Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom német, be akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom német, be akar mutatni a családjának szóval nemsokára megyünk Németo.-ba. Nagyon félek! Mit tegyek, hogy ne kerüljek kellemetlen helyzetbe?

Figyelt kérdés
A barátom német, és nagyon szeretjük egymást..az igazság az h nem beszélek túl jól németül, de ő ezt megérti és mindig próbál s egíteni.. most be akar mutatni a családjának szóval nemsokára megyünk németo.-ba.. nagyon félek a családjától..vajon mit fognak szólni hozzám, h alig beszélek németül, mit akarok én a fiuktól? stb...van vkinek tapasztalata ilyesmi téren?
2009. jan. 17. 18:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Van ismerősi körben, aki Olaszországba ment férjhez, olyan, aki Angliába, meg tudod tanulni a nyelvet, emiatt ne aggódj, nekik se egyik napról a másikra ment, ha a párod segít, idővel ez nem lehet probléma.
2009. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van hasonló élményem. A párom nevelőapja olasz. Ő jól beszél magyarul, de a szülei egyáltalán nem. Novemberben elhozta őket Magyarországra, eljöttek meglátogatni minket is. Nagyjából annyit ha tudtak rólam, hogy én vagyok a barátnő, akivel egy ideje együtt lakik, és én is egyetemre járok. Most kezdtem olaszul tanulgatni, egy-egy szót esetleg megértek belőle, szóval beszélni nem tudtam velük, maximum egyet-egyet fordítottak nekem. Elmentünk vacsorázni. Rajtam kívül mindenki beszélt olaszul, szóval képzelheted mennyire vettem részt a beszélgetésben. A nagymama egész vacsora alatt engem figyelt és mosolygott. De ettől függetlenül nem éreztem rosszul magamat, mert kedvesen viselkedtek velem. Mondjuk ez egyszeri alkalom volt, de úgy néz ki nyáron kimegyünk a párommal Olaszországba. Ilyenkor szerintem a szülők, nagyszülők kedvesebbek és elfogadóbbak, mint egyébként, hiszen a nyelvi akadályok miatt nem ismerhetik ki a gyerek választottját annyira. Másrészt vannak alapvető dolgok, amelyeket az ember megért a testbeszédből, a mozdulatokból.


Légy kedves, mosolyogj sokat, viselkedj természetesen. Ne ess kétségbe, ha nem tudod megfelelően kifejezni magadat, ezért senki nem fog bántani téged. Próbálj beszélgetni velük a szókincsedhez mérten, és megmondhatod azt is, hogy nyugodtan javítsanak ki, ha rosszul mondasz valamit. Lehetsz segítőkész is: mondjuk segítesz az anyukának leszedni az asztalt vacsora után, ilyenek. És ne feledd: mosolyogj!

2009. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi :-)
2009. jan. 17. 19:08
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

A fiú minden bizonnyal jelzi majd a családnak, hogy neked nyelvi problémáid vannak, és a család, ha fontos nekik a fiuk, ezt tolerálni fogják, semmi rosszat nem fognak rólad gondolni, csak mert csupán nem beszéled a németet. egyébként ha német a barátod, illene nekiállni megtanulni németül. nem tudom, mikor esedékes a látogatás, ha mondjuk van 1 hónapod hátra, akkor javaslom, kezdj el komolyabban németezni. beszélgess pl a barátoddal, csak németül. ne szégyellősködj, csak beszélj. nézz német tv adókat, olvass német web site-okat. az sem ártana, ha egy minimálisan tisztában lennél a német aktuálpolitikával. készülj fel a lehetséges beszélgetési témákra, amik felmerülhetnek a családnál: gyakorold be a válaszokat a lehetséges kérdéseikre: mit tanulsz pontosan, szüleid mivel foglalkoznak, családod, testvérek, Magyarország milyensége. ezek biztos felmerülnek, jól teszed tehát, ha ezekkel képben vagy németül. az valóban kínos lenne, ha pl az ebédnél ott ülnél végig tök kukán, vigyorogva. egyébként a németek elég merevek, precízek: kerüld a feltűnő öltözéket, sminket, legyél visszafogott. semmi szín alatt ne tegezd le a szüleit csak úgy, erre a németek nagyon érzékenyek. a lakást megdícsérheted, de csak ha tényleg jól néz ki, mert kül. anyukának eléggé ki fog lógni a lóláb.

de ne aggódj, nyilván nem a nap 24 óráját kell a szülőkkel bájcsevegbe tölteni. be leszel mutatva, megnéznek maguknak, kajáltok együtt párszor. ne félj.

2009. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
igazából tudok viszonylag németül csak , csak vannak gyerekkori emlékeim...az iskolánkba jöttek német diákok és megkérdezték hogy beszélek németül? mire én mondtam h igen (mert a suliban is tanultam németül) erre feltettek valami cifra kérdést olyan gyorsan hadarva, h azt még 1 perfekt németes is nehezen értette volna meg.. szóval bambán néztem és mindenki röhögött rajtam, még az azt követő napokon is.. tudom h hülyeség de ez akkor is mély nyomokat hagyott bennem..a barátom a egyetlen akiben ugyahogy megbizom e téren..ezért félek.. :-(
2009. jan. 17. 19:24
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Màr azzal biztatnàlak,hogy tapasztalatom àltal a németek is màsabbak mint a magyarok!

Szerintem nincs mitöl aggodnod,nem lesz gond,ha elengeded magad.

Ne màssz a baràtodra feltünöen a csalàd szeme làttàra,mosolyogj sokat,és netalàn vacsoraznàtok,utàna szo nélkül kezdj udvariasan te összeszedni a msosatlan edényeket.

Ez csak plussz pont lehet!

A legfontosabb hogy ne mindig a baràtodon logj ,hanem probàlj meg minél több idöt a csalàddal tölteni,még kevés nyelvtudàsod ellenére is,hogy ne az legyen hogy a baràtodat làtogattad eg,hanem làsssàk,érezzék hpgy az egösz csalàdra kivàncsi vagy!

Fel a fejjel,és csak lazàn



àn

2009. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Légy elszánt, és készülj fel minden rosszra.

a németek bunkók. Kevés normálist láttam.

De ha szereted a fiút, és ő szeret téged, akkor nem lesz baj.

Ha az anyós 3 órára elvonul mosogatni, akkor ne sértődj meg, nincs veled baja, csak flúgosak az áltisztaság terén.

2009. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne parazz, a szulok sem tudnak magyarul, es te pedig nem tudsz nemetul. Nincs ebben semmi kulonos.

Allj ra a nemetre, a baratoddal beszeljel mindig nemetul, hogy legkozelebb mar ne erezd rosszul magadat.

Majd a baratod fordit neked.

Ja, es ne gondolkodj a nyelvtanon, mondd a szavakat, hidd el ok megertik azt majd, ahogy beszelni fogsz!!! Nehogy a nevelokon es a vegzodeseken jarjon az eszed, inkabb a szavakra koncentralj, ne a KATI szorendre!

2009. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ahogy valaki előttem is írta, a németek elég tuskók sajnos, igazán senkit nem fogadnak el (be) mert nagyon mélyen benne van a kollektív tudatukban a mai napig az Übermensch-tudat, le lehet pontozni, ez így van. ezt nem csak én tapasztaltam.

de persze nem lehet mkire ráhúzni a vizes lepedőt. Lehet, hogy egész jófejek a leendő anyósék. a srác meg biztos megkéri őket, hogy legyenek hozzád kedvesek, toleránsak.

2009. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
ajjaj..hát ez nem tul jo..:S egyébként csomo hülyeségtől félek..pl ellégé válogatós vagyok étel szempontjából, mivan ha nem tudom megenni a főztjüket.. ilyesmiktől félek :-O
2009. jan. 17. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!