Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes utalni rá?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes utalni rá?

Figyelt kérdés

3 éve együtt vagyunk

2 éve együtt élünk mostanában sokszor említem a gyűrű témát, de a válasz mindig az hogy majd. Szeretne meglenni és akkor tervezni amikor nem számítok rá. Az utóbbi fél évben mindig úgymond számítottam rá amikor szülinap,névnap, karácsony ,kettesben romantikus vacsora volt,de soha nem történt meg.

Nekem fontos az esküvő és nem csak a papír miatt. Szeretném végre magasabb szintre emelni a kapcsolatunkat. Szerintetek érdemes gyűrűt vagy esküvői ruhát mutogatni hátha....



2021. júl. 8. 09:22
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
Csak gyűrűs képpel
Csak esküvői ruhás képpel
Mindkettővel
55 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Majd aztán meg csodálkozol, ha elhagy, mert te ki akarod erőszakolni azt a nyamvadt gyűrűt. El sem jegyzett még, de már ruhákat mutogatnál neki.. Nem vagy normális. Ha neki nem fontos, neked meg igen, akkor nem egymást keresitek.
2021. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarlak megbántani, de majdot akkor mondunk, ha egyáltalán nem akarunk házasodni.

Azért nem mondja, hogy soha, mert akkor nem dughatna téged.

2021. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

Én akárhányszor utalok rá joformán kiröhöh hogy atmegyek pincsibe aki vmi morzsát várna lihegve.


Olyan szánalmas légkor alakul ki mindig hogy en inkabb meg sem szolalok. Nálunk ez mindig ugy sül el hogy sajat magam alázom ezzel.


(Legutobb a facen volt egy vicves poszt a férjhezmenésről, tenyleg a vicc volt csak benne nekem a lényeg mégcsak nem is a téma hogy ferjhezmenésről szol, megosztottam vele es csak annyit reagalt egy "gúnyos"puszival éreztetve, nevetos smyle helyett, hogy jah már megint ilyenekrol álmodozom es nyomulok már megint)


Érdekes de a sracoknal mintha a forditott pszichologia mukodne csak. Exem mellett pl allandoan azon agodtam jaj nehogy terhes legyek, erre folyamat gyereket akart hogy "megkapjon"alapon.

Allitom ha a mostani mellett én ódzkodnék a hazasságtol az lenne neki kihivás..

2021. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
*"joformán kiröhög= nem röhög ugyan ki de olyan mintha vmi egot legyezne hogy mennyire oda vissza vagyok erte es a kegyeire várok hogy lenne szives megkérni
2021. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

*+1 exem egy balhes melypontunk közepén kérte meg a kezem mikor azon agyaltam hogy szakítok..

Lehet nekik ez kell mikor be vannak sz.rva h dobom a p.csaba.

2021. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem utalgatni kell, hanem felnőtt módjára leülni megbeszélni. A férfiak szeretik azt hinni, hogy csak az ő döntési joguk, hogy mikor kérik meg a barátnőjük kezét, míg a csajnak malmoznia kell, és amúgy se szóljon bele, de ez a dolog két emberről szól. Ergo nyilván te sem kényszerítheted rá, hogy elvegyen, de ő sem hitegethet téged, meg játszhatja ezt, hogy majd amikor nem számítasz rá. Olyan gyerekes ez mindkettőtök részéről, így nem is gondolom, hogy megértetek ti arra a házasságra.

Ne utalgass, hanem ültesd le, kérdezd meg, mik a tervei, akar-e esküvőt egyáltalán, mondjon egy nagyjábóli időpontot, hogy mikor szeretné (szóval nem azt, hogy 2022.06.15-én, de egy olyat, hogy 1-2-3-x éven belül), vagy mondja meg, ha nem szeretné, mert neked ez így rossz, hogy csak vársz és vársz, és fogalmad sincs, hogy mik a tervei.

2021. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

6-os leírta amit gondolok. Felnőtt emberek vagytok, akik a jövőjükről közösen döntenek.

Nem tudom miért van ilyen sok hülye nő, akik akár 10+ éven át is hagyják magukat szívatni. Aztán a pasi megtalálja élete szerelmét akit 1 év után elvesz. Rengeteg ilyen eset van. A közvetlen ismerőseim között is. Persze, mikor mondtuk neki, hogy csak hitegeti a majom, akkor mi voltunk a szarok meg irigyek az ő csodás kapcsolatára.

2021. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házasodási szándékot nézzük, két típusra lehet osztani a férfiak táborát.


- Az egyik úgy érzi, megtalálta álmai nőjét. Ő maga szeretné az esküvőt, mivel szerelmes, és szeretné "magasabb szintre" emelni a kapcsolatot, szeretné jogilag (és ha vallásos, Isten színe előtt is) törvényesíteni a kapcsolatot, vagy esetleg megünnepelni a családok, barátok előtt az összetartozásukat. Ha egy ilyen férfinak szóba hozod az esküvőt, bármit meg lehet vele beszélni, mert nyitott a témára, nem hajt el egy "majd" szócskával.

(Ennek a típusnak van egy alfaja, aki bár nem nagy házasságpárti, de tudja, hogy a barátnője szeretne a felesége lenni, és mivel neki számára fontos annyira a szerelme boldogsága, hogy a kedvéért aláírja azt a "csak egy papírt").


- A másik típus nem akar házasságot. Vagy csak az éppen aktuális barátnőjével nem... Páran közülük nem kerülgetik a forró kását, nyíltan megmondják a lánynak, hogy ne számítson esküvőre. Na, ez a ritkább eset. Legtöbbjük sunyi és önző módon hárítja a kérdést. Nem is lehet szóba hozni a témát, mert rögtön van valami kifogása. Többnyire "majd", "majd egyszer", "meg akarlak lepni", "már pont megkértelek volna, de mivel rákérdeztél, így elrontottad a pillanatot" kifogásokkal jönnek.


Te döntsd el, melyik típusba tartozik a barátod.

Ha az elsőbe, akkor ha szóba hozod neki a témát, nyugodtan tudtok róla beszélni, látod rajta hogy konkrét tervei vannak és ha valóban jó a kapcsolatotok, akkor érzed is, hogy mit szeretne tőled a jövőben.

Ha a második típus, akkor bármit teszel, bárhogy utalgatsz, úgysem fog elvenni soha.


De azt semmiképp se csináld amit leírtál, nehogy mutogass neki gyűrűs meg menyasszonyi ruhás képeket, mert csak lejáratod magad...

2021. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Vszeg sosem akar megkérni, azért majdozik, csak gyáva hogy a szemedbe mondja.
2021. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Utalni rá egyáltalán nem érdemes, főleg ilyen gyerekes módszerekkel. Pillanatok alatt rá fog jönni, hogy mit próbálsz elérni. Meggyőzni ez nem fogja, mert ha nem akar erről beszélni, talál egy hasonlóan gyerekes kifogást.


A legjobb lenne, ha leülnétek nyugodtan beszélni a jövőtökről. Hidd el, sokkal kevésbé számít erőltetésnek, ha megkérdezed a terveit és elmondod a sajátodat, mintha esküvői ruhákat mutatsz neki, amikor azt sem tudod, hogy szeretne-e elvenni.


Keress egy olyan pillanatot, amikor mindketten nyugodtak vagytok, nincs köztetek feszültség és nem siettek sehova. Bonts ki egy üveg bort, vagy amit szerettek és beszélgessetek a terveitekről. Nyugodtan elmondhatod, hogy számodra mit jelent a házasság, és mikor szeretnél férjhez menni. Ha sikerül őszintén beszélgetni és kiderül, hogy nem egyeznek a terveitek, legalább könnyebben el fogod tudni dönteni, hogy érdemes-e kompromisszumot kötni, vagy nem egymás mellett fogtok megállapodni.


A szakítás gondolata ijesztő, ezért sokkal könnyebb hitegetni, hogy hamarosan meg fog kérni, de ne felejtsd el, hogy ez mindkettőtökön múlik. A közös jövőtökről ketten döntötök, úgyhogy ne célozgass és ne várj a csodára.

2021. júl. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!