Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Baj, ha azt szeretném, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha azt szeretném, hogy a párom eljegyezzen? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Nemsokára össze fogunk költözni és én mindig azt képzeltem, hogy csak a jegyesemmel költözök majd össze. Még fiatalok vagyunk, szóval nem házasodni szeretnék, de egy gyűrűnek nagyon örülnék. Aztán ráér az esküvő 4-5 év múlva is. Szerinte viszont esküvő előtt 1 évvel kell csak eljegyzés. Majdnem két éve vagyunk együtt. Minden álmom az eljegyzés.

A legjobb barátnőm néhány hete jegyezték el, majdnem sírtam, amikor bejelentették. Persze a párom szerint az is korai volt, szerinte 25 éves kor előtt nem kell eljegyzés.


2009. jún. 24. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani de ha esküvőt csak4-5 év múlva akarsz akkor teljesen fölösleges. Igaza van a barátodnak, szerintem ne erőltesd.
2009. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az első válaszolóval. Sosem értettem, hogy az eljegyzésnek miért tulajdonítanak egyesek ekkora jelentőséget főleg ha tudják, hogy csak kb. 5 év múlva akarnak esküdni. Hozzáteszem, esküvő akár eljegyzés nélkül is lehet. Az eljegyzésnek a mai világban szerintem nem nagy a jelentősége. Hány évesek vagytok?
2009. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

szia!

Tudom milyen érzés ez neked,én is majdnem egy évig próbálkoztam,szó szerint mindent kipróbáltam,hogy végre eljegyezzen a barátom,ultimátumot adtam neki hogy ha nem jegyez el szakítunk,majdnem tönkretettem a kapcsolatomat,mire lemondta az eljegyzés az ö döntése,neki kell ugy éreznie hogy most ö azt akarja élete végégig az utolsó szívdobbanásáig vele legyek,igy rájöttem felesleges ugrálnom a témán,és megérte várni májusban volt az eljegyzésünk,és jövö májusban a lagzink:-)

hidd el,megéri várni,és legyen meglepetés az a gyürü mint kiharcolt ékszer ami nem szivböl jön,

nem olyan boldogággal néznél a gyűrűre ha tudod ö csak miattad kérte meg a kezed,nem azért mert ö is akarja!

2009. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
hány évesek vagytok?mert azt sem ártana tudni:-)
2009. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy javaslatom: ne költözz össze vele, hamarabb eljegyez! Én biztos nem sietnék meggyűrűzni egy lányt, ha már amúgyis mindig kéznél van. Ha pedig még esküvőt is 4-5 év múlva akar... nem komoly az ügy.


27/F

2009. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Én egy valamit sosem értettem.

Ma az az általános, hogy már rég mindene túl vagyunk, és akkor kezdjük feszegetni az eljegyzés esküvő témát, leginkább azért, mert nekünk nőknek ez egy lelkünk mélyéig ható szükséglet, hogy a kapcsolatunkat biztosnak érezzük. Ehhez az eljegyzés, gyűrű, házasság egy külső jel.

A szívünk választottjának meg minden jó úgy, ahogy van, minek az a papír. Már úgyis megkapott mindent, amit ő igényel, és akkor a nő unszolhatja a férfit, hogy vegyél már el.

Nincs ez így jól. A ló a szekér után van kötve.

Nem akarok senki felett pálcát törni, tévedés ne essék. Egyszerűen a szívem szakad meg, amikor sorozatban ezt látom.

Régen máshogy volt: a férfi nem is juthatott szexhez, míg nem vállalta az ezzel járó mindennemű következményt: elkötelezettséget, gyereket, stb. Ez jobb volt a nőknek.

Én összetehetem a kezem: a párom nem is akart tőlem szexet, míg el nem vett, és ő sürgette az esküvőt! Megkérte a kezem, fél év múlva eljegyzés (én legszívesebben kihagytam volna, fő témája az volt, hogy ne sértsük meg a rokonságot), egy év múlva esküvő. Én 20 voltam, ő 25. Alig tudtuk kivárni.

2009. jún. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, azzal nem mész semmire. Volt egy ilyen ismerősöm, aki mindenáron el akarta magát jegyeztetni és meg is lett az eredménye, szakítottak.Addig amíg a párod nem gondolja komolyan addig ne erőltesd.

Ez csak az én véleményem, te tudod mit szeretnél. :)

2009. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha így gondold, akkor ne költözz össze vele, amíg el nem jegyez. Ha te a jegyeseddel szeretnél csak összeköltözni.

Ha 4-5 év múlva terveztek csak esküvőt, akkor feleslegesen bután nézne ki most egy eljegyzés. 3 év múlva mindenki arról pusmogna, hogy biztos valami gond van köztetek, mert már rég megvolt az eljegyzés, esküvő meg sehol...

Úgyhogy vagy ne költözz (elvek), vagy költözz és ne sürgesd, de akkor ne is emlegesd neki, mert attól a falra másznak ám!

2009. jún. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges az eljegyzés még, ha négy-öt év múlva akartok házasodni. Egyik barátnőm volt hasonló, férjhez akart menni, sírógörcsöt kapott, amikor a nála 1 évvel fiatalabb unokahúga kezét megkérte a barátja. Addig nyüstölte utána a pasiját, míg eljegyzés és esküvő is volt. Fél év után el is vált.

Ezért érdemes volt szerinted? :)

2009. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy javaslatom: ne költözz össze vele, hamarabb eljegyez! Én biztos nem sietnék meggyűrűzni egy lányt, ha már amúgyis mindig kéznél van. Ha pedig még esküvőt is 4-5 év múlva akar... nem komoly az ügy.


27/F"


Ezzel csak egyet tudok érteni! Higyj neki, elvégre ő fiú, jobban tudja, mi jár a férfiak fejében!

2009. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!