Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljak, hogy folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy folyton ne ez járjon a fejemben? Olyan kínos.

Figyelt kérdés
Több mint 3 éve vagyunk együtt a párommal, nagyon jól megvagyunk. Kb 2 éve merült fel először a gondolat, hogy mi lenne ha együtt maradnánk egész életünkben (eljegyzés)...De akkor még nagyon korainak tartottam és az is volt....Aztán ahogy telt az idő egyre inkább megérett bennünk ez a dolog, a párommal sokat beszélünk arról, hogy már tudja, hol mikor és társai...közben meg tudom azt, hogy éppen most nem a legaktuálisabb ez az egész, mivel jelenleg távkapcsolatban élünk (egyetem miatt). Mégis ha jön valami alkalom szülinap, évforduló, bármi folyton arra gondolok, hogy "biztosan majd most"! És akkor valamilyen szinten kicsit csalódás, hogy mégsem. Ezen kéne átlépjek, hogy ne így gondolkodjak, mert olyan hülyén érzem magam már ettől. Én nem akarom kierőszakolni a dolgot, sőt nem is utalgatok rá, csak csendben "várom"...de ez olyan hülyeség...voltatok már hasonlóan? :-S
2010. szept. 8. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Hát persze,hisz minden nőnek ez a leghőbb vágya.
2010. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pl ne tedd fel kétszer ugyanazt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2010. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én is várom szóban már jó egy éve megvolt de azóta sem történt semmicsak beszéltünk róla és szívem szerint kiabálnék h mozduljunk már...
2010. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vettem észre a másik kérdést, már írtam ott is, hogy akkor vettem észre. Amúgy nem hinném, hogy ugyanaz a kérdés lenne, mert ha elolvasod mindkettőt messze nem ugyanaz. Ha csak kötekedni tudsz akkor a betonba, légyszi.


a többieknek köszi!

2010. szept. 8. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

"Csendben várom". :D


Figyelj Kérdező. Elmagyaráztam már ezt itt pár "csendben váró" nőnek. EGYENRANGÚ vagy a pároddal. Elvileg nemi esélyegyenlőség, női egyenjogúság van. Akkor viselkedj is úgy. A 21. században élsz, nem a 19.-ben. Egy egyenrangú kapcsolatban mindkét félnek - mind a nőnek, mind a férfinak - joga van kinyilvánítani a házassági szándékát. A hagyományos "kézmegkérés" megalázó, mert úgy jön le az egész, hogy a férfi magasabb rendű, több joggal rendelkező fél a kapcsolatban - soha nem értettem miért találja valaki ezt a kézmegkérési ceremóniát "romantikus"-nak. Egyáltalán nem az. Ugyanígy a "feleségül vétel" is - olyan mintha a nő egy használati tárgy lenne, akit "megvesznek" (megVESZ-feleségül VESZ). Én az "összeházasodik", "összeköti életét", "megesküszik" kifejezéseket szeretem, mert ezek egyenrangúságot sugallnak. És a jó házasság kölcsönös, egyenrangú, és mellérendelt viszonyt feltételez a felek között. A kézmegkérés helyett meg jobb a kölcsönös elhatározás és megbeszélés (hiszen a házasság tulajdonképpen egy szerződés), amit bármelyik fél kezdeményezhet.


Legyen önbecsülésed, és ne tartsd magad használati tárgynak vagy alacsonyabb rendűnek. Ha össze akarsz házasodni a pároddal, mondd meg neki egyszerűen, tisztán, magyarul. Ő mond rá valamit, megbeszélitek, hogy kinek mik az elképzelései. Ha tudjátok egyeztetni őket, akkor minden rendben, ha nem, akkor át tudjátok gondolni korrektül, egyenesen és játszmázás nélkül (a kézmegkérés és a kézmegkérésre csendben várakozás szerintem a játszmázás egy formája), hogy van-e közös jövőtök. Menj oda a párodhoz, és beszéld meg vele, hogy te ezt szeretnéd. Kommunikáció minden kapcsolat alapja. Mert meg is szívhatod: lehet, hogy ő pl. nem is akar házasodni, családot meg gyereket se akar, te "illemből" és megfelelésvágyból "csendben várakozol", aztán 10 év múlva derül ki az egész, és majd őt vádolod. Pedig mindig az a fél a hibás az ilyen esetben, aki nem szólal meg, ha valamit szeretne, mert a másik nem gondolatolvasó. És ha 10 év múlva derül ki ez a dolog, akkor sokkal rosszabbul jársz, mintha most derülne ki.


Mégegyszer mondom Kérdező: egyenrangú vagy a pároddal, ugyanannyi jogod van a házassági szándékot kinyilvánítanod neked is. Aki ezt nem így gondolja, az nyilvánvalóan nem egyenrangú párkapcsolatban él, és a "romantikusság" nevű maszlaggal akarja elfedni a saját (vagy férfiak esetén a párja) alárendelt szerepét a kapcsolatban.

2010. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előszőr is, nem minden nőnek ez a leghőbb vágya, nekem egyáltalán nem volt... nem is görcsöltem rajta, és el is vettek minden előzetes para nélkül.


Nekem az jön le az írásodból, hogy a párod nem bánná, már mondta és/vagy utalt is rá, hogy elvenne, de te egyszer sem voltál pozitív ezzel kapcsolatban. Én, ha az ő helyében lennék, innentől kezdve már nem nagyon mernék kezdeményezni, ami érthető is. Szerintem nyugodtan ülj le vele és mond el, hogy mit érzel. Hogy te is szeretnéd és komolyan gondolod. Így tudni fogja, hogy te is akarod és nem fog félni a csalódástól.


Amúgy meg, ezek után én nem értem, hogy miért annyira fontos az a romantikus pillanat, amikor ő majd kitalálja a gondolataidat és megkéri a kezedet. Egy pasitól SOHA ne várjuk el, hogy kitalálják a gondolatainkat, mert a legtöbbször csalódás a vége.


Én szerintem fontosabb egy jó házasság, mint egy romantikus lánykérés vagy teszem azt nagy buli az esküvőn. De ez ott kezdődik, hogy kommunikálunk és ez itt ebben az esetben épp elmaradni látszik.


Szóval mindent bele kedves kérdező, és sok boldogságot!

2010. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1o:14!

"Legyen önbecsülésed, és ne tartsd magad használati tárgynak vagy alacsonyabb rendűnek."

Nekem van önbecsülésem és nem tartom magam használati tárgynak, sőt alacsonyabb rendűnek sem! Ha van olyan kapcsolat, ahol a felek egyenrangúak, akkor a miénk tökéletesen olyan. Ezt a "csendben várom" dolgot pedig nem azért írtam mert nekem kuss a nevem, csak egyszerűen nem szeretném "kierőszakolni" azt ami amúgy meglepetés lesz.

Lehet, hogy régimódinak tartasz, de én szeretném sőt engem megtisztelne, ha a párom kérné meg a kezemet, letérdelve minden ahogy a nagykönyvben meg van írva! HA akarok igen-t ha akarok nem-et mondok ettől nem vagyok alacsonyabb rendű, sőt!

Az pedig, hogy egy olyan férfi mint a párom valamikor feleségül VESZ nekem nem olyan mintha megvásárolna sőt megtiszteltetés, egy csodálatos érzés lesz számomra.

A másik meg, tudja az elképzeléseimet a házasságról és azt is tudja, hogy vágyom rá, megbeszéltük ezt már kismilliószor:) csak várat még magára (ami önmagában nem is baj, a jelenlegi távkapcsolatunk miatt).


Szóval nem küzdök önértékelési gondokkal és nem érzem alacsonyabb rendűnek magam, egyszerűen szerintem nem a nő dolga unszolni a férfit:)


De köszi a válaszod, ez is egy hozzáállás:)

2010. szept. 8. 10:22
 8/11 A kérdező kommentje:

1o:17


Én tudom, hogy mi egy jó kapcsolat alapja és a kommunikáció is közte van:) Sokat beszélünk rengeteg dologról, erről is.

Sőt nem hiszem, hogy egy romantikus lánykérés, vagy egy buli az esküvőn fontosabb lenne a házasságnál, sőt!

Számomra nagyon fontos a házasság és tudom, hogy nem ezektől lesz jó...

Amikor először került szóba az eljegyzés akkor tudta, hogy korai, és be is látja. És azzal is tisztában van, hogy vágyom rá és szeretném az eljegyzést, erről is sokat beszéltünk már.

Az én külön kérésem volt, hogy meglepetés legyen, mikor a legkevésbé számítok rá!

szóval nem hiszem, hogy a kommunikáció hiányában lenne nálunk!



köszi a válaszod egyébként, kedves vagy:)

2010. szept. 8. 10:34
 9/11 anonim ***** válasza:

El sem tudom képzelni, hogy mi lehet annak a nőnek a fejében és a lelkében, aki a lánykérést megalázónak érzi! és a házasságkötést meg valami adás-vételnek! :O o.O

Biztosan soha nem élt még át ilyet, mert akkor tudná, hoyg ennél romantikusabb, meghatóbb, szerelmesebb pillanat nincs a világon! Ilyenkor egyik fél lelkében sincs semmiféle szándék a másik megalázására vagy megvételére! ezek szerelmi házasságok már, nem az előre elrendezett érdekházasságok! azért ez jelentős különbség! és teljesen mássá teszi a dolgokat! jesszus...

2010. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

18:56

én is így gondolom:) köszi

2010. szept. 9. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!