Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen gyűrűt kell vásárolnom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyűrűt kell vásárolnom sorrendben, hogy meg kérjem barátnőm kezét? Mi az első lépés? Hogyan illik? Hány gyűrűt kell vásárolnom?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Általában kövesgyürüvel szokták megkérni a lány kezét.Az eljegyzésen pedig egymás ujjára huzzátok a karikagyürüt.
2014. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Hagyományos értelemben:


Kísérőgyűrű (=jegygyűrű)(kéthavi fizetésedet szokták mondani az árának, nyilván ez néha megvalósíthatatlan), ami köves, kis gyémántos, arany vagy ezüst.


Aztán karikagyűrűket már együtt veszitek, mindkettőtöknek, az meg sima arany karika szokott lenni.


Szerintem nézz körül, hogy vannak-e nem használt aranyfülcsik/gyűrűk/nyakláncok/karkötők otthon nálatok/szüleidnél, és azokat olvasztasd bele, így csak munkadíj lesz:)

2014. jún. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Kell? Semmit sem kell. Szokás egy gyűrűvel megkérni a lany kezet, sokaknak ez köves gyűrű,de az enyem pl egy arany betétes kerámia. Kevésbé romantikus, de elterjedt az a megoldás, hogy egyutt elmegy a par es jeggyűrűt vesz, amit mindketten hordanak.
2014. jún. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kéthavi fizetés értékű gyűrűt? Aztaa, hogy ezt eddig nem tudtam. Szólok is a férjemnek :)

Szerintem teljesen mindegy, ahogy gondolod. Mi csak beszélgettünk róla, hogy mi lenne ha összeházasodnánk. Aztán elmentünk karikagyűrűt választani és a kísérőgyűrűt is együtt vettük meg.

Ha tartani akarod magad a hagyományokhoz, akkor 1 gyűrű lánykéréshez + 2 karika később (hogy azt eljegyzésre vagy esküvőre veszitek, szerintem mindegy).

2014. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tehát első lépés egy gyűrű amivel megkérem a kezét,utána pedig együtt választunk magunknak.
2014. jún. 2. 09:11
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

A köves gyűrűvel megkérés Amerikából átvett szokás, de ez NEM eljegyzés.

Magyarországon a lánykéréshez nem kell gyűrű, legfeljebb virág.

Az eljegyzéshez kell a két karikagyűrű.

2014. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A többiek leírtak már minden fontos információt a gyűrű mibenlétéről, de ha ennyire hagyományos úton akarsz haladni, akkor a szülőket se felejtsd ki a dologból, már ha fennáll a kapcsolat a rokonságban :)

Szóval szerintem a leges legelső lépés az az, hogy apukától(vagy extrémebb esetben anyukától) megkéred a lánya kezét! :)

2014. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

"A köves gyűrűvel megkérés Amerikából átvett szokás, de ez NEM eljegyzés.

Magyarországon a lánykéréshez nem kell gyűrű, legfeljebb virág.

Az eljegyzéshez kell a két karikagyűrű."


Ez természetesen nem igaz, hiába capslockol a válaszoló:)) kísérőgyűrűje nagymamámnak is volt, a 30-as években. És tudod, mit? még az sem Amiból átvett szokás, hogy bal gyűrűsujjon hordják a házasság után a gyűrűt, mert ezt is még úgy hordták a háborúk között és után is. (mert csak abból az ujjból megy ér a szívbe).


Ma már balkézen szokás hordani az eljegyzési, köves gyűrűt, és jobbon házasság után a rendes gyűrűt. (Mert a jobb az ész oldala, a bal a szívé.)


A kéthavi fizetés nálunk is megvalósíthatatlan lett volna (én írtam az elsőben, hogy ez a szokás), mert akkora értéket nem hordok magamon a villamoson.

2014. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

A lanykeres max egy evvel a lagzi elott van.

A fiu viragot vesz az edesanyanak es egy ebed utan unnepekyessen engedelyt ker az apatol.

Ha ez megvan megkeri a lany kezet kettesben gyuruvel mindegy milyen

Ezutan csaladi ebed vacsora egy mas napon ott az eljegyzest unnepli a csalad itt karikagyurut szokas felhuzni.

Erre kovetkezo heten a templomba a pap kihirdeti az eskuvo idopontjat.

2014. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

"kéthavi fizetésedet szokták mondani az árának"


Amelyik csajnak ilyen elvárásai vannak, azt már el se szabad venni!!

Mi lesz később??!

2014. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!