Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor a barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor a barátomnak apámtól kellett volna először megkérni a kezem?

Figyelt kérdés
A barátom először tőlem kérte meg a kezem egy köves gyűrűvel egy szép kirándulás alkalmával. Viszont anyám szerint legelőször apàmat kellett volna megkérdeznie, nem engem, hogy egyáltalán hozzá ad-e, és hogy milyen dolog ez hogy ők ebből kimaradtak, és a gyűrűt is szerinte közösen kellett volna kiválasztanunk, hogy nekem milyen tetszik.
2023. szept. 14. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Régen tényleg ez volt a szokás, de mára elavul
2023. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem ad hozzá, akkor szakítanotok kellene?
2023. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
6%

Régi hagyomány ilyen.


Nekem az első barátom (18 éves)anyáéktól kérte meg a kezem de csak mert én 16 voltam es ők mondják meg mehetek e vele.

2023. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

De felnőtten 18 év felett már nem tartják ezt de megszokták beszélni.

Pl az apa már sejti hogy a pasi mire készül mert màr be is van mutatva jóban is vannak kijönnek es ellenére sincs. Tehát manapság ez kimondatlanul müködik inkabb.

2023. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Sunshinedoll ***** válasza:
82%

Szerintem ez attól függ, kinek van erre igénye. Sok lánynak ez nem fontos, vagy régi, béna hagyománynak tartja, másoknak meg igenis az.

Ezt szerintem minden család el tudja dönteni.

Ha neked ez nem probléma, és a gyűrűvel is meg vagy elégedve, akkor nem értem, anyukád miért kötekedik feleslegesen.

2023. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt ezzel problémám, de azóta anyám mindig megemlíti hogy a barátomnak először apámtól kellett volna, nem pedig utólag tudniuk mindenről.
2023. szept. 14. 18:59
 7/22 anonim ***** válasza:
7%

Altalában a ferfiak kozt van valami osszetartás féleség "jókomaság".

Valszeg nem is haverkodik apáddal de a veje akar lenni egy életre. Lehet ez tett nekik be.

2023. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Jézus, szólj már a szüleidnek, hogy 2023-at írunk. Te és csakis TE döntesz az életedről.
2023. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért kért meg, mert megbeszéltétek, és tudta, hogy igent fogsz mondani.

Régen volt, hogy az apától kérték a lányt, és ha odaadta, és a lány nem tiltakozott veszettül, akkor lehet, hogy élete végéig boldogtalan volt.

Ma már, amikor a lány dönthet, hogy hozzámegy-e a kérőhöz, gondold el, milyen lenne, ha apád odaadna (???).

Anyukád a régi módi szerint gondolkozik, de az a lényeg, hogy a végén mindenki elégedett és boldog legyen. Gondolom, ismerik, és elfogadják a párodat vőnek.

2023. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyád csak előbb akarta tudni a pletykát.
2023. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!