Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési gyűrűben szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési gyűrűben szerintetek a cirkonia vagy a gyémánt a jobb? Nincs szándékomban venni, csak érdeklődök!

Figyelt kérdés

Mennyire tartòs a gyémánt? Nem színeződik el 10 év mùlva se? Valakinek van ilyen? Mik a tapasztalatok?

A cirkònia szerintetek elegendő? Akinek ilyen van az mennyire bírja a hétköznapokat?



2013. szept. 10. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
inkább a gyémánt, elegáns és időtálló is egyben, nem utolsó sorban "minden nő legjobb barátja a gyémánt"
2013. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát... a gyémánt nem színeződik:D

Igazából csak az dönti el, hogy kinek mire van pénze. A cirkóniát gyémántpótlónak használják, régen úgy is hívták, "éretlen gyémánt". Sokkal kevésbé kemény és tiszta, de ha kicsi a méret, az avatatlan szemek nem tudják megkülönböztetni a gyémánttól. Az én gyűrűmben egyébként cirkónia van, mert gyémántból nincsen pezsgőszín. Hétköznapi használat alatt semmiképp nem "kopik". Persze biztos megkarcolná valami nagyon éles és kemény tárgy, de az a kezemben nagyobb kárt ejtene. Csak mosogatáskor mondjuk leveszem, mert zavar a hangja, ahogy mondjuk a bögrékhez karcolódik.

2013. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan a gyémánt a jobb, értékesebb.

Ha nem anyagi dolog áll mögötte, akkor a gyémánt gyűrűt javaslom. Ha nincs rá keret, akkor meg tök mindegy, a függönykarika is megteszi.

2013. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyémánt van benne. Igazából csak 10ezerrel lett volna olcsóbb cirkóniával, így inkább az "időtállóbbat" választotta a férjem. Gyémántból van egy csomó féle tisztasági fok, a nagyon tiszta persze sokkal drágább, de egy közepesen tiszta simán megfizethető, csak speciális nagyítóval lehet észrevenni a különbséget, ellenben tartósabb, mint a cirkónia. Nekem volt utóbbiból is gyűrűm, pár év alatt behomályosodott, karcolódott... Az ötvös, aki csinálta a gyűrűt úgy fogalmazott, hogy "kár lett volna ezt a szép gyűrűt elrontani cirkóniával" :)
2013. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyemben gyemant van(1 nagy,6 kicsi)8 ev elteltevel egy karcolas sincs rajta,pedig sosem veszem le.Egy masik gyurumbem szinten egy nagy es sok kis gyemant van,kb 5 eve kaptam a ferjemtol,ezt sem szoktam levenni es szinten olyan,mint mikor megkaptam.

A cirkoniarol nem tudok nyilatkozni:)

2013. szept. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyémánttal egy probléma van: drága pótolni, ha elveszik, kiesik a kő. Ezért érdemes olyan helyről venni, ahol garanciát vállalnak a foglalásra. Nekem gyémánt van, nagyon szeretem. Igaz, csak "piszokgyémánt" (sok kicsi kő, minimális a karátszáma), éppen ezért nem is volt egy vagyon, a 3 grammos fehéraranygyűrű, 35 e-be került (használtan). Viszont gyönyörűen szórja a fényt, s a gyémántok egy nagyobb, lila ametiszt követ vesznek körül. (A lila a kedvenc színem.)
2013. szept. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyémben is gyémánt van, de ha műanyag gyöngy lenne benne akkor is tökéletes lenne.


Az én eljegyzési gyűrűm három éves úgyhogy semmiféle ilyen tapasztalatról nem tudok beszámolni. Pont olyan gyönyörű mint amikro kaptam.


Nem az számít szerintem, hogy milyen a gyűrű, csak az, hogy milyen az érzés ami mögötte van.

2013. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyémánt SOHA nem fog elszíneződni. A cirkónia viszont már 1-2 év múlva is kopottas, fényét vesztett. Ez sajnos tény.


Ha nincs pénz egy apró gyémántra (a tényleg aprók elérhető áron vannak, nem kell fél centis követ rakni bele...), akkor én semleges színű egyéb drágakövet választanék, pl. a fehér zafír elérhető áron van. A műkövekben nem bízok.

2013. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A cirkónia sem feltétlenül műkő, de egyszerű mesterségesen is előállítani. Ékszerész meg tudja mondani, mesterségesen préselték-e, vagy sem.

A gyémánt persze, hogy nem karcolódik, mert elsősorban a gyémánt tudja megkarcolni. Úgyhogy óvatosan az olyan gyűrűkkel, amikben több gyémánt van, mivel ha összeverekednek, csúnya lesz a gyűrű.

2013. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!