Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hülyeség a jegyben járás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hülyeség a jegyben járás?

Figyelt kérdés

januárban volt a 4. évfordulónk, az én szüleimnél lakunk másfél éve, de ő 2 hetente pár napot (2-3-4) otthon tölt a beteg anyukájával.

augusztusban lesz elegendő tőkénk albérletbe költözni.

kb tavaszra tervezi az eljegyzést, én tuti igent mondok neki :)

Viszont esküvőre még nem lenne elég pénzünk, csak kb 2 év múlva. Így értelmetlen már tavasztól jegyben járnunk?


2013. jan. 31. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Az esküvőre nem kell pénz, csak a lakodalomra. Az felesleges pénzkidobás, ha nincs rá pénzetek.

De évekig jegyben járni sincs semmi értelme.

2013. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem hinném hogy értelmetlen. Ez is az összetartozást jelzi. Én akár életem végéig is jegyben járnék a párommal ha megkérne. Nem tartom fontosnak a házasságkötést.
2013. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem. A két év belefér, de annál több ne nagyon legyen.

És már nagyon sokan mondták korábban: egy esküvőt akár minimál pénzből, néhány tízezer forintból is ki lehet hozni, ha tényleg házasodni akartok.

2013. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez mindenkinek a magánügye. Csinálja mindenki úgy, ahogy neki és a párjának megfelel. Én tudom magamról azt, hogy én csak akkor mondok igent, ha belátható időn belül (1-2 év) össze is házasodunk és szerencsére a párom is hasonló beállítottságú, így nincs vita köztünk ebből. :)
2013. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

azt nem mondanám, hogy h.lyeség, viszont 2 évre előre tervezni a lagzit és gyűjteni rá szerintem nem érdemes, inkább lakásra gyűjtsetek. Ha elveritek a pénzt lagzira, akkor megint 0-án lesztek? Vagy ha be sem hozza az árát?

Eljegyzés OK, de szerintem nyáron lehetne egy szűk polgári esküvő, akár kéttanús, ami pár EZER Ft, nem vicc, nekünk 2500 Ft volt a terembérlet, ennyi volt a kiadás. Utána még mindig lehet lagzi később akár templomi esküvővel egybekötve, ha vallásosak vagytok.

Ha viszont nem fontos a papír, akkor lagzi sem kell, esküvő sem, a gyűrűt meg hordjátok, mint összetartozásotok jelképét és kész.

2013. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Régen szokás volt jegyben járni, manapság miért ne lehetne? Én hivatalosan 5 évig voltam gyűrűs menyasszony.
2013. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség.

Ha szereted a párod,és ő is szeret téged, akkor nem mindegy h menyasszony,feleség,élettárs vagy akármi vagy? :)

Amúgy meg, ha eljegyez, az azt jelenti h szeret, és ezzel a gesztussal összekötitek az életeteket. :)

Szerintem a házasság meg a jegyben járás között annyi különbség van, h házasságnál papírotok is van a dologról... :)

2013. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség. Szerintem egyedül abban az esetben hülyeség, ha valamelyik fél nem gondolja komolyan. Ha a párom megkérné a kezem, akár ma, én késznek érzem magam arra, hogy akár aznap oltár elé álljak vele.

Ezért mondják sokan, hogy csak akkor van értelme ha 1 év múlva esküvő, mert akkor tényleg azzal a szándékkal kéri meg a kezét, hogy minél hamarabb feleségül akarlak venni. 1 év alatt nyugiba megszervezik a lakodalmat és jöhet a menet.

Persze van olyanis ahol nincs pénz még a megálmodott lagzira és azért nincs esküvő.

Tehát szerintem akkor van értelme az eljegyzésnek ha a két fél tényleg komolyan gondolja, akár már aznap egybekelnének, ha készen lenne minden az álomesküvőhöz és nem csak azért van az egész, mert jajj de szép gyűrű, meg már annyira vágyom egyre, hogy mutogathassan a barátnőknek, meg a régi ellenségeknek, hogy bezzeg én már menyasszony vagyok.

2013. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség :) Jó, persze van, ami már túlzás (pl. 5-6 évig jegyben járni, mert a tervek nem férnek össze a pénztárcával), de 2 év szerintem átlagos a mai világban.
2013. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem a pénztárcával volt gond.
2013. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!