Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A mai kornak, divatnak megfele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai kornak, divatnak megfeleloen milyen gyurut illik valasztani eljegyzeshez? (feher arany, koves, stb)

Figyelt kérdés
Ha a ferfi egyedul veszi meg,maganak is vegye meg?Ugyan olyan legyen,mint a noe?Az eljegyzes es a lagzi kozott mennyi ido legyen?
2009. ápr. 29. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi párommal közösen mentünk gyűrűt venni,mert nagyon vékony az ujjam,és nem merte megkockáztatni,hogy esetleg rossz méretet választ. Egy szolid fehérarany gyűrűt választottam kicsi kővel a közepén. Bár nekem ez csak kísérő gyűrű. Nagyon sok csicsás ékszert láttam,és megmondom őszintén,örültem,hogy együtt mentünk,mert ami páromnak tetszett, azt én fel nem vettem volna. Mindenképpen valami szolid,de mégis elegáns kis köves gyűrűt vegyél,magadnak pedig egy sima karikát. Jegyben járni bármeddig lehet,de illik azért 1 éven belül elvenni a lányt.:) Sok sikert!!
2009. ápr. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Régen volt az eljegyzési gyűrű: ezzel kérte meg a fiú a lány kezét. Ez a legtöbb esetben valamilyen köves gyűrű volt - nem feltétlenül gyémánt, ez csak az amcsiknál van. Bal kéz gyűrűs ujján hordják az esküvőig. Utána átkerült a jegygyűrű fölé a jobb kéz gyűrűs ujjára, mint kísérőgyűrű. (Sokkal régebben a magyar szokás az volt, hogy a jegygyűrűt a jobb kéz mutató ujján hordták.)


A jegygyűrű pedig egy sima karika gyűrű volt, mert a köves jegygyűrű balszerencsét hozott a házasságra, a fiúnak és a lánynak is ugyanolyan.


Ma már ezt a kettőt nagyon sokan összemossák: eljegyzési helyett egyből jegygyűrűt vesznek közösen, esetleg a női gyűrűbe rakatnak egy kis követ.


Szóval te döntöd el, hogy lesz-e eljegyzési gyűrű vagy egyből jegygyűrűt veszel. De hacsak nem ismered 1000%-ig a leányzót, akkor én inkább csak eljegyzési gyűrűt vennék.


Színét tekintve egyébként háromféle arany van: a klasszikus sárga, a fehér és a rézszínű. Ismerek olyat, akinek mindhárom szerepel a jegygyűrűjébe, de olyat is akinek csak a klasszikus jön be.


Nálunk úgy volt, hogy a kedvesem megkérte a kezemet egy csokor rózsával, másnap-harmadnap megvettük az eljegyzési gyűrűt közösen (fehérarany, sárgaarany pöttyel, a közepén egy kis kő), pár hónapra rá pedig csináltattunk egy ötvös barátunkkal egyedi gyűrűket, ami soha nem fog velünk szembejönni.


A régi szokás szerint a lánykérést követő évben illett megtartani az esküvőt.

2009. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel engem meglepetésszerűen kért meg a párom nemrég, ezért ő előre megvette a két gyűrűt.Mintának vitt egyet az enyéimből, amit már látott hogy hordtam:)De emiatt nem kell aggódni, ha nem lett volna jó, kicserélték volna, ez minden ékszerboltban így megy.

A gyűrű egyszerű arany, karika, barokk mintás. Nekünk ez lesz az esküvő után is az ujjunkon, mindkettőnké ugyanolyan, persze az övé nagyobb:)Sok boldogságot!

2009. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arany gyűrűt, egyszerű karikát és vagy kis kővek vannak benne, vagy pedig gravírozott minta. plusz monogramm esetleg. Bár én az ezüstöt jobban szeretem, vagy a fehéraranyat, igaz allergiás vagyok a fémekre, de eljegyzéskor és esküvőkor az arany illik, van aki csak egyszerű középvastag karikát választ, szolid, elegáns.
2009. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

aranyat illik, van aki egy karikát, van aki monogramot véset bele, van aki sok kis követ, vagy egy köveset


minél szolidabb annál jobb, ezüst meg fehérarany nem illik, ne legyen túl giccses, se szines kövü, nyomott mintásat se szoktak.


A fehérarany az bálba vagy hétköznapokra jó

2009. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!