Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Motort vett jegygyűrű helyett....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Motort vett jegygyűrű helyett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom már nagyon rég ígérgeti, hogy eljegyez, amit eddig nagyon vártam, mert tudja, hogy nekem fontos az esküvő, ahhoz, hogy családot alapítsak. 2-3 éve várom, hogy megkérje a kezem, amugy 8 éve lesz most nyáron, hogy együtt vagyunk. Mindketten a 20-as éveink közepén járunk. 2 héttel ezelőtt megbeszéltük, hogy megvegyük közösen a gyűrűket, azért, hogy mindkettőnknek megfelelő méretű legyen, és tetsszen is, erre a múlt héten suttba dobta az egész tervet, és az összes pénzét elköltötte egy motorra, mert neki az kell. (Már eljátszotta karácsonykor is ezt velem, akkor a prémiumát számítógépre költötte.) Azóta teljesen magam alatt vagyok, és már nem vagyok biztos benne, hogy vele akarom leélni az életem. Vagy túl hisztis vagyok?
2009. máj. 9. 07:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Érthető,hogy ki vagy akadva.Bizony 8 év az hosszú idő.Ezt ismét meg kellene beszélnetek.Még annyi,hogy te is értékeld újra a kapcsolatotokat,mert ha kicsit is bizonytalan vagy már az "eljegyzésben",vagy kettőtökben az ilyen húzásai miatt,hát az már valahol régen rossz...Számodra ez egy fontos dolog,de ő vajon mit akar?
2009. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem kéne erőltetned. Jobb lesz, ha csak azért jegyez el, mert Te akarod? Látható, hogy neki ez nem fontos, vagy pontosabban neki nem ez a fontos a kapcsolatotokban.

Ha eljegyez, attól még nem lesz stabilabb a kapcsolat, a problémák változatlanul megmaradhatnak, az eljegyzés semmire nem garancia. Csak az eljegyzés (hiánya) miatt dobnád az egészet? Akkor ne is gondolkozz tovább...

2009. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Az h Ő számítőgépet meg motort vett az nem azt jelenti h Neki nem fontos a kapcsolatotok,lehet h a házzasság intézményétől való félelme így mutatkozik meg.Ha ráerőszakolod a házasságot nem biztos h működni is fog.Nem írtad h együtt éltek-e v csak találkoztok,szerintem az együttélést kellene előszőr kipróbálni mert lehet h annyira nem akarja a kötöttséget h azért menekül más dolgokba csak nem meri v nem akar megsérteni azzal h ezt a tudomásodra hozza.Különben is az írod h a 20-as éveitek közepén jártok és 8 éve vagytok együtt akkor szerintem ez majdnem egy diákszerelemnek megfelelő időben kezdtétek.Lehet h ő még nem kész a családalapításra mert jóformán nem is volt fiatal mert olyan korán egymásié lettetek és talán még szertne másfelé is kacsintgatni.Jól gondold meg az esküvő erőltetését mert még mindig jobb most szétválni és új életet kezdeni, mit később egy kudarccal teli házasság romjaiból felkelni.
2009. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy neked igenis fontos, és elhiszem, hogy kellemetlen a pofára esés. Szerintem beszéljétek meg, mert 8 éve hosszú idő, nem kéne felrúgni. Jó lenne tudni, hogy miért csinálja ezt. Mert egy fontos kérdésben hiteget, és csalódást okoz. Ha fél az elkötelezettségtől, a házasságtól, akkor mondja meg azt, mert ez így rosszabb, mint a várakozás.
2009. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Manapság a házasságnak közel sincs olyan jelentősége sztem, ismerek nem egy párt aki házasság nélkül él 20 éve, 3 kisgyerekkel.

Na most az hogy neki motor kjellett, nézd, én nem hiszem, hogy ellened szólt volna ez a lépése, de ha egyszer neki az kell, akkor úgyis megvette volna ... Ez sztem nem ok arra, hogy "már ne legyél biztos ....". Legyél csak biztos, de a legjobb megoldást mindenki elfelejti: miért nem kérdezed meg tőle face to face, egyenesen, nyíltan? Beszéljétek meg a dolgot! Lehet, hogy ez neki 20 éves álma már ....

Sok sikert!

2009. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem az a gáz, hogy motort vett jegygyűrű helyett, hanem, hogy másodszor hagyta figyelmen kívül a megállapodásotokat.Önző és szerintem nem tud családban, egységben gondolkodni.Beszélgess vele erről.
2009. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen megértelek. Azt is elhiszem, hogy ez mekkora fájdalom volt neked. A barátod biztosan szeret, ezzel nem hiszem hogy gond van. Viszont az is biztos, hogy nem akar téged igazán elvenni feleségül. Ezen megsértődni nem szabad. És tudod gondold bele magad az ő helyzetébe. Szeret téged, de azt is tudja, kissé berezelt. Ezt nem meri neked megmondani, mert tudja, hogy te mennyire szeretnéd az esküvőt, és nem akar neked fájdalmat okozni, ráadásul feleslegesen, mert nem is akar veled szakítani. Tehát halogatja... A férfiak sajnos általában ilyen taktikát választanak. nekünk nőknek kell a sorok között olvasni.

Azt kell inkább mérlegelned, hogy hogyan viselkedik veled. Szeretetteljesen? Segít neked, törődik veled? Ha érzed hogy szeret, akkor nincs gond. Mert szerintem neked azzal lehet bajod, hogy úgy érzed, ha nem akar elvenni, akkor nem is szeret. De ez azért nem így van. Ha ezt tudatosítod magadban, akkor nem is fog annyira hiányozni az esküvő. Ha pedig megérzi rajtad, hogy már nem is akarod annyira, és esetleg ezt meg is mondod neki, akkor majd ő fog kepesztetni :)


Sok sikert! :)

2009. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén sajnállak! Hiába vagytok 8 éve együtt, ennek a fiúnak te nem vagy igazán FONTOS. Neki más dolgok a fontosak. Becsülöm a kitartásodat /8 év nem kevés/, de nem látok jövőt ebben a kapcsolatban. Az együttélést nem javaslom, abba még inkább belegyöpösödik és házasodoni aztán végképp nem lesz kedve, hiszen mindent megkap, amit általában egy házasságban el lehet várni. Ez egy jó időben jött figyelmeztetés: menekülj, változtass! Ha nem, el fogod vesztegetni a szép /férjhezmenésre alkalmas/ idődet egy olyan ember mellett, aki nem érdemli meg. Légy kemény és határozott!
2009. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az való igaz, hogy rossz, ha erőlteted a dolgot, de nekem 8 év után ez nem tűnik erőltetésnek...ez még nem is házasságkötésről szól, hanem eljegyzésről. Az elkötelezettség terén az még nem is olyan magas szint. Ha erre nem képes, attól még mondhatná, hogy ő úgy gondolja, hogy x időpontban lesz itt az ideje és akkor nem hitegetne. Az a bunkóság, hogy azt mondja, hogy neki motor kell meg számítógép és inkább arra költ. Tehát nem olyan indokkal jön, hogy neki idő kell, hanem neki egy tárgy fontosabb nálad. Szerintem megszokta, hogy vele vagy és úgy "elvan" veled. Sajnos sok kapcsolatot a megszokás tart össze. Szerintem érdemes elgondolkodnod rajta, hogy biztos, hozzá akarsz-e menni, mert nehogy aztán válás legyen a vége...nem mondom, hogy nálatok gond van, de rengeteg olyan kapcsolatot láttam, ahol évekig együtt élt a pár, aztán pár hónapra az esküvőre váltak. Ne felejtsd el, hogy a házasság nem fogja megjavítani a kapcsolatot.
2009. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Egyik oldalról megértem a fiút, mert ahogy látom, ezt a házasságot igazán még csak te akarod. Ez csak egy papír, nem fog tőle változni semmi. Barátnőm, aki szintén így vitte bele a párját a házasságba, fél év után csak pislogott, hogy a férje lelépett. Tehát várj türelmesen, míg a fiú tényleg akarja.

A motor vétel pedig nem szép dolog. Igazából nem is értem, nem vagytok egy kasszán, nem éltek együtt? Mert ha igen, akkor elemi dolog lett volna h téged is megkérdez a dologról, mire adja ki a pénzeteket. Ha nem, akkor meg arra költi a keresetét, amire akarja.


Ezzel a gesztussal is kifejezte, hogy még korainak tartja a lekötöttséget, akármennyire régen vagytok együtt.

2009. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!