik az erzelmi biztonsag. Mondjuk az anyagi az lehet, hogy igen...
2020. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk en is jartam igy, hogy azert mert 2.5 ev utan nem kertem meg a kezet, elhagyott vmi f*szjankoert a melobol, hozza is ment, gratulalok...
2020. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
A jelenlegi kapcsolatomban egy év után eljegyeztek, de én egyébként úgy vagyok vele, hogy 2 évig várok. Aki utána sem biztos abban, hogy egy ilyen gesztussal össze akarja kötni velem az életét, azzal 7 év múlva is a langyos szarban fogunk dagonyázni. Volt ilyen párom, pont úgy működött ez is, mint minden más közös cél a kapcsolatban. Majd-majd-majd, majd gyűjtünk, majd csináljuk valóban közösen, majd akármi... Ebben csak megöregedni lehet. Ez nem vezet sehova. Pedig az eljegyzés nem egy hatalmas dolog. Nem több millió forint, nem jogi kötelezettség, egyszerűen semmi hatalmas nincs benne az érzelmeken kívül. Mi is 3 évig jártunk jegyben, mire meg lett tartva az esküvő. De legalább a párom adott egy közös irányt nekünk. Hogy oké, akkor mi most meg fogunk házasodni. Mostantól arra gyűjtünk meg közös otthonra. És ez nagyon jó érzés volt.
2020. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

Sosem értettem ezt a "csak egy papír" problémát. Ha csak egy papír, biztos nem jelent gondot, hogy aláírd és ezzel boldoggá tedd a párod. Vagy szerinted se csak egy papír, de ez jobban hangzik mint a valós véleményed?

Én szeretnék házasságot, de soha nem erőltetném olyanra akinek ez gond. Lehet találni olyat, akivel jól működik a kapcsolat, boldog vagy mellette és el is vesz, mert hasonló az értékrendetek.

De azzal takarózni, hogy az csak egy papír szerintem nevetséges. Ha valami nekem semmit nem jelent, de a társamnak nagyon fontos, akkor azt megteszed.

Ami meg az anyagi részét illeti, bejegyzett élettársi kapcsolat felbontásakor is osztódik a vagyon. Tehát ehhez még házasság se kell. De tovább megyek, mert hacsak nem teljesen h.lye az egyik fél, akkor a közös otthon pl közös néven lesz kapcsolatban is. A gyerektartást pedig akkor is fizeted, ha egyéjszakás kalandból lesz a gyerek és az anyja perre megy.

Aki meg semmilyen vagyon közösséget nem vállal a párjával, annak eleve nem szabad szülni, hacsak nem tervez a nő is egyedül.

Én így látom.

Aki tényleg csak a válás anyagi vonzata miatt nem veszi el a párját, az eleve nem el kötelezett a kapcsolat mellett számomra.

2020. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
15%

#8 Gratulalok, ilyen 1 igazi no.


Az a fo problema a hazassaggal, hogy a ferfi nem nyerhet vele semmit, csak a no. Aztan meg tipikusan (70%) a no adja be a valopert, es maris hirtelen koveteli a jussat, az apanak meg marad a 2heti hetvegezes, meg a gyerektartas, a fele kiralysag meg odavesz.

Semmi baj nem lenne az elkotelezodessel, ha azt nem lehetne felbontani, de igy koszonom nem kerek belole.


Persze, ha holnaptol nem lehetne elvalni, egybol mennenek a nok az utcara tuntikezni, hogy ez milyen kozepkori mar...

Na de se baj, mert igy meg meglepodtok 30-35 folott, hogy a kutya nem akar elvenni meg kolkot csinalni nektek...

2020. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%

Én például néha szívesen mosogatok el a páromnak vagy megyek elé kocsival. Miért? Mert neki ez akkor és ott nagy segítség vagy csak épp mosolyt csal az arcára. Nekem meg csak egy mosogatás. Csak egy fuvar. Nem nagy ügy, de szeretek vele törődni és szeretem, mikor boldog. És így nekem is pozitívban jön ki egy számomra semleges gesztus.


Ha az esküvő csak egy papír lenne, mindenki meg tenné ahelyett, hogy ezzel érvelne ellene. Találjatok ki jobbat, kösz.

2020. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!