Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vajon magam ellen "dolgozom"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon magam ellen "dolgozom"? Nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Itt fogom a fejem, rámtört a lelkiismeretfurdalás. A Kedvesemmel lassan egy éve élünk együtt, már tervezzük a házat, belátható időn belül babót is. Én már pedzegettem Neki az esküvőt, hogy mi lenne, ha majd egyszer, és hű de jó lesz... :) A pedzegetés még elfogadható lenne, de villámcsapásként ért a felismerés, hogy egy esküvőmániás hárpia lett belőlem... Nincs olyan hét a hónapban, hogy ne mutassak Szegényemnek "puszta véletlenségből" egy-egy esküvői tematikájú oldalt, vagy leánykérési tippeket. Szégyenkezem... Fogadalmat tettem magamnak, hogy lenyugszom, és hagyom, hogy a dolgok a maguk útján gördüljenek. Ám annyira dumál a kis bűntudatfigura a vállamon...

Ő nem az a típus, aki kimutatja az érzelmeit, avagy nyíltan tervezget. Ennek ellenére tudom, érzem, hogy Neki is jó így, már megállapodna.

Nagyon elvehettem a kedvét az eljegyzéstől...?


2009. máj. 21. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne surgesd a dolgokat, a fiuk mashogy vannak bekotve mint a lanyok!

Most alljal le! Nezegessel amikor egyedul vagy eskuvoi oldalakat, beszelgesserol rola a baratnoiddel, es vegyel ujsagot amit a munkahelyeden nezegetsz. De semmikepp a baratod elott!

Es ha a baratod 2 ev mulva fogja megkerni a kezedet? Addig minden honapban mutogatni fogsz neki eskuvos kepeket? Nem jo! Megunja, es megijeszted vele.

"Titokban" nezegesd az eskuvos lapokat:)

2009. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk már megvolt az eljegyzés, de csak rá 2,5 évvel tudtunk csak összeköltözni. Engem is elkapott a nagy esküvői hangulat, és velem is ez volt, de én szegénynek minden nap mondogattam neki, pontosabban ha ki sem ejtettem a számon, csak ránéztem, már tudta, hogy mire gondoltam.... (azért ez volt a gyakori)ő még várt volna... hogy egy-két dolgot helyre tegyünk, "tiszta lap"-pal induljunk a házasságba!


Mígnem egyszer csak, mint a mesékben meglátott egy idős nénit és egy bácsit, akik kéz a kézben mentek egymás mellett. Ez volt a pillanat mikor feltette magában a kérdést szeretem? le tudnám élni vele az életem? Ha mindkettő igen, akkor nincs gond :-)


Ja és kb 3 hónap után mondta, hogy oké és rá még 2 hónap - és már ő is örül, úgy istenigazából!!!


Nem ismerem a párod, tudd magadban hol a határ. Légy kicsit türelmes. És inkább csak mutasd ki, hogy érezze rajtad. Amúgy házasság-párti a párod? Ha nem akkor kicsit gáz...


Én utólag sajnálom szegényt, hogy sosem hagytam békén ezzel... de már elég rég óta együtt vagyunk ahhoz, hogy most "meggondolja" magát!

2009. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elveheted a kedvét az esküvőtől. A férfiak nem szeretik, ha korlátozva vannak, számára azonban, ha folyton erre figyelmezteted, sürgetésnek tűnik. Nyugodj meg és titokban nézegesd a ruhákat. Remélem, hamarosan már arról kérdezel, hogy hol választhatod ki a szép ruhát... :)
2009. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne sürgesd, és nehogy te kérd meg a végén az ő kezét.
2009. máj. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tudom miről beszélsz..szegénykémnek énis mindig ilyeneket mutogatok..pedig nem akarom,mindig eltervezem hogy nem igy lesz,de a nagy hév..:)aztán mindig rájövök,hogy ...nemkéne.szerencsére sikerül visszafonom magam egy ideje:)nálunk még egy ideig nem is lesz,mivel nagyon drága egy lagzi,meg persze laknunk se lenne hol(mármint közös lakás..)nálatok még reális is a dolog,mert tervezitek a közös házat,picit,stb..gondolom akkor ehhez megvan az anyagi háttér is...szóval szerintem is próbáld magad visszafogni:) még nem rontottad el.felnyitottad a szemét hogy mit szeretnél,innentől neki is kicsit kattog az agyában..:)lehet,hogy épp megerősítetted,hogy te is szeretnéd..és ha úgy gondolja,úgyis akkor fog megkérni..és igazi meglepi lesz:)hát,mielőbbi menyasszonnyá,majd feleséggé válást..:P:)
2009. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy év együtt élés ad elég időt ahhoz hogy eldöntse el akar e venni . Ha igen akkor legalább jegyezzen el ! Aztán nyíltan tervezgethetsz lelkiismeret furdalás nélkül .
2009. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj valahogy lecsillapodni, és ne erőltesd. Mi annak idején már együtt laktunk vagy másfél éve, amikor elterveztük, hogy jöhet a baba. (esküvőről mégcsak véletlenül sem beszéltünk) Összehoztuk a babát, és mielőtt mentem szülni, kaptam egy gyűrűt, hogy tudjam, hogy hol a helyem. Ez amolyan vicces formában hangzott el, mert előtte szinte mindig mindenhová együtt mentünk. Amikor a kislányunk két éves lett, összehoztuk az esküvőt is. A kiscsaj rém büszke rá, hogy az összes barátnője közül egyedül ő volt a szülei esküvőjén.
2009. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tapasztalatból írom, hogy nagyon elveheted a kedvét.

Sőt meg is ilyesztheted a tolakodásoddal.

Én is így jártam.

4.éve élünk együtt és az elmúlt fél évben nem telt el úgy nap hogy ne kérdezgettem volna. "de mikor már?"

Már kért hogy értsem meg, neki jó így, ahogy együtt vagyunk, nem érzi hogy többet adna az eljegyzés, kér hogy ne beszéljünk erről a témáról, felidegesíti.

Aztán rájöttem talán tényleg kell még idő.

Hagytam, vártam, finoman néha utalgattam, de nagyon burkoltan, és inkább csak vicc formájában.

Így még se lett eltemetve a téma, de nem volt rázúdítva,

és elvárásszerű a dolog.

Ma megyünk gyűrűt rendelni...


Úgyhogy szerintem megéri várni, és nem tolakodóan sürgetni a pasit, hiába is érett már meg bennünk.


Azért azt se felejtsük el hogy sok esetben segíteni kell a pasit. "segíteni". Fogni a kezét és vezetgetni ha szeretnénk valamit. Mert a pasi az ilyen érzelmi dolgokban, (persze van kivétel, nem is egy ilyet ismerek) lassabban, bizonytalanabbul állnak.

Az én fejemben is megvolt hogy "de jó is lesz majd, és naaagy virágcsokorral a kezében és gitárral szerenádozva, és szerelmesen elém térdel és megkéri a kezem egy tök spontán pillanatban..." hát nem így lett, de a lényeg a lényeg, szeret, szeretjük egymást, és közösen elhatároztuk hogy (igaz én érzelmi töltetek 1000%-ban ráizgulva a témára, ő meg csak szimplán örül hogy hát elmondhatja hogy van neki egy menyasszonykája) lépjük meg ezt a meglépnivalót. Megérett rá a kapcsolatunk. Ez fontos. Hogy ha nem is egyforma intenzitással, de egy célból akarjon két ember eljegyezkedni. Ha ez nála is megvan akkor lehet Te fogod őt "rábeszélni"- nem félreértendő, noszogatni. Hm?

2009. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!