Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért írtok olyat a fiatalon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért írtok olyat a fiatalon eljegyzett/ eljegyzendő pároknak, hogy "éljél még" meg "még nem éltél eleget"?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a válaszokat, amiket a tanácstalan, fiatalon eljegyzendő pároknak írtak. Sokszor olvastam olyat, hogy ilyen fiatalon még élni kell, meg még nem élt eleget. Mintha az eljegyzéssel vagy a házassággal vége lenne az életnek. 22 éves vagyok, kb. fél éve vagyok menyasszony, másfél éve együtt élek a párommal, de nem érzem halottnak magam. :) Éjszaka dolgozom (éjszakás recepciós vagyok), Pesten lakom, de havonta 3-4 alkalommal Győrbe utazom iskolába, és szívesen beszélgetek másokkal, akár idegenekkel is. A párom is jön-megy, építgeti a karrierjét. Otthon pedig megvan a biztos bázis, szeretjük és támogatjuk egymást. A saját tapasztalat után nem értem, miért írtok olyat, hogy nem élt eleget...
2010. aug. 24. 13:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
ezt én sem értem. ha tényleg szereti egymást 2 személy, akkor mi az akadály?
2010. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom arra vonatkozik, hogy nem kell életed első pasijához hozzámenni. Ki kell próbálni másokat is, sokat bulizni és szórakozni, amit fiatal az ember, és nem akkor amikor már van egy gyerek.

Van olyan ismerősöm, aki az élete első szerelmével van már 8 éve (mégcsak 23 éves), és vele tervezi a jövőjét.

De olyat is láttam, aki fiatalon megházasodott, gyereke lett, és 30 éves korára jött rá a bulizhatnék. Az illető lepasszolja a gyereket, hogy mehessen diszkóba a 17-18 évesek közé...Nem havi 1-2 alkalommal, hanem heti 2x (péntek és szombat este). Az ilyen emberre mondják, hogy nem élte ki magát.

2010. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

én 17 éves vagyok és 2 éve van barátom és sajnos nagyon sok osztálytársam,barátnőm azt vágja a fejemhez,h 17 évesen minek kell ennyire lekötnöm magam,miért nem elég nekem 1-2 hónap egy sráccal aztán keressek mást,vagyis ne is keressek,mert úgyis ott van egy-pár aki rám vár.

és nem bírják megérteni,h én nagyon szeretem a barátomat és boldog vagyok vele.

és van 1-2 nagyon jó bnőm aki pedig örül neki,h ilyen boldog vok és még így 2 év után is úgy beszélünk egymásról mintha tnap jöttünk vna össze.

2010. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
89%
Igen, jól írta valaki. Senki nem azt mondja, hogy a házassággal vége van az életnek, inkább azt, hogy nem biztos, hogy a legjobb választás az első szerelemhez hozzámenni. Persze itt sem szabad általánosítani, csak általában ezek a kapcsolatok nagyobb százaléka végződik válással, ill. el sem jut a jegyesség a házasságig. Persze van, akinek összejön!
2010. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
43%
oké, mindennek két oldala van. az egyik az, hogy 18-20 évesen még nagyon korai lekötni magad valakivel, hiszen még akkor vagy igazán a bulizós, ismerkedős, karrierépítős éveidben, ilyenkor kell élni. viszont aki megtalálta már akkor a boldogságot, mert több éve együtt vannak, az más. bár nekem sok ellen tapasztalatom van. a legtöbb ismerősöm, akit már eljegyeztek vagy össze is házasodtak, azok 80%-ban már külön mentek, már elváltak. és én is fiatalon még éltem, bár volt komolyabb kapcsolatom, együtt élni nem tudtunk. szóval ez kapcsolatfüggő és emberfüggő. de az elmúlt évek alapján, a tapasztalataim alapján, a látottak hallottak és ismerősök alapján is azt tudom mondani, hogy az ember csak éljen, szerezzen minél több tapasztalatot, tanuljon, dolgozzon, építse a karrierjét, menjen mindenfelé, bulizzon, ismerjen meg minél több nőt/férfit. és majd ha már benőtt a feje lágya, akkor ráér komoly kapcsolatra. nekem ez a véleményem. az a baj, hogy a mai fiatalok már korán elkezdik élni az életet (13-14 évesen), pedig még ilyen korban játszani kellene. na mindegy. és már 20 évesen kiéltnek számít. pedig én sem vagyok öreg, csak ez a véleményem. 28/N
2010. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
73%

1. irigyek

2. azért nagy százalékában az eseteknek, valóban 30 év körüliek válnak el,romlik meg a házasságuk, hogy "kiéljék magukat", mert túl fiatalon mentek hozzá a nagy Őhöz.

Szerintem ha fiatalon megtalálod a nagy szerelmed az első partneredben, akkor szerencsés vagy és nem kell foglalkozni mások véleményével.Örülni kell, hogy elsőre ment:) Sok fiatal a maga 18 évével "felnőttebb", mint sok 25 év feletti, így nem szabhatunk korhatárt. Ki mikor érzi azt, mikor érett meg rá.Nah meg ugye, hogy jó emberrel hozza e össze a sors.Valaki 17 évesen már "bumm Ő az", valaki 35 évesen talál igazi társat :)

Megsérteni senkit nem akartam.

22l

2010. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
53%
Találd ki miért van annyi válás...általában ez a legnagyobb probléma hogy valamelyik fél még nem élte ki magát!
2010. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
47%
azért, mert így fennáll a veszélye, hogy 30éves korodra belefásulsz a kapcsolatba... addigra már több mint 10éve lesztek együtt, és akárhogy fogadkozik az ember, úgyis megunja a másikat előbb-utóbb, és nem mindegy azért, hogy amire valakinek igazán férjhez kéne mennie és gyereket szülnie, mondjuk a huszas évei végén, addigra már a töke tele lesz az egésszel... nekem is ez a véleményem, de se irigy nem vagyok arra, aki korán megtalálja a párját, se nem "hü.lyézem" le
2010. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%
A saját példám: Fiatalon összejöttem az "életem" szerelmével!Együtt voltunk 4.5 évet már az eljegyzés volt a téma mikor kiderült hogy a tudtom nélkül eljárt bulizni ami még megbocsájtható is lett volna csak hát az is kiderült hogy alkalmanként meg is csalt!Mikor kérdőre vontam azt mondta nekem hogy fiatalon jöttünk össze és ez azért van!4.5évig azt hittem Ő a nagy Ő és boldog a párkapcsolatom!Örülök hogy észbe kaptam és nem hamarkodtam el a dolgokat...azóta eltelt pár év és igenis biztos vagyok benne hogy az embernek "kikell élnie " magát egy komoly "döntés " előtt!Mert ha kapcsolatban teszi...akkor az igencsak fáj és nem csak a megcsalt félnek!
2010. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
37%
Nekünk is folyton ezt mondják és hüledeznek ha szóba kerül az eljegyzés. szerintem savanyú a szőlő ennyi...
2010. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!