Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Váratlan eljegyzés bejelentése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váratlan eljegyzés bejelentése a családnak? Hogyan illik?

Figyelt kérdés

20 és 23 évesek vagyunk a párommal, már vőlegényemmel.

Karácsony után elutaztunk, itt történt az eljegyzésünk, amiről semmit nem tudtam, nem is sejtettem és azóta is elég over the moon érzésem van, tegnap óta nonstop a kezemet fotózom különböző helyzetekben, egyszerűen el sem hiszem. Még senkinek nem szóltunk, szeretnénk ezt így kicsit megélni kettesben. Nem mondta senkinek, hogy mire készül, egyedül szervezte meg teljesen.


Nem tudom, mi ilyenkor a szokás... Telefonon elmondani másoknak? Vagy várjunk, amíg hazamegyünk és élőben? Nyilván a szüleim életét pl. ez túl sok mindenben nem befolyásolja, de közben az életem nagyobb dolgait sosem telefonon mondtam el nekik.


2023. jan. 5. 18:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%

Szülőknek, tesónak, nagyiknak személyesen.


Lehet, hogy nem befolyásolja az életüket, de arra is felkészülnék, hogy kicsit földhözragadtabban fogják fogadni a hírt. (nem repesnek majd az örömtől)

2023. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
55%

Mijazaz over the moon? Magyarul is lehet ám beszélni, nem fogunk elájulni az "angol tudásodtól", csak mert befűzöl egy-két idegen kifejezést. :)


Amúgy úgy "illene", hogy mindketten meglátogatjátok mindkettőtök szüleit, de van, akinek telefonon is oké. Nincs univerzális szabály. Akár facebookra vagy családchatbe is dobhattok egy képet a gyűrűről, te ismered a családodat, és még fontosabb, csak te tudhatod, hogy szeretnéd. Azért durva, hogy ez az oldal hamarabb tudja, mint a szüleid.

2023. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy bánnák a dolgot.

5 éve együtt vagyunk, 1 éve össze is költöztünk. Beszéltünk a jövőnkről sokat, mind a kettőnk családja tudja, hogy komolyan tervezünk egymással.



Kedves 2. válaszoló, szerintem vannak kifejezések, bizonyos szavak, amik angolul jobban hangzanak, könnyebb velük kifejezni a mondanivalómat. Mivel rengeteget használom a mindennapok folyamán is az angolt, ezért nekem így kényelmes. Gondolom, sikerült megértened így is, mire célzom.

Az, hogy leírtam ide az eljegyzésünk hírét, mivel elég lényeges a kérdésem szempontjából, nem hinném, hogy probléma. Anonim oldal, senki nem tudja, hogy ki vagyok én, vagy a párom, kik a szüleink stb. Remélem, most, hogy kikötekedted magad, jót fogsz aludni az éjjel.

2023. jan. 5. 18:31
 4/48 anonim ***** válasza:
88%

Ez esetben gratulálok. Éljen a Jegyespár!


-1-

2023. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Szuloknek, eloben, tobbieknek, akik annyira nem fontosak, bejelentitek facebookon pl.
2023. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
81%

Hatalmas kérdés ... :D


Én várnék vele, akkor már inkább személyesen, nem kell mindenkinek mindent azonnal szétkürtölni. Én még fészen sem vagyok fenn, és nem is hiányzik.

2023. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Igen, számunkra hatalmas, mert elég meghatározó pillanata ez az életünknek.

Sértődést sem akarunk egyik oldalról sem, főleg hogy én pl. anyukámmal azért naponta beszélek innen is, barátom szüleivel is most reggel facetimeoztunk.

2023. jan. 5. 18:51
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Abból a rengeteg fotóból, amit nonstop készítesz a kezedről, küldj egyet majd a távolabbi rokonoknak, a közelebbieknek pedig mondjátok majd élőben. Legtöbben így csinálják, de amúgy nincs erre szabály, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. A rokonaidat, családodat te ismered, csak sikerül felmérni, hogy lenne a legjobb, még ilyen over the moon állapotban is.
2023. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az eljegyzésnél ez bevett szokás, ott gyakori, hogy a pasi csak úgy meglepetésszerűen előrukkol valahol a gyűrűkkel. Elmeséled boldogan a családnak, barátoknak, és annyi.

Barátnőméknél már óvodás volt a két gyerek, amikor a szülők elkezdtek puhatolózni, hogy nem akarnának-e esetleg összeházasodni. Akkor közölték csak velük, hogy már lassan 10 éve házasok. Még egyetemistaként házasodtak össze két tanúval.

2023. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
59%
#7 Jó, hát én csak szóltam, hogy nehéz lesz átadni a szüleidnek, hogy érzed magad, ha nem tudod igényesen kifejezni magad a saját anyanyelveden. Bocs a segítőkészségemért.
2023. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!