Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok, mennyit illik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, mennyit illik, mennyit szokás eljegyzési gyűrűre költeni?

Figyelt kérdés

Nem olyasmire gondolok, hogy "amennyit megengedhetsz magadnak", vagy hogy "határ a csillagos ég", hanem hogy kinek mi a tapasztalata, van ki mennyit szánt rá? Egyszer egy amerikai filmben hangzott el az a mondat, hogy egy eljegyzési gyűrűre 3 havi fizetést illik költeni....

Köszönöm mindazok válaszát, akik megtisztelnek vele.



2021. aug. 2. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan még csak álmodozom róla, hogy majd megkéri a párom a kezem, de én úgy vagyok vele, hogy a határ max. 100-ért - még úgy logikus. Szerintem nem éri meg több százezreket költeni rá, akkor abból a pénzből inkább elmegyek valami csudijó helyre és közös élményeket gyűjtünk még.


Ha ez a 3 havi dolog nálunk fenállna, elég komoly összeget hordanék az ujjamon majd. Ha átlag fizut veszünk akkor is elég durva. Ezt én is hallottam amúgy. :D


Szerintem 50 körül már gyönyörűeket lehet kapni, amin látszik, hogy minőségi, egyedibb stb... Ha esetleg kéne segítség, nagyon szívesen segítek szíved hölgyének gyűrűjét kiválasztani és kell egy "női szem". :)

2021. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Tökmindegy. Nem az a lényeg. Nekem nem is volt semmilyen, mégis évek óta boldogok vagyunk.
2021. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem Amerika. Nem kell 3 havi fizut rákölteni. Én is olyan 100 körül mondanám. Az én gyűrűm is kb ennyibe került - onnan tudom, hogy picit nagy lett, visszamentünk a boltba és ott láttam a blokkot.
2021. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
3 havi az hülyeség. A kereskedők terjesztették el Amerikában. Egy 50-100 ezres bőven megfelelő.
2021. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Az ékszerkereskedői mentalitásról mindig Klapka meg a prostis reklámja ugrik be. Teljesen jól mutatja be azt a kapzsi kereskedőt ami az ékszereseket általában jellemzi.


Amúgy olyan 30 ezer körül, mert nem ettől lesz "jó" vagy "rossz" egy házasság. Vannak olyan fémek amik szépek és kijönnek ennyiből. Miért ragaszkodik mindenki a "zaranyhoz"? Tisztára, mint a kisebbség vagy a mitológiai sárkányok - aranyláz.

2021. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Ezt így nem lehet kijelenti, hogy ennyit illik.

Te ismered a párod. Tudnod kell, hogy mennyire ad az ilyen dolgokra, megfelel -e neki egy ezüst gyűrű cirkónia kővel, esetleg nem is szeretne csak házassági gyűrűt.

Vagy fontosabb neki és aranyat/fehér aranyat szeretne igazi drágakővel.

Azt meg megint csak te tudod felmérni, hogy a párod igényeihez mérten neked erre mennyi pénzed van/lesz.

Meg ott vanna egyéb tényezők is, milyen lagzit/nászút lesz stb mert bizony annak is borsos az ára.


Erre nincs jó válasz, egyedül te tudsz mérlegelni ezek fényében kérdező.

2021. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém gyémánt fehervarany. 250 ezer korul lehetett.
2021. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
73%
Árban azért ne határozd meg, mert olcsóbbak között is vannak szépek, nem csak a 100 ezer felettiek között. Anno én 26ért vettem, nagyon szép, a lánynak is tetszett, bár nem vagyunk már együtt, de vissza sem adta. Amúgy ha bemész egy ékszerüzletbe és azt mondod eljegyzési gyűrű kell, akkor mindjárt az 50-100 felettieket kezdik mutogatni.
2021. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem erre semmilyen szabály nincs, egyedül a pénztárca vastagságától és a hajlandóságtól függ. Májusban vettem eljegyzési gyűrűt a páromnak. Max. 150k-ban gondolkodtam először, de azok a brillek számomra túl kicsik voltak, alig lehetett észrevenni, és nem is csillogtak annyira. Végül 270 ezerért vettem, no ez már szinte mindenkinek feltűnik...
2021. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Az én eljegyzési gyűrűm 52 ezer volt, fehérarany és sima cirkónia. A munkámmal és az életvitelünkkel sem lenne összeegyeztethető valami szipiszupi csilivili ékszer. Nem is szeretem az ékszereket, eddig nem is hordtam semmilyet sem.

De én mióta együtt vagyunk csepegtettem apró infókat, hogy milyen gyűrű az ami tetszik, és abszolút eltalálta az ízlésemet a vőlegényem.


A karikagyűrűk meg végképp nem hagyományosak, karbon-titán ötvözet mind a kettőnké.

2021. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!