Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elképzelhető, hogy ennyi idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető, hogy ennyi idő után megkéri a kezem?

Figyelt kérdés

A párommal 9 éve vagyunk együtt, hozzávetőlegesen 6 éve élünk együtt. Számomra igen fontos a lánykérés és az esküvő. Számára annyira nem, de valahol megértem, a családja nem az az igazi összetartó, mint pl. a miénk, a szülei pár éve nem élnek együtt.

4-5 éve igen sokszor szóba hozza a gyerek témát. Megmondom őszintén én is szeretnék már gyereket, így lassan 32 évesen, de nekem van egy elképzelt sorrendem. Lánykérés,esküvő, gyerek. A gyerek témára mindig ez a válaszom, hogy majd, ha lesz gyűrűm. Persze, ha teherbe esnék, nem esnék kétségbe és nem rohannék abortuszra. De mostanában sokat agyalok ezen a dolgon. Ha annyira szeretne gyereket és tudja, hogy ez számomra mennyire fontos, miért nem kapok tőle egy gyűrűt? Sokaktól azt kapom, ha eddig nem kérte meg a kezem, ezután sem fogja.. De én azért kicsit mindig bízom benne, hogy na hátha idén, hátha majd idén..

Úgy gondolom egy közös gyerek sokkal nagyobb elköteleződés, mint egy házasság. És Ő ha ezt nem meri meglépni, akkor hogy vállaljak vele gyereket?

A kapcsolatunk rendben van, szeretjük egymást, mindent meg tudunk beszélni egymással, boldog párkapcsolatnak mondanám.


Tudom, sokak szerint egy gyűrű nem változtat semmin, a papír nem ér semmit, meg hasonlók, de én mégis vágyom ezekre az életre szóló élményekre.


Mostanában egyre sűrűbb a gyerek téma, amire a válaszom a gyűrű.. De azt érzem, ha esetleg megkérné a kezem, az azért lenne, mert én "ráerőszakoltam". Vagyis magamtól így nem szoktam odamondani, csak amikor érdeklődik afelől, hogy mikor lesz gyerekünk.


Szerintetek várjak még? Elképzelhető, hogy ennyi idő után még megkéri a kezem?

Vagy engedjek el a vágyaimból és ugorjunk bele a gyerekvállalásba?

Dehát csak egyszer élünk, nemde?


Köszönöm a válaszokat! (31/N)



2023. ápr. 24. 12:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sose fog elvenni már
2023. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképp se ugorj bele házasság nélkül gyerekvállalásba. Szép és jó, de nehézségei vannak bőven és az a papír igenis sokat számít majd amikor jönnek a bajok.


Viszont alapvetően elég ritka, hogy valaki 8-9 év után megkéri a párja kezét. Nem mondom, hogy nincs ilyen, mert ismerősi körben is ismerek ilyent, csak alapvetően nem normális, hogy valaki csak közel 10 év ismerettség után meri ezt meglépni. Ha ilyen elköteleződési gondja van, mi lesz majd a gyerek esetében amikor meg aztán pláne kell a határozottság?

2023. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem kéri meg a kezed soha!

Úgyhogy gondolkodj el, hogy vele tervezed-e a jövőt.

Én nem tenném és gyereket aztán végképp nem vállalnék még akkor sem, ha "meggondolná" magát az esküvővel kapcsolatban = ráerőltettnéd úgymond.

2023. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem szeret, mégha óvatos is 5+ év után már el kellett volna jegyeznie
2023. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

"Úgy gondolom egy közös gyerek sokkal nagyobb elköteleződés, mint egy házasság. És Ő ha ezt nem meri meglépni, akkor hogy vállaljak vele gyereket?"

Ebben teljesen igazad van.


"mindent meg tudunk beszélni egymással, boldog párkapcsolatnak mondanám."

Ezzel viszont nem értek egyet. Ha tényleg mindent meg tudnátok beszélni egymással, akkor ezt a kérdést nem nekünk hanem neki tennéd fel. Illetve az ő okairól sem csak elmélkedni tudnál, hanem megkérdeznéd, hogy miért ódzkodik az egésztől. Lentebb írod, hogy azért, mert nem akarod ráerőszakolni, de ez nagyon rossz hozzáállás. Gyakorlatilag 4-5 éve már ezen őrlődsz emiatt a marhaság miatt. Az még nem ráerőszakolás, hogy megkérdezed a nézőpontját! Már 30 elmúltál, ki tudja, mennyi idő lesz mire összejön a gyerek.

Ha nekem ilyen vágyaim lennének és 30 évesen, 8 év kapcsolat után még mindig nem történne előrelépés az ügyben, én nagyon átgondolnám, hogy biztosan ő-e a legmegfelelőbb társ a számomra.

2023. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#5


Ő azt vallja, hogy előtte meg kell teremteni a körülményeket. Legyen előbb ház, miegymás. Jól élünk egyébként, úgy gondolom beleférne egy esküvő is anyagi téren,de ő eléggé fogja a pénzt.

Persze kérdeztem már tőle, hogy miért nem. De szerintem ez egy elég kényes téma, és tényleg nem szeretném, hogy a végén meg úgy érezzem, hogy ráerőltettem. Még az idei szülinapomat megvárom, hátha.. :D

Utána se hagyom el, nem arról van szó.. De már sokszor tényleg azon kapom magam, hogy fiatalabb nem leszek. És legalább két gyereket szeretnék, mert olyan jó egy testvér. :)

2023. ápr. 24. 13:38
 7/35 anonim ***** válasza:
98%

"Mostanában egyre sűrűbb a gyerek téma, amire a válaszom a gyűrű... De azt érzem, ha esetleg megkérné a kezem, az azért lenne, mert én "ráerőszakoltam". Vagyis magamtól így nem szoktam odamondani, csak amikor érdeklődik afelől, hogy mikor lesz gyerekünk."


Miért nem lehet a 21. században egy jó párkapcsolatban megmondani, hogy TE MIT AKARSZ. "Szeretném, ha megkérnéd a kezem és elvennél feleségül, szeretnék a feleséged lenni."


Én egy jó párkapcsolatban biztos, hogy felvállalnám magam és vágyaimat (ezért lehet jó párkapcsolatnak nevezni a kapcsolatot) és azt mondanám, hogy még 3 hónapot vagy fél évet várok, ha addig nem kerül sor a lánykérésre (és azt követően x időn belül a házasságra), akkor sajnos el kell köszönnünk egymástól.

2023. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#4


Nem értek Veled egyet. Szerintem ennyiből nem lehet ezt leszűrni.

Nagyon sok embernek nem fontos a házasság..


Az én párom szeret engem. Nagyon is! :)

2023. ápr. 24. 13:41
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Neked fontos, 9+ éve vagytok együtt, de arra nem képes hogy a kedvedért megházasodjon, akkor elgondolkodtató mennyire is vagy fontos számára.


Én haveri körömben 2 esetben nem vették el a nőt, 5+ év után:


1, karrierista mindketten, gyerek és család kizárva


2, nem akarja magát elkötelezni a nő mellett

2023. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

"Az én párom szeret engem. Nagyon is! :)"

Annyira úgy tűnik nem, hogy a te igényeidet is figyelembe vegye, még ha neki mondjuk a házasságkötés nem olyan fontos. Ebben a kapcsolatban úgy tűnik, hogy csak az ő érdekei vannak figyelembe véve.

Ha neked fontos a házasság, biztos, hogy nem vállalnék gyereket anélkül. Még mit nem... De nem kell játszmázni. Ha még egyszer felhozza a gyerektémát, akkor komolyan meg kell neki mondani, hogy rendben, majd házasságkötés után.

2023. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!