Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egy "jó" házasság milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy "jó" házasság milyen változásokon megy keresztül az évek során? És mitől jó egy házasság?

Figyelt kérdés

Szépen kérem ,hogy csak azok írjanak, akik házasok vagy élettársi viszonyban élnek vkivel. Amire puszta gondolati úton lehet következtetni, arra tudok magam is. A "jó" azért van idézőjelbe téve , mert ennek megítélése nyilván emberfüggő , mégis úgy gondolom , hogy egy jó házasságnak vannak általánosítható ismérvei , ezért merem feltenni ezt a kérdést. Akik kevesebb mint 10 éve házasok , szeretném hogyha kétéves szakaszokban írnának házasságukról: milyen volt 2 , 4, 6, 8 év elteltével. Akik több mint 10 éve , szeretném ,hogy ha 5 éves szakaszokban... Persze ha vki úgy látja ,hogy a házassága számára valamelyest elhatárolható szakaszokból áll , és egyes szakaszok nem 2 vagy 5 évig tartottak , akkor nem kell betartania a 2 és 5 éves szakaszolást. Nagyon szépen köszönöm előre is az időt és a fáradságot, amit erre a kérdésre fordítanak. (Férfiak véleménye jobban érdekel, de természetesen nagyon kíváncsi vagyok a nők véleményére is.)


Változások alatt azt értem ,hogy az idő múlásával 1. hogy látjátok a másikat (milyen, mennyire megfelelő stb. ) 2. hogyan viszonyultok hozzá (tisztelettel-anélkül, felnéztek rá- nem , úgy mint egy családtaghoz , úgy mint egy baráthoz, úgy mint egy frissen szerzett barátnőhöz/baráthoz , úgy mint egy sima társhoz /"cinkoshoz" stb.) 3. mit éreztek iránta (szerelem , szeretet , baráti kötődés , közöny , utálat , vagy ha többet ezek közül , akkor melyik dominál stb. ) 4. hogyan érzitek magatokat a házasságban.

Jah és e szakaszokon belül hogyan alakul a szexuális élet? Több év házasság után nem válik unalmassá , izgalom nélkülivé és egyhangúvá? Előfordul ,hogy mást képzeltek el közben? Vagy éreztek vágyat rá ,hogy lefeküdjetek vkivel , aki számotokra új , ismeretlen, izgalmas, felfedezetlen? Szerintetek mi a titka a monogámiának?


2011. márc. 22. 04:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ez a "hét év kettecskén nagyon jól telt" tetszett. Azért 7 év nagyon hosszú idő. Az emberek általában az első két évre szokták csak azt mondani ,hogy NAGYON jó.
2011. márc. 22. 16:55
 12/17 anonim ***** válasza:

Túl nehezet kérdeztél, azt hiszem. Életrajzi regényt kellene írni hozzá. És hát, nincs két egyforma.

Mégis, néhány ötlet: Ae lején nagy szerelem.

Aztán hatalmi harc. Ki kinek hódol be.

Küzdés a létfenntartásért, gyerekek, idős családtagok, munka, munka, munka.. Végül a letsztulás, megbékélés, bölccsé fejlődés, szelíd szerelem, összetartás. "szövetség ez már, nem is szerelem". (Drágám, a mosdóban hagytad a fogsorodat!Ne hagyd itthon a szemüveget! A hallókészülék megvan? ) :)

2011. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
szövetség. nah ezt a szót kerestem , amikor azt írtam ,hogy " cinkos". mennyire igaz.
2011. márc. 24. 00:44
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi még nem vagyunk házasok, de 8 éve élünk együtt, és tervezzük az esküvőt (eddig anyagi gondok miatt nem jött össze). Még mindig imádom a páromat, ő egy nagyon melegszívű, figyelmes férfi, és persze vannak kisebb hibái (de kinek nincsenek), de ezek eltörpülnek a sok jó mellett. Még mindig felnézek rá, szeretem őt nagyon, persze már nincs az a nagy lángoló szerelem, de helyette van egy sokkal mélyebb, igazi szeretet, tisztelet, megbecsülés. És ez természetesen kölcsönös. A szexuális életünk az évek alatt csak jobb lett. A kapcsolat elején még minden nap egymásnak estünk, akár többször is, mindketten őrülten kívántuk a másikat. Most már így 8 éve után természetesen csökkent az együttlétek száma (heti 3-4 alkalommal szeretkezünk), de sokkal jobban élvezzük, mint régebben. Mára már kitapasztaltuk, mi a jó a másiknak, a másik minden rezdülését ismerjük, és a szex tökéletes, sőt egyre jobb! Persze, van, amikor az egyikünk fáradt, nincs jó passzban, de akkor is igyekszünk összebújni (nem feltétlenül szexelni). Összességében én nagyon szerencsésnek érzem magam, mert megtaláltam azt az embert, akivel kiegészítjük egymást, mindent meg tudunk beszélni, meg tudjuk oldani a problémákat (mert azért ezekből is akadt bőven, de soha nem jutottunk el arra a szintre, hogy ordibáljunk egymással, vagy tiszteletlenek legyünk a másikkal, netán szakításon gondolkodjunk). Én úgy gondolom, hogy a jól működő, hosszútávú kapcsolat titka a kommunikáció, a sok-sok beszélgetés, az őszinteség és odafigyelés a másikra. Nem szabad belesüppedni a hétköznapokba, és tenni kell a kapcsolatért mindkét félnek, nemcsak azt várni, hogy egy-egy probléma magától megoldódjon. Sokszor nehéz ezeket megvalósítani, de mindig törekedni kell rá, mert enélkül nem működik.
2011. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Az előző vagyok. Én sem osztottam periódusokra a 8 évet, de remélem, nem baj. Valahogy nehéz így szakaszolni, bocsi. :)
2011. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részleteket kimerítő választ. Jó volt olvasni.:)
2011. márc. 24. 18:36
 17/17 A kérdező kommentje:
Írjatok nemet és életkort is légyszi.
2011. márc. 24. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!