Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A férfiak miért húzzák az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért húzzák az időt, ha eljegyzésről van szó? Miért kell annyi ideig húzni, hogy megtegye azt a lépést?

Figyelt kérdés

Nagyon sok hozzászólásban olvasom, hogy a lány már régóta várja, és már beszéltek is róla, és a férfi tudja, hogy a kedvese szeretné... és csak azért is váratja. Arra nem gondolva, hogy esetleg ezzel egy rossz élményt is szerez neki. Nem arról van szó, hogy boldoggá tegyük a másikat? Írják sokan, hogy türelem. Persze, de arra nem gondol senki, hogy esetleg már tényleg régóta várja. Arra is kell gondolni, hogy ha túl sokat váratják, akkor annak már lehet nem is fog annyira örülni.


Addig húzni a dolgot, hogy már kezdje feladni a lány, és akkor megkérni??? Ez mire jó? Inkább rossz élményt, mint örömszerzés.

Vagy pl. a következő évfordulóig lesz eljegyzés, és akkor az évforduló előtti estén megkérni a kezét? Hűű, de nagy poén, az utolsó estét megvárta, és most "viccesen" elmondhatja, hogy én a következő évforduló előtt megkértem a kezét... sorolhatnám ezeket a kiábrándító történeteket. Én ha lány lennék, nekem biztos nem esne jól.


28/F


2009. jún. 30. 19:57
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
A gondolataitokhoz, válaszaitokhoz légyszíves írjátok oda, hogy fiú/lány, illetve hány évesek vagytok!
2009. jún. 30. 19:59
 2/27 A kérdező kommentje:
Illetve már sok esetben együtt élnek, vagy "majdnem" együtt élnek, és a lány főz-mos......takarít rá, megtesz neki amit csak tud... Akkor miért nem gondolkodnak el azok a férfiak, és gondolnak a kedvesükre? Vagy itt a férfi számít, hogy ne legyen neki egy plussz elintézni valója ezzel? Mert kifogás mindig van, nincs időm...A lány meg ha szereti, akkor ugyis vele marad...
2009. jún. 30. 20:05
 3/27 A kérdező kommentje:
Egy férfi ismerősömmel beszélgettünk róla meg a párjáról. Meg itt is olvasgattam a témát, és kiakadtam, hogy ilyenek a férfi társaim. Utána meg csodálkoznak, hogy a lány párjuk akarja megkérni az ő kezüket... és nem veszik észre, hogy ezt ők "vívják" ki maguknak.
2009. jún. 30. 20:07
 4/27 anonim ***** válasza:
43%

Nekem ez enyhén követelődzésnek tűnik. Lehet, hogy a férfi nem szeretné elkötelezni magát, mert nem biztos magában. Lehet, hogy egyszerűen nem hisz a házasságban. Ha meg nagyon zavar ez, akkor kérdezz rá te.

Emellett szerintem a férfiak eleve nem házasságba valók. A hímek célja, hogy minél több utódot nemzenek, a nőstényeknek az, hogy az utódokat biztonságban neveljék fel.

2009. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már ott kezdődik a gond,hogy pár nap után lefekszenek egymással,és már akkor összeköltöznek,amikor még nem is nagyon ismerik a másikat.Sok férfi,még ha nem is vallja be önmagának sem,félti a függetlenségét.És miért akarna házasságot,ha a párkapcsolatában papír nélkül is élvezheti a házasság minden előnyét,a hátrányai nélkül?Sokkal könnyebb pl.így a válás.

Ha a párt a szexen kívül nem igazán tart össze más,ha nem szeretik igazán egymást,akkor természetes,hogy a férfi nem akar férj lenni.A nő viszont egyidő után már férjes asszony szeretne lenni.Hiába a modern felfogás,és hogy ma már nem ítélik el,akik csak együtt élnek,de szerintem talán tudat alatt a nőket ez mégsem elégíti ki,ezért akarnak gyűrűt,még akkor is,hogy elég baj,ha csak ez tart ja össze őket.Ha a férfi is igazán szeretné a párját,és vele akarná leélni az életét,akkor nem várna évekig a házassággal.Egy-két év alatt is kiderül,hogy tudnak -e együtt élni.A lány helyében elgondolkoznék a kapcsolat életképességén,ha úgy kell kikönyörgni a gyűrűt.

És természetesen az ilyen férfi sem a tisztesség mintaképe,és a lánnyal szemben sem jár el becsületesen.

Egyébként a nagymamád lehetnék.

2009. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lányoknak ez sokkal fontosabb,egy igazi élmény,sokkal hamarabb megfordul a fejükben az eljegyzés mint a férfiaknak.A férfiak nem is tulajdonítanak neki nagy dolgot,mert nem tudják milyen sokat ábrándozik róla egy lány már gyerekkora óta.nekik inkább az jut az eszükbe,hogy nah innen már nincs visszaút meg eleve ciki dolognak tarthatják.Én is örülnék ha eljegyezne a párom,igent mondanék,de akkor 1 évre rá legyen esküvő,ahhoz viszont még sok mindent át kell élnünk együtt(egyetem,diploma,munka)
2009. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

20.33.-nak.

Nem tudom,miért állítod,hogy a férfiak nem házasságra valók,ma nők viszont igen.Nem lehet általánosítani.Nagyon sok jó apa van,és sok jó anya is.És még ötbb jó férj és apa lenne,ha nők egyrésze nem csak a saját vágyaival törődne,hanme azért tenne meg mindent,hogy jól működjön a házassága.Én nem tartom az anyai szerepre alkalmasnak azt a nőt,aki gyermeket szül egy rosszul működő kapcsolatban.És azt sem,aki a problémák megoldása helyett azonnal válik,és az apát elválasztja a gyerekeitől,sőt sok esetben ellene neveli őket.Az ilyen nő csak magát szereti,és nem fog egészséges párkapcsolatra való gyermeket nevelni.

Mégegyszer mondom,hogy ne általánosítsunk.

2009. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem értem a dolgot, mert nekem egyáltalán nemvolt eljegyzésem (a mai napig nincs jegygyürüm), esküvöt is csak azért tartottunk, mert szükségünk volt a házssági anyakönyvi kivonatra, tehát adminisztativ okokból. Csak ketten voltunk ott, senki nem volt meghivva, nem volt se vacsora, se semmilyen bulizás. Ennek ellenére már majdnem 25 éve élünk boldogan együtt. Nekünk nem a "körités" volt a fontos, hanem a szeretet, ami összekapcsol bennünket. Igaz az is, hogy ez igy nem szokásos, a legtöbben a nagy felhajtást szeretik.

Egyébként annak a válaszólónak is azért sokban igaza van, aki a nagymamája lehetne a kérdezönek (ugyan nem tudom, hogy honnan ilyen biztos benne, de lehetséges)

2009. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán, mi változik egy eljegyzéssel? Szerintem semmi. Az eljegyzések zömét ma már nem követi esküvő sem. Az eljegyzésnek akkor van értelme, ha záros határidőn belül esküvő is követi. Gyűrűt kaphat a lány anélkül is, ha arra vágyik. És valószínűleg a férfiak nem "csak azért is" váratják a párjukat, hanem mert nincsenek még készen a házasságra. És ha később kéri meg a lány kezét az még mindig jobb, mintha 2 éven belül elválnának, mert nem volt megalapozott a döntés. Mi három év után házasodtunk össze a férjemmel, de azt sem azért mert olyan hű de vágytunk a felhajtásra, hanem mert babát szerettünk volna és a családjaink elég régimódiak ebből a szempontból. De eszembe sem jutott azalatt a három év alatt azon rinyálni, hogy mikor kéri meg már a kezem, hanem örültem neki, hogy szeret és hogy boldogok vagyunk. Ha egy kapcsolatban mindkét fél boldog és bízik a párjában, akkor teljesen mindegy, hogy mikor történik meg az eljegyzés szerintem. Ha meg csak azért kell az eljegyzés, hogy biztos lehessek benne, hogy csak engem szeret a férfi és csak az enyém, akkor régen megette a fene az egészet. Szerintem.
2009. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a lényeg lemaradt. 33/N

20:56-os voltam

2009. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!