Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Okozhat problémát a kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozhat problémát a kapcsolatban, ha az egyik félben korábban megérett a gondolat, hogy komolyabb szintre emelné a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Kislány korom óta egy idilli családi kép él előttem mint életcél, és szeretnék fiatalon anyává válni. Lassan 25 éves vagyok, másfél éve együtt vagyunk a párommal, ebből fél éve egy albérletben is lakunk. Bennem már teljes mértékig megérett az eljegyzés gondolata, és vágyom arra, hogy a megkérje a kezem. A minap beszélgettünk arról, hogy ki hogyan látja a jövőnket, de ő azt mondta, hogy el tudja velem képzelni, azonban fejben és lélekben még nem érett meg benne a gondolat.

Szerintem ez betudható a korábbi gondjainknak, ugyanis a tanulmányaim kissé leszívták minden életkedvem, és az elmúlt hónapokban nehezebben mentek azok a dolgok, amelyeket számára fontosak. Pl: takarítás, főzés és hasonló dolgok. Rágörcsöltem a diplomám megszerzésére, ami stresszel járt és rosszul osztottam be az időmet. Megértő volt velem és támogatott, de időnként látszott rajta, hogy zavarja. Azóta teljesen rendben vagyok, de úgy vélem emiatt lehetnek aggályai és nem meri megkérni a kezem.

Nagyon hasonlítunk és sok pár számára példaképek lehetnénk a kapcsolatunk minőségével, most mégis félek, hogy ez a rosszabb időszakom elbizonytalanítja és, hogy ez eltaszíthatja tőlem.


Szerintetek jogos az aggodalmam? Vagy csupán annyira szeretném már, hogy megkérje a kezem, hogy emiatt képzelek be egy olyan problémát, ami talán nincs is? Ugye nem lenne szabad ennek évekkel visszavetnie a kapcsolatunkat?



2023. aug. 5. 20:53
A kérdező szavazást indított:
Nyugi megkéri majd a kezed, csak légy türelmes.
Megszakadt valami, és lehet, hogy nem fogja tudni megtenni a következő lépést.
Felejtsd el. Ez veszett fejsze nyele.
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

"az elmúlt hónapokban nehezebben mentek azok a dolgok, amelyeket számára fontosak. Pl: takarítás, főzés és hasonló dolgok"


Én nem akarnám, hogy ez megkérje a kezem.

2023. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem szeretném, hogy egy olyan férfi kérje meg a kezem, aki egy trehány disznó. Fontos számára, hogy rendben legyen a lakás és ki is veszi belőle a részét. De pont mint ahogy egy nőnek sem imponál ha egy trehány férfi után kell mosni, főzni, takarítani, neki se feltétlenül esett jól mikor a túlóra után a rendetlen lakásba ért haza mert napok óta nem tudtam kivenni a részem a házimunkából. Főleg azok után, hogy az előtte lévő időszakban csilivili rendet tartottunk ketten a lakásban.
2023. aug. 5. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Aha, jól van, cica. Kapd be a legyet gyorsan és sikáld a padlót.
2023. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Fél éve laktok együtt, és te már azon remegsz, hogy mikor jegyez el. Egyáltalán beszéltetek erről, hogy ki hogyan tervezi ezeket? Akar egyáltalán házasodni?


Másrészt meg egy élet során több olyan eset van, mikor nem az a legfontosabb, hogy fényesre legyen nyalva a padló. Például mikor gyereketek születik. De lehetsz beteg, lehet húzós időszak a karrieredben, vagy bármi. Akkor mi lesz? Otthon kapod az extra feszkót, mert nincs patika rend? Szép házasság lesz.

2023. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Uhh, hogy ha pár hónap rendetlenség miatt kiborult a gavallérod akkor ez minden lesz csak sikeres házasság nem… Jól gondold meg mire vágysz.

30/N

2023. aug. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a kapcsolatom minősítését kértem.. ennyi feminista faszt egy helyen.. nem láttok bele, nem tudjátok milyen volt, de egy normális kérdésre sem birtok válaszolni.. inkább ne is írjatok ha nektek ez a válaszadás és a segítség
2023. aug. 6. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi nem tetszik? Csak egyféle választ tudsz elfogadni, hogy persze, még idén megkér, a gyűrű is megvan.


A valóság meg az, hogy az ilyen nőket pont nem szokták elvenni. Te vagy az, aki mindent be fog nyelni, igazi lábtörlő leszel, mert azt reméled, hogy ha kitartasz, akkor X év után kiérdemled, hogy végre eljegyezzen. Majd kapsz egy gyűrűt, hogy csend legyen pár évig, te meg tovább tepersz, hogy kiérdemeled az esküvőt, ami sosem jön el.

Aztán egyszer csak bejelenti a pasid, hogy van neki más, és odaköltözik, aztán fél éven belül eljegyzi, elveszi, és úton lesz a gyerek is. Te meg nem fogod érteni, hogy ő mivel jobb, hogy mindent megkapott, amit neked csak behazudott.


Tisztára nyalhatod a lakást napi kétszer, utána a pasid tetőtől talpig, engedheted naponta popiból pofiba, hatfogásos vacsorával várhatod minden este. Az ilyen nőket soha nem fogják a férfiak megbecsülni. Minél görcsösebben akarod kiérdemelni a lánykérést, annál kevesebb az esélyed rá.

2023. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Okozhat, de nem ilyen fél év együttéléseknél. Szerintem még felesleges siettetni a párod. De tudd, hogy ez nem egy olyan dolog, amit ki kell érdemelned takarítással meg folyamatos másik kedvében járással. Ha nem teszi meg, akkor simán nem kész még erre, én nem látnék bele többet.


Én 5 év együttélés után sem kaptam gyűrűt, de eszembe nem jutna, hogy azért, mert keveset takarítok, vagy valamit rosszul csinálok 🤣.

Több konfliktusunk is volt viszont ebből.

Elfogadtam mostanra, hogy ez nem rólam szól, hanem a párom bénasága amivel neki van dolga, nem nekem.

Beszélgettünk sokat erről, de most nem hozom szóba a dolgot direkt. Elmondtam a véleményem 2x-3x az évek alatt, 1 éve nem hoztam szóba.


Neked is javaslom, hogy beszélgessetek, de ne told túl. Mert ha olyan szorongása, blokkjai vannak ezzel kapcsolatban, mint az én páromnak, akkor azzal csak olajat öntesz a tűzre és még jobban irtózni fog az egésztől. Beszélgetni kell, de folyamat pusholni, célozgatni nem.

Azért te 5 évet ne várj, én ebben extrém hülye vagyok 😅.


Bár idő kidobásnak semmiképp nem érzem, ha alapból olyan a kapcsolat amit megpecsételnél házassággal, az nem időpazarlás. Ha nem lesz belőle semmi, akkor meg így jártam.

Csak tudd, hogy ilyen is van.

Nem vészmadárkodás akart ez lenni, mert 1,5 év nem a világ, fél év együttélés meg pláne nem, a legtöbb ffi 2-3 évet tart ideálisnak…szerintem az még reális teljesen, annyit érdemes várnod, ha amúgy jó a kapcsolat.

2023. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Jah, tényleg példaképek lehetnétek sok pár számára. Egy agresszív, trágár és erőszakos hisztigép, meg egy lúzer, aki ezt elviseli.
2023. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha jól értettem, akkor csak sulizol, munka még nincs mellette. Hogyan tartod fenn magad ? Mire alapoznad a gyerek dolgot? Nem tudom, pontosan hány éves vagy, de gondolom ha diploma körül, akkor olyan 22 körül lehetsz. Nem kell sehova sietni, a mai világban fiatal anyának lenni kb lehetetlen az anyagi oldal miatt. Inkább élvezzétek ki azt az időt, amit meg kettesben tölthettek.
2023. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!