Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek, ha a 16 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a 16 éves lányomat eljegyezte egy fiú?

Figyelt kérdés
Hétvégén kiböktem, hogy jeggyűrű van az ujján...Szerintem nem így kellett volna, mi a szülei nem is tudtunk semmit erről az egészről. Megmondom őszintén, hogy van félnivalóm, a fiú román állampolgár, letelepedési engedélye sincs. A fiú nem nagyon kap munkát itt Magyarországon ezért azt tervezi, vissza megy Romániába. Mi lesz, ha a lányom is vele akar majd tartani? Még csak 16 éves.
2009. jan. 19. 11:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koráig nem mehet vele. Addig meg tanúsíts megértést, támogasd a lányodat. Az eljegyzés nem jogi kategória, gyakorlatilag nem jelent semmit. Két év alatt meg annyi minden történhet. Tiltást semmiképp nem javaslom, tudod mit érsz el vele. Csak a támogatás meg a megértés marad. Persze közben szépen nagyon lassan finoman adagolva elmondhatod az ellenérveidet, de semmiképp sem támadva. Egyébként mi kifogásod a fiú ellen, csak az hogy román, és nincs letelep. engedélye? Vagy van más is?
2009. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%
De miért engeded ? A te lányodnak még tanulnia kéne meg élni a kis saját életét és nem pedig eljegyezni. Föleg nem olyannal akihez te sem szivesen engednéd. Nehogy haggyad már rájuk.Nekem volt ismerösöm ugyanilyen esetben részesült csak ő soha többet nem látta a lányát. Nem azt mondom hogy ne legyen barátja de fogd szorosabbra és ne engedj meg neki akármit mert ha késöbbiekben nem akarsz valamit meg engedni akkor majd magátol fog a rossz útra menni. Neked kell neki mindent elmondani hogy miből milyen következmény lehet. Az a baj nem lát bele a dolgokba!!! Te vagy az anyja beszéld meg vele minnél elöbb!! Sok Szerencsét !!!!
2009. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Ne veszekedj vele, de kerdezd azert meg tole, hogy mi az a gyuru az ujjan, es miert nem mondta el neked?

Valoszinu felt hogyan reagalsz, vagy annyira nem erzi a dolog sulyat, csak egy sima ajandekgyurunek gondolja.

16 evesen eleg komolytalan a dolog remelhetoleg, hiszen ha 18 evesen leerettsegizik, es pl. 3 evig foiskolara jar, akkor is 21 evesen lesz szabad. Addig is meg van 5 ev hatra.

Beszelj vele sokat, mindig es mindenrol (fogamzasgatlas is!!!)es probald megertetni vele, hogy o meg egy gyerek. Erre a gyurure semmi szuksege nincs, oruljon neki, de neki most az iskolanak kell a legfontosabbnak lennie.

2009. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem se veszekedj vele emiatt.

Talán amilyen váratlanul jött, olyan váratlanul is megy. Szerencsére még elég kicsi :o)

De el ne engedd a román sráccal!!!

2009. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
50%

Nem szeretném megtudni mit érezhet vajon egy erdélyi magyar a hozzászólások olvasásakor... (Vagy egy szlovákiai magyar, akik ugyebár többen is vannak itt)

16 évesen a lány tényleg fiatal, szerelmes (jól teszi), az eljegyzés viszont nem kötelez semmire. A srác gondolom erdélyi magyar, nem a szőröstalpú fajta ;) A mostani gazd. körülmények Romániában talán jobbak is mint itthon, szóval ez nem lehet visszatartó erő. A lány kiköltözése viszont nem valószinű, hogy jó lenne. Persze számít, hogy mondjuk Debrecenből vagy Szentgotthárdról kell kiköltöznie. Ha mondjuk kelet-M.O-ról, akkor miért ne? Ha akar még mindig járhat vissza suliba, de hahó!!!! ott is van iskola.

2009. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

utolso valaszolo, koszonom!! en erdelyi magyar vagyok, NEM roman. tudok romanul mert muszaj. de mielott jonennek a hulye kerdesek, nem tilos magyarul beszelni, es erdelyben mindenhol vannak magyar iskolak, tagozatok es egyetemek. az orvosin pl rengeteg magyarorszagi van mert jo egyetem es feleannyi mint a pesti.


ettol eltekintve... 16 evesen semmikepp ne engedd h elkoltozzon, foleg nem ahatar tuloldalara. ha jegyesek akarnak lenni, ezt nem gatolhatod meg. de kerd meg h varjanak az eskuvovel minimum mig 18 lesz. ha addig kibirja a kapcsolatuk es esetleg ide akar jonni egyetemre.....az maqr mas tal teszta. vegulis egyetemre sokan mennek mas varosba, szoval ugyse vsiznu h otthon lakna.

addig is.....ne tiltsd el mert csak dacolni fog. de ne engedd el.

2009. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
25%

"utolso valaszolo, koszonom!! en erdelyi magyar vagyok, NEM roman." Nem, te egy magyarul beszélő román vagy. Ugyanazért, amiért a Magyarországon élő roma (gy.k. cigány) pl. magyarnak számít. Már bocsi.


A kérdezőnek: semmiképp ne engedd el a lányodat, és még jobban vigyázz rá!!

2009. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
az esküvő nagykorúsít, kérdezd meg az anyakönvvezetőt az önkormányzatnál, hogy mi kell egy kiskorú esküvőjéhez, nehogy azt is megcsinálják a hátad mögött.
2009. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%
Hát szerintem ne gátold meg abban, amit szeretne, de beszéljétek meg, biztos e ebben.. Szerintem nem szívesen hagyná el az otthonát, ahol eddig élt...
2009. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
NEm csinálhatja az esküvőt a hátad mögött, oda kell a gyámhatósági és a szülői beleegyezés.Mégha nagykorúsít is.
2009. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!