Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés manapság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés manapság?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre a környezetemben, hogy mindig a lány hisztizte, könyörögte ki az eljegyzést. (Ne vegyétek szószerint). A férfiak végül beadták derekukat. Nagyon szomorú vagyok, mert én is ezt tapasztalom, hogy a nõ az, akinek nem szabad feladnia. Mint egy kiskutyának, követnie kell a gazdáját. Ezek a nōi ismerõseim tapadtak, mint a piócák. El vagyok keseredve és igen féltékeny is vagyok, tudom "megdolgoztak" azért a férfiért, aki simán velük maradt volna eljegyzés nélkül is. Én is sokat teszek a kapcsolatomért, de szomorúvá tesz ez az egész, hogy nekünk nōknek kell szinte manipulálni a férfit

2023. aug. 21. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos vagy sem, a modern kor ezzel jár, írom ezt nőként. A férfiaknak nem kell feleségül venni senkit, hogy nőhöz jussanak, viszont nem is elég az, ha csak létezik, mint 500 éve, mikor a falubeli lusta akárkinek is kerítettek feleséget a szülei.
2023. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Egy gyűrű meg egy papír a házasságról szerintem semmit nem erősít meg, engem nem is foglalkoztat az egész kb, mert műnek látok már mindent is ebben a világban. Tesom is úgy könyörögte ki meg a gyereket is a párjától és megvolt az eskűvő a műboldogságban, a gyerek is jött egyből és csak jatszak a fejüket hogy mennyire boldogok, közben meg ölik egymást, de a tesom szerint biztos sokat dobhatott volna az egész szar kapcsolatukon egy gyürü, egy papír meg egy gyerek... Egyre több ilyent látok és alig van ami nem hamis... De mindegy is , én úgy vagyok vele, hogy ez az ő életük és ha így akarják élni akkor éljék így, ha össze erőltetnek maguknak egy hamis világot meg stb. Az fix, hogy én ezen dolgokból soha nem kérek, mert rendesen kiábrándít mindenből a mai világ.
2023. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
80%
Szar kapcsolatra feleleges kierőszakolni az esküvőt, de igenis számít a papír: máshogy hangzik, hogy "a férjem", és "a feleségem" (a név felvételéről nem is szólva), mint hogy az élettársam, barátom, pasim.. stb.
2023. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Egész egyszerűen a mai világban egy eljegyzésnél egy férfi számára túlsúlyban vannak a kockázatok a lehetséges előnyökkel szemben.
2023. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

"egy férfi számára túlsúlyban vannak a kockázatok a lehetséges előnyökkel szemben"


????

2023. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtat, hogy más is így látja. (Kiegészítésként: 10, 7 illetve 4 év után volt eljegyzés közeli ismerōseimnél
2023. aug. 21. 12:14
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

Oké, példa:

Ha valami eljegyzés nélkül is működik, akkor működik.

Viszont rengetegszer előfordult már, hogy házasság/gyerek után a nő egész egyszerűen megváltozik, esetleg arra használja a házasságot, hogy kisemmizze a férjet, és manapság ez egyre jellemzőbb irány. Cserébe ez a papír a férjnek gyakorlatilag semmire nem ad garanciát.

2023. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem a nő hisztizi ki mindig. Sok férfi örül, ha eljegyezhet egy nőt, a szerelmét, akit el akar venni feleségül. Illetve a férfiak között is vannak olyan nagyon tudatosak, akik eldöntik, hogy ők most megnősülnek, gyerek, család, és nem biztos, hogy a szerelem a főszereplő.

Akit nem jegyeznek el, akinél ki kell hisztizni, ott vagy van valami gond. Vagy egyszerűen csak nem fontos az eljegyzés, házasság.

2023. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát nézd, engem 1 év után jegyzett el a párom, egy évvel később pedig össze is házasodtunk. Nem volt semmi kierőszakolás, se kiskutya stílus. 10 éve vagyunk házasok.
2023. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Amelyik férfi csak hiszti hatására képes megkérni egy nő kezét, az annyit is ér agyilag.

Ha magától nem jut el arra a szintre, hogy felnőtt emberként eltudja dönteni hogy együtt tervezi e az életét az adott nővel, nem tud egyedül mérlegelni, hogy a nő személyisége megfelelő e, ott akkor nagy gond van a toronyban.

Aki hiszti hatására dönt az eljegyzés mellett az meg is érdemli a sorsát.

Gondolom olyan emberek ezek akik nem képesek egyedül élni, p*ncifüggők és ezzel meg lehet őket fogni, könnyen becsicskulnak.

Jó sok ilyen házasság van, és nem véletlenül magas a válások száma is.

De eleve mivel manapság viszonylag könnyű elválni (100 évvel ezelőttihez képest), ezért nem biztosíték semmire sem egy eljegyzés, de már egy házasság sem.

2023. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!