Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyeztük egymást a barátomm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyeztük egymást a barátommal, de ő közölte, hogy sajnálja, de papnak áll. Nem értem?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy egészen idáig titkolta. Nem térek magamhoz. Pocsékul érzem magam és el kell hogy engedjem. Vagy megpróbáljam meggyőzni, hogy engem válasszon?
2009. máj. 19. 13:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem hagyd ne próbáld meggyőzni,,,inkább adj neki időt a gondolkodásra hátha magától dönt másképp...
2009. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Elhiszem, hogy nagyon rossz. De ne győzd meg. Szíved mélyén fájna, hogy nem magától látta be: Te vagy a fontosabb. Ez nagyon durva történet.
2009. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
A papoknak is lehet felesége kivéve ha Katolikus.
2009. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Jobb, ha távol tartod magad tőle.
2009. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Ne haragudj, de nekem valami nem stimmel.


1, Ha valaki papnak készül, akkor annak a szellemiségében él, mozog, gondolkodik. Nem hinném, hogy barátnője lesz, akit eljegyez, közben szexuális életet (is) élnek, majd közli, meggondoltam magam, pap leszek. Azért ez nem így megy, egyik napról a másikra.

2, Milyen pap lesz? Ha jól tudom (ha nem, javítsatok ki), csak a katolikus papokra vonatkozik a cölibátus. Reformátor nősülhet, lehet családja is.

3, Az eddigi életét, hogyan tudta/tudta összeegyeztetni azzal, hogy most pap szeretne lenni? Mennyi idős? Most papi iskolába fog járni?Az ő családja hogyan fogadta a hírt, tudnak-e róla?


Rengeteg kérdést vet ez fel. Komolyan elbeszélgettetek ezekről, vagy csak jött a bejelentés (sokk szerűen), aztán meg se tárgyaltátok? Volt esetleg valami jele annak, hogy ilyen pályára készül? Mert ha nem, akkor igen csak fura a szitu, mintha kifogást keresne...

Ha viszont voltak jelei, a családja is tud a tervéről, akkor igen komoly lelki válsága lehetett emiatt, és döntött. Ez esetben nem téged választott....

Akár melyik eset áll a valósághoz legközelebb, engedd el. Ha menni akar, nincs értelme tartóztatni.


Tudom, hogy most nagyon rossz, de idővel könnyebb lesz.


Minden jót, sok erőt, és segítő barátokat!

Üdv!

2009. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%
ííjh, ez elég kellemetlen, tényleg szemétség tőle, biztos nem most hirtelen jött rá , hogy pap akar lenni! Szerintem sok mindent nem tehetsz, ha ő azt válsztja helyetted, hogy pap akar lenni, akkor kár győzködnöd.
2009. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
13:51 tökéletesen leírtam ami nekem is egyből eszembe jutott
2009. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
27 éves katolikus, és én semmit nem vettem észre. Igazából nem magyarázta meg a döntését.
2009. máj. 19. 13:55
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet hogy csak ezzel a dumával akart szakítani?
2009. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
Én is az utolsóval értek egyet.Azért tényleg arra rá kell készülni,cölibátus stb,de így:SElég furi.De azért már mindegy,hagyd a fenébe,az ilyen nem érdemli meg,hogy szeresd:S
2009. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!