Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyhogy valakit 1 éven belül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyhogy valakit 1 éven belül eljegyeznek, mást meg évek óta együtt járással sem?

Figyelt kérdés

Ismerkedős szakaszban van az életem, csak ha belegondolok ebbe, hogy megint majd valakivel évekig járogassak aztán vagy lesz értelme vagy nem, az elég lehangoló. Néha esélytelennek látom, hogy legyen valaha családom vagy egyáltalán valaki feleségül vegyen.

Az sem segít, hogy pár év és 30 leszek.

Ne szidjatok légyszi, így is elég lehangoló ez az újrakezdős életszakasz😔



2023. szept. 20. 09:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Ha már ismerkedéskor erről fantáziálsz és az egésznek csak annyi a lényege, hogy végre az ujjadon legyen már a gyűrű, akkor téged nem igazán érdekel az a fiú, szerintem. Annak kellene örülni, hogy van valaki, akivel szeretsz együttlenni, nem? Úgy tűnik, mintha csak egy eszköz lenne ahhoz, hogy megkapd, amire vágysz.
2023. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy az emberek nem ugyanolyanok, mint ahogy a kapcsolatok sem.


Egyébként magánvélemény, és személyes tapasztalat, de az ilyen "megismerem, fél év múlva eljegyzem, egy év múlva elveszem" kapcsolatok nem mindig szoktak ám felhőtlenül boldogan végződni.

Neked pedig azt tudom mondani, hogy azért huszonévesen nem vagy még vénlány. Évekig járogatni meg olyannal kell, akivel el tudsz képzelni egy stabil közös jövőt. Azért pár hónap után már érzi az ember, hogy a másik fél mennyire felel meg a számára. Nyilván a jövőbe senki nem lát, de mondjuk olyan kapcsolatokban, ahol tök egyértelmű, hogy nem fog működni a közös élet, nem érdemes éveket beleáldozni.

2023. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem a házasságban vagy az eljegyzésben kellene látni az élet értelmét, hanem abban inkább, hogy a párod szeret és tisztel.


Lehetséges , hogy túlságosan kifejezed, hogy a célod az eljegyzés, lehet az áhított álom miatt hibákat követsz el, talán nem megfelelő emberekkel vagy együtt. Sok oka lehet annak, hogy nem kötik be a fejedet.


Értem én, hogy szép dolog az eljegyzés, házasság, de azt ugye tudod, hogy nem ér semmit a gyűrű, ha nem hozzádvaló a társad?

2023. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%

Kamaszkent olvastam egy könyvet h miért csak a rossz lányokat veszik el a Férfiak. Még kis ronda deszka csíra voltam, már minden barátnőmnek a 2. Pasija volt, velem randizni se akart a kutya se.


Már nem sok mindenre emlékszem, de a lényege az volt h fel Kell kelteni az érdeklődésüket utána meg nem szabad loholni utánuk, nem szabad csüngeni stb.

Lényeg h utána is legyen egy tartás bennünk nőkben.


Fősulin kikupálódtam külsőre. Szovegemmel sosem volt baj, a bartnoim is imádták h jókedvű vagyok. A pasikkal is így viselkedtem. Aztán észre vettem h tényleg úgy működik a világ ill. A pasik ahogy a könyv írja.


Amúgy két eljegyzesem volt, az elsőt felbontottuk a második férfi pedig az első évfordulón kért meg. Házasság gyerek.

2023. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%

27 leszek idén, teljesen megértelek, én is átmentem ezen az elmúlt egy évben, miután vége lett a hosszú kapcsolatomnak.


Én ezt a témát alapvetően tisztázom már az első randik egyikén. Szeretne-e a másik családot, meg akar-e házasodni, stb. Akinél úgy érzem(vagy hallom), hogy nem, vagy inkább nem, azzal nem folytatom az ismerkedést. Nekem fontos a házasság és a családalapítás, így én olyan párt keresek (szerencsére már csak kerestem ) aki ebben azonosulni tud velem.


Illetve szerintem a "mi korunkban" már nem kell éveket várni erre, sokkal dinamikusabb a járás-összeköltözés-eljegyzés dolog, legalábbis én ezt látom a környezetemben. Plusz ott van az is, hogy kivel jön össze az ember. Jártam olyannal, akivel jó volt, jó volt, de nem éreztem, hogy vele akarnám leélni az életemet. És olyannal is akinél már a második randin azt éreztem, hogy feleségül akarok menni hozzá. :D Ez a férfiaknál is így van, szerintem csak olyan férfival érdemes elkezdeni járni, akivel tényleg nagyon passzoltok, és tényleg nagyon el tudtok mélyülni érzelmileg. Nekem pl meg kellett tanulnom, hogy az, hogy jól kijövünk még nem elég ahhoz, hogy járjunk is. Ennél sokkal mélyebb kötődésre van szükség.

2023. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

Mintha egy eljegyzéssel előrébb lennél....

Egy eljegyzés sem biztosíték semmire, mert 10 perc alatt fel lehet bontani. És egy házassággal sem nagyon érezheted magad biztonságban, hiszen ha nincs közös vagyon és gyerek akkor kb 3 hónap alatt elválhat tőled a másik fél (akár beleegyezel akár nem).

Úgyhogy a mai világban sokkal inkább kell törekedni egy ténylegesen komoly és jó párkapcsolatra, minthogy arra hogy mikor kerül gyűrű az ujjadra. Sokan vannak akiknek rákerül az ujjukra, de ha megnézed a válási statisztikát akkor láthatod hogy igen sok embernek le is kerül igen hamar a gyűrű az ujjáról. És akkor még nem beszéltem azokról akiket a közös hitelek tartanak össze azért nem válnak (vagy nincs hol lakni azért nem szakítanak).

2023. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy neked fontosabbak a keretek mint az ami a keretben van, a lényeg, a kapcsolat,a szeretet. A társadalom nem ítél el ha nincs papírod a kapcsolatodról, a házasságok közel 70%-a válás. Semmi nem számít csak maga a kapcsolat addig amíg tart.
2023. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
67%

Konzervatív hapsi "intenzív járogatással" tehát együttéléssel, ha azt látja rajtad, hogy normális vagy, akkor elvesz feleségül.

Aki nem konzervatív, annak eleve maga a házasság se fontos..."csak egy papír", "pénzkidobás", "rongyrázás".

2023. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%

És mire mennél ha 3 hónap után eljegyeznének? Hogy miután kibüszkélkedted magad, 2 év múlva nekikezdj egy 2-3 éves kinszenvedéses válásnak?


Jobb ha előbb minél jobban megismeritek egymást, járás, összeköltözés, és ha úgy is minden jó, akkor leghamarabb 2-3 év múlva jöhet az esküvő. Leghamarabb! És még ez sem garancia semmire,csak jelentősen csökkenti a pofáraesés kockázatát.

Persze van akinek működik az 1 hónap után eljegyzés, de szerintem az fehér holló.

2023. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem az érzéseidet, sajnos még mindig maradt egy adag a régi társadalmi elvárásból, hogy 22 éves korodra már anyuka legyél férjjel. Nem csoda, nagymamánál így volt, ezt adja tovább a lányának, aki az anyuka, aki ugyan már megtehette volna azt is, hogy kicsit később találja meg az igazit, de még inkább ő is belehúzott 18 évesen, és egy picit ezt adja tovább a lányának is, akit meg aztán már tényleg nem fog megszólni a falu népe, ha sosem lesz gyereke és szingli marad, de mégis benne van a nyomás.


Hogy miért kérik meg pár hónap után valaki kezét, hát én arra tippelek, hogy le akarja gyorsan foglalózni, vagy nagyon házasodni akar már. A férfiak úgy vannak ugyanis beállítva, hogy ha van egy jól működő kapcsolat és még fiatalok, akkor nem gondolják azt, hogy gyorsan kell házasodni, mert úgyis együtt maradnak örökre, a papír ráér 2-3-4 évet. Én már készen állnék az esküvőre, párom még nem kért meg 2 év után. De sokat beszélünk róla, leginkább pénzügyi akadálya van, bár én mindig mondom neki, hogy ezt meg tudjuk oldani. Most azt beszéltük, hogyha minden jól megy, jövőre összeházasodunk. De az eredeti terv az 2 év múlva lett volna, de csak miatta. Meglátjuk, hogy kinek az akarata érvényesül :D


Na de visszatérve, én amikor azt láttam, hogy hamar van eljegyzés, az tényleg azért volt, mert nem bízott a lányban, a kapcsolatban. Konkrét példa, másfél hónap után kérte meg az egyik lány ismerősömnek a kezét a palija. A lány 18 volt, a srác nem tudom, 20as évei elején járt. Ezzel a lánnyal meg egy társasággal mentünk bulizni, a lánynak meg sok fiúja volt korábban, bulikban sok emberrel kavart. Ezt tudta is a srác és ezért 1-2 nappal előtte megkérte. Ráadásul úgy, hogy 2 hét múlva mentek volna nyaralni és elvileg akkor tervezte, de "nem bírt tovább várni". Majd a buliban hívogatta és amikor nem vette fel, akkor megcsalással gyanúsította. Tehát igen, gyorsan megkérte, hogy a lánynak ne jusson eszébe megcsalni. Amúgy összeházasodtak 6 évvel később :D De ki tudja milyen ez a kapcsolat, ami már az elején bizalmatlansággal indult.

2023. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!