Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha a barátom úgy akar eljegyez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátom úgy akar eljegyezni, hogy még nem vagyok 18 éves akkor kell a barátomnak engedélyt kérni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Esetleg "titokban" is eljegyezhetjük egymást?

Esküvő se fél év múlva, se 2 év múlva nem lenne!!!


2013. febr. 27. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Az eljegyzés nem hivatalos, csak egy szép gesztus amivel a fiú jelzi a lány felé,hogy belátható időn belül szeretné feleségül venni.

Nem kell szülői engedély, van ahol szokás engedélyt kérni a szülőktől, akkor is ha a pár már rég nagykorú.


(amúgy nem látom értelmét úgy az eljegyzésnek,hogy nem követi az esküvő, de ti tudjátok.)

Sok boldogságot

2013. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi hivatalos következménye. 10 évesen is eljegyezhetitek egymást játékból egy réten egy koszorú pongyolapitypanggal.
2013. febr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Mivel az eljegyzésnek nincs semmi jogi következménye, akkor és úgy jegyeznek el, ahogy akarjátok.

Viszont ha tényleg nem követi esküvő, vagy bejelentés a család felé, hogy mostantól kezdve ti jegyesek vagytok nem csak úgy összefekszetek, akkor értelme nincs sok.

2013. febr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A családnak/közeli barátoknak bejelentenénk de csak utána...
2013. febr. 27. 00:37
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Az eljegyzés a házasságra való készülődésnek a kezdete...mit érsz egy eljegyzéssel meg bejelentéssel, ha se közel, se távol nem keltek egybe???

Vegyen neked egy szép gyűrűt, mondja, hogy örökké a Tiéd, aztán kész.

Szerintem gondolkozz egy kicsit el.


24N

2013. febr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell engedélyt kérnie, mivel ez nem egy hivatalos elköteleződés.

Nyugodtan jegyezzétek el egymást, nem kell a varjakra hallgatni!

2013. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Látom, sok tizenéves is irogat, és pontozgat.


kedves Kérdező! Nagyon fiatal vagy még, gondolom a barátod is. Mennyi ideje vagytok együtt? Voltatok már együtt jóban-rosszban? De úgy igazán...Úgy érzed, hogy ez tényleg egy életre szóló kapcsolat és nem csak azért kell a gyűrű, hogy legyen. Egyáltalán minek kell? Ezen gondolkodtál el?


Szokták mondani: az eljegyzés a házasság előszobája...Ha Ti sem fél sem két év múlva nem terveztek esküvőt akkor minek az eljegyzés???


18 éves voltam (a párom 19) amikor megfordult a fejében az a világmegváltó gondolat, hogy jegyezzük el egymást. Nem mondom, hogy nem kecsegtetett a gondolat, de azért észnél voltam. Mert:

-még iskolás voltam

-még hátra volt az egyetem, ezzel együtt 3 év távkapsolat

-túl fiatal voltam

-párom is túl fiatal volt

-nem akartam, hogy kiröhögjenek és ne vegyenek komolyan


Az eljegyzés egy komoly dolog. Van alapja: egy érzelmileg (is) felnőtt nő és férfi magabiztos kapcsolatára kellene épüljön...Ez 17 (?) évesen nem biztos, hogy megvan..


De visszatérve ránk. Végül lebeszéltem a páromat az eljegyzésről, mert azt akartam, ha egyszer megtesszük azt a szüleink is vegyék komolyan, ne legyen gyerekes és meggondolatlan az egész. Aztán eltelt még 3 év, befejeztem az egyetemet és még mindig együtt voltunk. Végül 5,5 év után kérte meg a kezemet. A szüleink velünk örvendtek és nem tartottak már "gyereknek" ehhez az egészhez. Mert valójában nem akkor vagy felnőtt, ha olyan dolgokat viszel véghez, mint egy felnőtt, hanem ha át tudod gondolni és felelősségteljesen dönteni...


Azonban mégis azt gondolom én "hiába" írtam le a véleményemet, ez nem változtat semmin.


Konkrétan a kérdésre válaszolva pedig: Az szép és felelősségteljes, ha a baráto apukádtól kéri meg a kezedet. Ha van benne annyi felelősség, hogy mer a szemébe nézni, fel tudja vállalni a döntését. Az eljegyzésetek meg ha titokban marad, annak végképp nincs értelme, hiszen pont az a lényeg: kapcsolatotokat felvállalni a nagyvilág előtt...



22-L

2013. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
az én kezemet a párom 18éves koromban kérte meg(most karácsony előtt) és előtte a szüleimtől kért el a tudtomon kívül, aztán elvitt abba az étterembe ahol először pillantottuk meg egymást és megtörtént.A párom jóval idősebb mint én,saját keresettel rendelkezik tehát nem csak úgy poénból kért meg.Igaz,hogy én még csak 18vagyok,de komolyan tervezzük a KÖZÖS életünket és nálunk nincs olyan kijelentés,hogy esküvőt még nem akarunk,mert ha nem akarnék miért is mondtam volna igent? Nálunk nyáron lesz az esküvő,addig a sulit is bőven elvégzem...de mi legalább tervezünk is,nem csak úgy a poén kedvéért kért meg én pedig nem azért mondtam igent,hogy ezzel a gyönyörű gyűrűvel villogjak,ami az ujjamon van :)
2013. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés tudtommal úgy történik, hogy a fiú megkérdi a lányt (gyűrűmelléklet opcionális, de nem feltétlen van), hogy akar-e a felesége lenni. Ha a lány igent válaszol, akkor onnantól mondhatjuk, hogy jegyesek, vagyis vőlegény és menyasszony. Persze általában jegygyűrű is van hozzá, mint a jegyesség szimbóluma. Régi magyar hagyomány továbbá, hogy a lánykérés után a lány jegykendőt ad a fiúnak, amit az magánál hord. (Kis néprajzi kitekintés.)


Ha esküvőt nem terveztek, akkor az eljegyzés elején szükségképpen elhangzó "leszel a feleségem?" kérdés tökéletesen értelmezhetetlen.

2013. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!