Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéskor csak a lány kap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéskor csak a lány kap gyűrűt, és utána esküvőre lesz a karika?

Figyelt kérdés
gondolom, vagy nem? eljegyzéskor már karika? de akkor hogy lesz meglepi az eljegyzés??? ha másik gyűrűt kap, az is arany/fehérarany, vagy lehet ezüst is? és ha másik gyűrű, akkor az esküvőn azt fel kell venni? melyik kézen hordják esk. előtt és után? melyik ujjon? nagyon nem vagyok ezzel a gyűrűkérdéssel képben, bocsi:$
2011. ápr. 6. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Eljegyzésre megy a karika és a kísérő gyűrű is együtt.Eljegyzéskor a bal kézre kerül mindkét gyűrű,esküvőn pedig a jobbra húzzák át.Felénk így van,nagyon régóta.Lehet arany,fehérarany is,kinek mi tetszik.A kísérő gyűrű pedig köves.
2011. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

hol, mi a szokás. nálunk pl. nem volt hivatalos eljegyzés. az esküvő előtt 2 hónappal vettünk karikagyűrűt, és mi akkor el is kezdtük hordani, a jobb kezünkön.


itt egyébként elolvashatod:

[link]

2011. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Egyik barátnőm pont most kapott gyűrűt. A párjával együtt választották ki, előre megbeszélték az időpontot hogy mikorra tervezik az eljegyzést, volt vacsora, kapott virágot és hát megkérte a párja :) Úgyhogy igazából maga a gyűrű nem volt meglepetés, de szerintem lehet elsírta magát amikor a barátja feltette neki a kérdést :)

Egyébként eljegyzéskor, eljegyzési gyűrűt kapott, karikát esküvőre veszenek csak. (egyébként mi is így tervezzük)

A gyűrűt pedig a bal gyűrűsujján hordja, azért mert ez azt jelenti, hogy a nő el van jegyezve, majd akkor kell a jobb kézen hordani, ha házasok :)

Egyébként azért a bal ujjon hordják először, mert az azt jelenit, hogy a döntést szívből hozta meg, amikor pedig átkerül a jobb kéz újjára az pedig azt jelenti, hogy a házasság már egy megfontolt döntés :)

2011. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Előző vagyok,azt elfelejtettem,hogy a gyűrűket a vőlegénytől kapja a menyasszony.Nálunk még szokás az is,hogy a menyasszony az anyóstól kap valamilyen ékszert még,ez lehet nyaklánc,karkötő,esetleg mindkettő.Az eljegyzést a lányos háznál tartják,a lány szülei fizetik az ebédet,vagy vacsorát.
2011. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

egyszerre? akkor a vőlegény veszi meg és választja ki egyedül a karikagyűrűt?

azt nem együtt kellene? mert ha meglepi a lánykérés, nem tudják előtte együtt kiválasztani, mert akkor hogy lenne meglepi...

nah, értitek, mi a bajom..

2011. ápr. 6. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez kinél hogy van igazából.Ma már sok féle variáció van.

Van, akinek spontán, meglepetésszerűen megkéri a fiú a kezét kettesben egy köves gyűrűvel.A lány igent mondd, és elhatározzák, hogy együtt kiválasztják a karikagyűrűt.Van, aki a karika gyűrű váráslása után tart egy családi összejövetelt, hogy "hitelessé"tegye az eljegyzést.Itt már általában tudják az esküvő várható időpontját.A jegyesség időtartama eltarthat 1-3évig is,hiszen sok fiatal az eljegyzés után költözik össze (persze van aki elöbb),így megtapasztalják milyen a másikkal élni,megismerik és kiismerik egymást a házasság előtt.Nekem ez a variáció tetszik.


Van olyan, akik megbeszélik otthon, hogy eljegyzik egymást.Elmennek az üzletbe és megveszik a karikákat.Felhúzzák egymás újjára és örülnek hogy jegyesek.


Persze olyan is van, hogy a férfi már eleve karikát vesz, és meglepetésnek szánja, de szerintem ez nem valami praktikus, hiszen nem együtt választják ki, és én úgy vagyok vele, hogy jobb esetben egy életen keresztül hordom, ezért én is ott akarok lenni a kiválasztásánál.

Szóval millió és millió változata van már az eljegyézsének,ki így ki úgy csinálja.Kinek hogy tetszik...

2011. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet bárhogy:

pl. egy ezüst/fehérarany/vagy akár bizsu gyűrűt veszel, azzal megkéred a kezét, aztán együtt csináltattok karikagyűrűt az eljegyzésre.


vagy veszel 2 karikagyűrűt (a sajátodat könnyű méretre, a párodét találomra) és lebeszéled az ékszerboltban, hogy kicserélik, vagy ráigazítják. (de ha szerinted különleges gyűrűt szeretne, akkor jobb, ha együtt veszitek. ez csak akkor jó, ha biztosan a sima, karikagyűrű tetszene neki.)


vagy bármi mással is megkérheted a kezét (egy csokorral, vagy ha gyűrű formát akarsz, akár fűből is fonhatsz).

2011. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!